II Gminny Konkurs Recytatorski 2015

II Gminny Konkurs Recytatorski

Już po raz drugi w dniu 5.03.2015 odbył się w naszej szkole II Gminny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas I-III pt. "Piękno Poezji". Hasło przewodnie tegorocznego konkursu brzmiało "Żyjemy zdrowo". W zmaganiach uczestniczyło 30 uczniów z 5 szkół naszej gminy. Mimo tremy dzieci przepięknie recytowały swoje wiersze. Naszą szkołę reprezentowali Jennifer Olszewska i Dawid Passia - klasa I, Marta Passia i Agata Zeman - klasa II, Piotr Winkler i Marcel Rumpel - klasa III. Rywalizacja była zacięta, ale trzeba było wyłonić zwycięzców. Konkurs w swojej kategorii wygrała Marta Passia. Natomiast pierwszaki również zdobyli cenne miejsca Dawid Passia-II miejsce i Jennifer Olszewska -III miejsce. Wszyscy uczniowie otrzymali cenne nagrody.

p. Alicja Peikert

Życzenia Wielkanocne 2015

HTML Generator Sample Page

Życzy Uczniom i Pracownikom Parafialne Towarzystwo Oświatowe w Gamowie

Rekolekcje Wielkopostne 2015

Rekolekcje Wielkopostne

Dnia 30 marca w naszej szkole odbyły się Rekolekcje Wielkopostne.

Śniadanie Wiosenne 2015

Śniadanie Wiosenne

Tradycją naszej szkoły stało się już Śniadanie Wiosenne.

Jak co roku można było po kosztować znakomitych potraw

przygotowanych przez znamienitą kuchnię.

Dzień Sukienki i Krawata

Z inicjatywy SU każdy pierwszy czwartek miesiąca został ogłoszony

DNIEM w SUKIENCE i KRAWACIE.

Pierwszy Dzień Wiosny 2015

Pierwszy Dzień Wiosny

Dnia 26 marca w naszej szkole odbyły się obchody Pierwszego Dnia Wiosny. Był to dzień był pełen dobrej zabawy i humoru. Jak co roku organizatorem tego dnia były SU, który w tym roku postanowił zorganizować zabawy dla klasy I SP, II-III SP oraz IV-III G. Pierwszaki zmierzyli się z grą Kalambury, natomiast uczniowie klasy II i III SP oraz IV-III G uczestniczyli w teleturnieju "Familiada". Kolejnym etapem tego dnia było przygotowanie gaików oraz Marzanny. Uczniom dopisała pogoda i dobry humor.

Spotkanie z rodzicami 23.03.2015

Informacja dla rodziców

Dnia 23 marca 2015 roku o godzinie 16.30

odbędzie się spotkanie z rodzicami uczniów klasy VI.

Dla najlepszych zawodników puchary i medale,

a dla wszystkich startujących słodki poczęstunek.

ZAPRASZAMY SERDECZNIE

Międzynarodowy Turniej Dziewcząt o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Krzanowicach

Międzynarodowy Turniej Dziewcząt

o Puchar Dyrektora ZS w Krzanowicach

3 marca w Krzanowicach w nowej hali sportowej odbył się I Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt o Puchar Dyrektora ZS w Krzanowicach. W turnieju wzięło udział sześć zespołów: Krzanowice, Pietrowice Wielkie, Rudnik, Szonowice, Kornowac i drużyna z Czech Kuchelnia. Naszą szkołę reprezentowały dziewczyny w składzie: Sandra Czekała, Jessica Larysz, Jessica Sardo, Marianna Wilczek, Marta Morawiec, Nanda Kampik i Weronika Szklarz.
Zespoły zostały podzielone na dwie grupy3 zespołowe. Nasza drużyna od początku zawodów bardzo dobrze prezentowała się w turnieju po zwycięstwie z Rudnikiem i remisie z Kornowacem zajęła 1 miejsce w grupie. W półfinale pokonaliśmy 2:0 Piertowice Wielkie i w finale po bardzo zaciętej grze dziewczyny musiały uznać wyższość drużyny z Rudnika. Cały turniej zakończyła nasza drużyna na 2 miejscu, a najlepszym bramkarzem turnieju została Marta Morawiec ( 1 bramka puszczona w finale).

p. Łukasz Strzeduła

Turniej Tenisa Stołowego 2015

Dominacja Szonowic w Tenisie Stołowym

W dniu 18 lutego odbył się Gminy Turniej Tenisa Stołowego Dziewczyn i Chłopców Szkół Gimnazjalnych. Zawody zostały rozegrane na sali gimnastycznej w Szonowicach. W turnieju wystąpiły drużyny z Rudnika, Grzegorzowic i Szonowic. Zawodnicy rywalizowali z sobą systemem gry do 2 przegranych meczy. Na koniec zawodów od 3 najlepszych zawodników z drużyny były zliczane punkty do klasyfikacji drużynowej. Nauczyciel z Szonowic wystawił po 2 drużyny dziewczyn i chłopców w turnieju. Przez cały turniej gospodarze dominowali w turnieju i to oni sięgnęli po zwycięstwo w turnieju i awans do zawodów powiatowych.