Dni wolne w marcu i kwietniu 2016

Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Rudnik 2016

Turniej Tenisa Stołowego

o Puchar Wójta Gminy Rudnik

W dniu 13 lutego 2016 roku w szkole w Szonowicach, odbył się turniej tenisa stołowego „O Puchar Wójta Gminy Rudnik”. Rywalizacja toczyła się osobno wśród dziewczyn i chłopców w trzech kategoriach wiekowych: klasy I – III i klasy IV – VI szkoły podstawowej oraz gimnazjum. Dla wszystkich uczestników organizatorzy przewidzieli nagrody i słodki poczęstunek. Na trybunach wspierali swoje pociechy licznie zgromadzeni rodzice.

Powiatowy Finał w Tenisie Stołowym Szkół Podstawowych 2016

Powiatowy Finał w Tenisie Stołowym

Szkół Podstawowych

W dniu 10-tego lutego 2016 roku odbył się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Pawłowie finał powiatowego turnieju w tenisie stołowym szkół podstawowych. 40 najlepszych tenisistów z gmin powiatu raciborskiego, walczyło o zwycięstwo indywidualne i drużynowe, które dawało przepustkę do gry w rozgrywkach rejonowych. Naszą gminę reprezentowały dziewczyny i chłopcy z Szonowic. Naszą szkołę reprezentowali Nicola Larysz, Jolanta Fojcik, Julia Michalska, Pascal Kranz, Sebastian Stępiński, Maciej Zeman, Marcel Rumpel. Na drugim stopniu podium stanęła Nicola Larysz.

Zwycięstwo w Gminnym Turnieju Tenisa Stołowego 2016

Zwycięstwo w Gminnym Turnieju Tenisa Stołowego

W dniach 4 i 5 luty w na sali sportowej w Szonowicach odbywał się gminny turniej tenisa stołowego. W pierwszym dniu rywalizowali z sobą najlepsi uczniowie gimnazjum, a drugiego dnia spotkali się uczniowie szkół podstawowych. Rywalizacja toczyła się osobno wśród dziewczyn i chłopców. Zawodnicy rywalizowali z sobą systemem gry do dwóch przegranych meczy. Turniej wśród chłopców wygrał Paweł Fojcik-gim oraz Marcel Rumpel-sp, a wśród dziewczyn Katarzyna Kapica-gim oraz Nikola Larysz-sp. Podsumowaniu wyników okazało się, że drużynowo zwyciężyli również uczniowie naszej szkoły. Teraz czekamy na kolejne sukcesu na szczeblu powiatowym.

Informacja SANEPID-u

Bezpieczny wypoczynek dzieci i młodzieży

„Bezpieczny wypoczynek

dzieci i młodzieży”

Informator dla rodziców, opiekunów, wychowawców

oraz organizatorów wypoczynku

Informator opracowano w Kuratorium Oświaty w Katowicach na podstawie materiałów własnych oraz przekazanych przez:

1. Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach - Wydział Prewencji oraz Wydział Ruchu Drogowego

2. Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Katowicach

3. Komendę Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach

4. Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Katowicach - Oddział Higieny Dzieci i Młodzieży

Bezpieczne Ferie Zimowe 2016

Dzień Babci i Dziadka 2016

Dzień Babci i Dziadka

Dnia 29 stycznia w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Uczniowie klas I-III SP recytowali wiersze i śpiewali piosenki w języku polskim

i śląskim oraz przedstawiali krótką inscenizację. Następnie wręczyli babciom i dziadkom

upominki wykonane na zajęciach technicznych. Po akademii dla wszystkich był

przygotowany poczęstunek.

Lodowisko Pszów 2016

Wyjazd na lodowisko do Pszowa

Dnia 29 stycznia br. Samorząd Uczniowski naszej szkoły

zorganizowała wyjazd na lodowisko do Pszowa.