Powiatowy Turniej Halowej Piłki Nożnej 2016

Powiatowy Turniej Halowej Piłki Nożnej

28 stycznia 2016 roku, po zwycięstwie w zawodach gminnych, chłopcy z Szonowic rywalizowali w zawodach powiatowych w halową piłkę nożną w Kornowacu. W rozgrywkach chłopcy z Szonowic wystąpili w składzie: Roman Wilczek, Rafał Wilczek, Paweł Skazidroga, Paweł Fojcik, Paweł Stępiński, Denis Hellebrandt, Gabriel Sterzik i Marek Kopiec. W czasie zawodów rywalizowało z sobą 6 zespołów, które zostały podzielone na dwie grupy. Chłopcom z Szonowic przyszło się zmierzyć z rówieśnikami z Kornowaca (4 : 4) i Chałupek (5 : 3). Te wyniki pozwoliły im zająć 1 miejsce w grupie. W finale po zaciętej walce z Gimnazjum w Pietrowicach Wielkich przegrali 2 : 1 i ostatecznie zajęli 2 miejsce w turnieju.

Klasyfikacja końcowa chłopców:
1. Gimnazjum Pietrowice Wielkie
2. Gimnazjum Szonowice
3. Gimnazjum Krzanowice
4. Gimnazjum Chałupki
5. Gimnazjum Kornowac
6. Gimnazjum Nędza

p. Łukasz Strzeduła

Zebranie z rodzicami-podsumowanie I-ego półrocza 2015/2016

Dnia 25 stycznia 2016 roku o godzinie 17.00

odbędzie się spotkanie z rodzicami.

Podsumowanie pierwszego semestru.

Obecność obowiązkowa.

Szlachetna Paczka 2015

Przed Świętami Bożegonarodzenia w naszej szkole została przeprowadzona

jak co roku akcja charytatywna "Szlachetna Paczka".

W tym roku akcja była "bardzo słodka", gdyż uczniowie postanowili

podzielić się słodyczami z dziećmi z placówki opiekuńczo-terapeutyczną w Cyprzanowie.

Spotkanie Opłatkowe 2015

Spotkanie Opłatkowe

Tradycją naszej szkoły

stało się coroczne kolędowanie.

Życzenia świąteczne 2015

Życzenia Świąteczne

Z okazji zbliżających się świąt

Bożego Narodzenia wszystkim

uczniom, rodzicom i mieszkańcom, współpracownikom

życzymy wesołych, spokojnych, błogosławionych świąt

i Szczęśliwego Nowego Roku.

Informacje dla rodziców 15-12-2015

Informacja dla rodziców

W szkole jest prowadzona akcja ”Szlachetna paczka”, polegająca na zbiórce słodyczy w wysokości nie mniej niż 3złotych od osoby- zostanie to przeznaczone dla dzieci z Ośrodka w Cyprzanowie. Zbiórka trwa do czwartku – zbiera wychowawca w klasie.

Rada Rodziców prosi rodziców o fanty na zabawę karnawałową w wysokości 10 zł lub kwoty 10zł do czwartku/połowa uczniów już przyniosła/.Prosi się również chętnych rodziców , którzy zadeklarowali udział w zabawie o odbiór zaproszeń poprzez wpłatę 100zł w sekretariacie lub w Radzie Rodziców do czwartku tj 17.12. Jeśli są tacy, co dopiero teraz zdecydowali, to proszeni są o zakup zaproszeń do czwartku.

Zajęcia w szkole trwają do wtorku 22 grudnia. W tym dniu są 3 pierwsze lekcje. Na czwartej jest wspólne spotkanie opłatkowe na sali gimnastycznej . O 12.OO Obiad dla wszystkich- degustacja potraw wigilijnych tradycyjnych. 12.45-13.30 zajęcia z wychowawcą w klasach. Zajęcia kończą się w tym dniu 13.15- 13.30 . Odwóz 13.30. Świetlica do dzieci objętych trwa normalnie- do 16.00.

Od środy 23 grudnia do 3 stycznia- przerwa świąteczna. Nie ma zajęć w szkole.

Wracamy do szkoły w poniedziałek 4 stycznia. 6 stycznia dzień ustawowo wolny- Święto Trzech Króli.

Kiermasz Bożonarodzeniowy 2015

Kiermasz Bożonarodzeniowy

Dnia 6 grudnia 2015 r o godz. 14.30 naszej szkole odbył się Kiermasz Bożonarodzeniowy. Uczniowie młodszych klas przygotowali jasełka pod opieką pań Aleksandry Kremzer i Alicji Peikert. Z kolei gimnazjaliści dostarczyli zebranym gościom wiele uśmiechu na twarzy prezentując swoją wersję "Top Model" i scenę z kabaretu pod kierunkiem pań Danuty Cymerman i Grażyny Dziadkowiec. Po zakończeniu części artystycznej odbyło się spotkanie ze świętym Mikołajem. Zebrani goście mieli możliwość zakupienia dekoracji świątecznej, a także swojskich wypieków.

Zmiana planu od 16.11.2015

Spotkanie z rodzicami 10.11.2015

Dnia 10 listopada 2015 roku o godzinie 17.00 odbędzie się

spotkanie rodziców z dyrekcją oraz wychowawcami.

Dotyczy spraw związanych z kiermaszem świątecznym oraz

postępów uczniów w nauce i zachowaniu.

Obecność obowiązkowa.

Konkurs Recytatorski 2015

Paulina recytuje na 2……(miejsce)

Dnia 6.11.2015 r w Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Rudniku odbył się międzyszkolny konkurs recytatorski. Wzięli w nim udział uczniowie ze wszystkich szkół naszej gminy. Naszą szkołę podstawową reprezentowały: Wiktoria Rusz, Martyna Mańkiewicz i Emilia Depta. Zaś z gimnazjum : Paweł Stępiński, Martina Herud i Paulina Ciężkowska. Rywalizacja między recytującymi była ogromna. Każdy z uczestników pięknie przedstawił swój wiersz, który tematycznie nawiązywał do tematu jesieni. Naszej uczennicy- Paulinie Ciężkowskiej udało się zająć II miejsce. Otrzymała dyplom i nagrodę – bon do Empiku. Pozostali uczestnicy również otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodki poczęstunek.

p. Karolina Krybus-Fiegel

Konkurs na DYNIĘ 2015

Dynia 2015 wybrana

Dnia 31 października w szkole w Szonowicach miało miejsce rozwiązanie konkursu na najstraszniejszą dynie halloween’ową. Ilość zaprezentowanych przez uczniów dyń przerosła wyobrażenie organizatorów, stąd wybór zwycięzców był naprawdę trudny. Niemniej dla naszego Samorządu Szkolnego, był on organizatorem tego konkursu, nie ma rzeczy niemożliwych. Po burzliwych obradach i skrupulatnym podliczeniu punktów wyłoniło się podium najstraszniejszych dyń. Zwycięzcami zostali Michaela Pośpiech z klasy III G i Bruno Lassak z klasy V SP, drugie miejsce zajęli Sebastian Grabiniok z klasy II SP oraz Wiktoria Holeczek z klasy II G, a trzecie przypadło Nandzie Kampik z klasy III G i Emilii Palczewskiej z klasy II SP. W tym roku zostały również przyznane wyróżnienie dla Tobiasza Pasker. Gratulujemy wszystkim zwycięzcom, dziękujemy uczestnikom konkursu i liczymy na kolejne dyniowe pomysły w przyszłym roku.