SU wybrany 2015/2106

Władze i Skład Samorządu Uczniowskiego

w Roku Szkolnym 2015/2016

11 i 18 września br. odbyły się wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego. Przedstawiamy wyniki:

* Najwięcej głosów otrzymała Wiktoria Holeczek z kl. II GIM i została Przewodniczącą.

* Zastępcą jest Wiktoria Obajtek z kl. II G .

* Skarbnikiem SU zostali w Marta Neblik i Dawid Kremzer oboje z kl. I G.

* Funkcję sekretarza pełni Julia Rzytki z kl. I G.

RADA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO:

Paweł Stępiński KL. I G, Agnieszka Wilczek KL. I G, Julia Pośpiech KL. VI,

Wiktoria Griner KL. VI, Martina Herud KL. II G, Kevin Serzisko

Zajęcia na basenie w roku szkolnym 2015/2016

Spotkanie z rodzicami 14.09.2015 r.

Informacja dla rodziców

Dnia 14 września 2015 roku o godzinie 17.00 odbędzie się

spotkanie rodziców z dyrekcją. Dotyczy spraw organizacyjnych.

Obecność obowiązkowa.

Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2015/2016

Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego

Dnia 1 września 2015 roku o godz 8.00

uroczystą Mszą Świętą Zainaugurowano Nowy Rok Szkolny.

Klasa pierwsza Szkoły Podstawowej liczy 16 uczniów,

a pierwsza klasa Gimnazjum 20 uczniów.

Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej.

Inauguracja Roku Szkolnego 2015/2016

DYREKTOR SZKOŁY PODSTAWOWEJ I GIMNAZJUM W SZONOWICACH

zawiadamia, że rozpoczęcie Roku Szkolnego 2015/16 odbędzie się

1 września uroczystą mszą św w kościele w Modzurowie o godz. 11.00, a w szkole o godz. 12.00.

Dowóz do szkoły będzie od godz. 10 w ustalonych miejscach, minuty zostają bez zmian.

Zapraszamy pierwszoklasistów z tornistrami i tytami.

Obowiązuje strój galowy.

Galeria Uczniów Wzorowych w Roku Szkolnym 2014/2015

Najlepsi z Najlepszych

Bezpieczne wakacje 2015

Drodzy Nauczyciele Drodzy Uczniowie

Wraz z zakończeniem roku szkolnego nadszedł się czas, na który czekaliście cały rok - wakacje. Przed Wami dwa miesiące odpoczynku i zabawy, pełne niezapomnianych przygód oraz wrażeń. Po wielu miesiącach nauki i wytężonej pracy należy Wam się wytchnienie.Pamiętajcie jednak, że podczas wypoczynku, chociaż możecie zapomnieć o nauce i innych obowiązkach szkolnych, nie możecie zapomnieć o Waszym bezpieczeństwie.

Bez względu na to, gdzie będziecie spędzać te najwspanialsze dla Was dni w roku, pamiętajcie o tym, abyście w chwilach beztroskiego odprężenia byli czujni i uważni. Góry, morze, jeziora, czy zwykłe podwórko to miejsca ciekawe, ale nie zawsze w pełni bezpieczne. W razie zagrożeń i trudności pamiętajcie, że możecie zawsze liczyć na otaczających Was przyjaznych dorosłych - rodziców, opiekunów, przyjaciół. Pamiętajcie również, że nie tylko w czasie roku szkolnego, ale również w wakacje swoją pomocą służy Wam Rzecznik Praw Dziecka. Jeżeli dzieje się Wam krzywda, ktoś narusza Wasze prawa, boicie się o swoje bezpieczeństwo lub zdrowie, zawsze możecie liczyć na pomoc i skontaktować się z Biurem Rzecznika Praw Dziecka. Dziecięcy Telefon Zaufania działa od poniedziałku do piątku w godzinach 8:15 - 20:00, ale przez 24 godziny możecie dzwonić i pozostawić wiadomość, przekazując nurtujący Was problem.

Zakończenie roku szkolnego 2014/2015

26 czerwca 2015 roku o godzinie 9.00

w murach naszej szkoły odbyło się

uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015.

Nagroda Wójta Gminy Rudnik 2015

Nagroda Wójta Gminy Rudnik

Tradycyjnie na koniec roku szkolnego Wójt Gminy Rudnik przyznał nagrody dla najlepszych za wyniki w nauce oraz za osiągnięcia w konkursach i olimpiadach przedmiotowych w roku 2014/2015. Średnia ocen na świadectwie musi wynosić minimum 4,85. Wszystkie egzaminy i sprawdziany muszą dać wynik przynajmniej 75% punktów oraz wzorową ocena ze sprawowania.

W tym roku ten zaszczyt spotkał czterech uczniów Szkoły Podstawowej: Martę Nelik, Pawła Stępińskiego, Dawida Kremzer i Natalię Kuczer oraz dwóch uczniów Gimnazjum: Pawła Plottek i Adama Leszczeńskiego. Uczniowie Ci odebrali nagrodę na wysokie wyniki w nauce oraz za wysoki wynik na sprawdzianie szóstoklasisty i egzaminie gimnazjalnym.

Gratulujemy.

Pożegnanie III Klasy Gimnazjum 2015

Pożegnanie III Klasy Gimnazjum

24 czerwca 2015 r. mury naszej szkoły uroczyście pożegnali trzecioklasiści: Dominika Babilas, Damian Chudoba, Sandra Czekała, Patrycja Gottfried, Szymon Jakubczyk, Ewa Kopiec, Jessica Larysz, Anna Lazar, Adam Leczszeński, Marta Morawiec, Daniel Krybus, Łukasz Pawlik Paweł Plottek, Weronika Rzerzacz, Jessica Sardo, Henryk Sonntag, Adam Świentek, Marcin Wilczek, Marianna Wilczek, Aleksandra Wojtyna, Andreas Żydziak. Apel pożegnalny przygotowali uczniowie klasy III gimnazjum pod okiem pana Michała Depty. Były to głównie scenki przedstawiające przeszłość i przyszłość naszych absolwentów. Mimo że był to ciepły, wesoły czerwcowy dzień to żal ogarnął nauczycieli, iż to znów kolejne pokolenie, które idzie w szeroki świat. Od godziny 18.00 rozpoczęła się dyskoteka, która trwała do późnych godzin wieczornych.

Wycieczka do Karpacza

Wycieczka szkolna do Karpacza

08-11.06.2015r

- Dzień pierwszy: wyjazd z Szonowicach około godziny 8:00, po wcześniejszej kontroli autokarów przez policję na życzenie rodziców. Przejechaliśmy do Karpacza do ośrodka Ośrodek REDA, a następnie zakwaterowaliśmy się w wyżej wymienionym obiekcie. Po obiedzie udaliśmy się do aquaparku Sandra Spa w Karpaczu,

- Dzień drugi: Przejazd autokarami zgodnie z planem przewodnika - Zamek Chojnik w Sobieszowie, Wodospad Szklarka i Kamieńczyk, Leśna Huta, Karkonoski Park Narodowy, Muzeum Miniatur Budowli Zabytkowych.

- Dzień trzeci: Wjazd wyciągiem krzesełkowym, a następnie wejście czarnym szlakiem na Śnieżkę. Piesze zejście ze Śnieżki poprzez Samotnię. Dojście do Górskiego Kościoła Naszego Zbawiciela znany powszechnie jako Kościół Wang.

- Dzień czwarty: zwiedzanie centrum Karpacza Wyjazd do domu po obiedzie. W drodze powrotnej wizyta w Zamku Książ w Wałbrzychu. Powrót do Szonowic około godziny 21:00 gdzie oczekiwali rodzice uczniów.

Zapraszamy go galerii z wycieczki w Karkonosze.