Gminny Turniej Tenisa Stołowego 2017

Kiermasz adwentowy 2016

W stronę Świąt Bożego Narodzenia….

W niedzielę 11 grudnia br. w naszej szkole odbył się kiermasz bożonarodzeniowy. Goście mieli okazję zakupić ozdoby świąteczne, kartki okazjonalne, pierniczki i swojskie „nudle”. Wszystkie te przysmaki i ozdoby przygotowali nasi uczniowie oraz ich rodzice.
Punktem kulminacyjnym był występ przygotowany przez uczniów naszej placówki. Jako pierwsze wystąpiły przedszkolaki. Uświetniły ten dzień Tańcem Śnieżynek, który spodobał się widowni i został nagrodzony solidnymi brawami. Następnie piosenki o Mikołaju, zarówno w języku niemieckim jak i angielskim, zaśpiewali uczniowie klas I-III i gimnazjum. Potem przedstawiono spektakl Williama Shakespeare’a pt. „Poskromienie złośnicy” w wykonaniu uczniów klas gimnazjalnych, a także pantomimę „Lilije”, która bardzo spodobała się publiczności. Spektakl słowno- muzyczny przeplatały dodatkowo występy Nicoli, której udało się zaczarować swoim głosem publiczność.

Kiermasz już za nami, czas przygotowań i prób do występów się skończył, więc teraz spokojnie możemy wrócić do zwykłych zajęć, czyli nauki….

Mikołaj 2016

Mikołaj zawitał też do nas...

Dnia 6 grudnia w samo południe do drzwi naszej szkoły zawitał Święty Mikołaj. Na początku spotkania Święty Mikołaj przeczytał wiadomość, którą otrzymał od dyrekcji naszej szkoły. Przeczytawszy list Mikołaj wołał uczniów począwszy od klasy pierwszej szkoły podstawowej. Wszyscy uczniowie byli bardzo szczęśliwi gdyż otrzymali paczkę pełną słodyczy.

Zaproszenie na 11.12.2016

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Twój Wymarzony Traktor”

Szymon znowu najlepszy!

4 grudnia obyło się rozstrzygnięcia konkursu organizowanego przez

Agros-Wrońscy „TWÓJ WYMARZONY TRAKTOR”.

Zwycięzcą został nasz uczeń Szymon Musioł z kl. I G.

Gratulujemy kolejnego sukcesu i czekamy na kolejne.

Reforma Edukacji

Ogólnopolski Konkurs "Blokowisko to nie wszystko-Zaraź nas swoją pasją" 2016

"Blokowisko to nie wszystko-Zaraź nas swoją pasją"

4 listopada w Rybniku odbyło się wręczenie nagród w Ogólnopolskim Konkursie

"Blokowisko to nie wszystko - Zaraź nas swoją pasją".

Zwycięzcą tego rocznej edycji został uczeń naszego gimnazjum SZYMON MUSIOŁ.

Pasowanie Pierwszoklasistów 2016

Pasowanie Pierwszoklasistów

9 listopada o godzinie 9:20 odbyło się pasowanie na ucznia szkoły podstawowej.

Na początku wszystkich nauczycieli, uczniów i zaproszonych rodziców powitała

pani Dyrektor.Następnie pierwszacy musieli wykazać, że zasługują na miano ucznia.

Po przedstawieniu złożyli ślubowanie i zostali pasowani na uczniów.

Otrzymali pamiątkowe dyplomy, legitymacje szkolne i upominki

Akademia z okazji Dnia Niepodległości 2016

Akademia z okazji Dnia Niepodległości

9 listopada o godzinie 9:00 w naszej szkole odbyła się Akademia upamiętniająca

Święto Odzyskania Niepodległości przygotowana przez uczniów szkoły podstawowej

pod okiem pani Grażyny Dziadkowiec.

Spotkanie z rodzicami 7.11.2016 r.

Informacja dla rodziców

7 listopada 2016 roku o godzinie 17.00 odbędzie się

spotkanie z rodzicami. Obecność obowiązkowa.

Konkurs na Dynię 2016

Dynia 2016 wybrana

Dnia 31 października w szkole w Szonowicach miało miejsce rozwiązanie konkursu na najciekawszą dynię. Ilość zaprezentowanych przez uczniów dyń przerosła wyobrażenie organizatorów, stąd wybór zwycięzców był naprawdę trudny. Niemniej dla naszego Samorządu Szkolnego, był on organizatorem tego konkursu, nie ma rzeczy niemożliwych. Po burzliwych obradach i skrupulatnym podliczeniu punktów wyłoniło się podium najciekawszych dyń.

Zwycięzcami zostali Nicole Hellebrandt z klasy IV i Piotr Wczasek z klasy III G, drugie miejsce zajęli Malwina Stanienda z klasy I oraz Sara Kasek z klasy II G, a trzecie przypadło Kamilowi Kremzer z klasy III SP i Nicoli Larysz z klasy I G. W tym roku zostały również przyznane wyróżnienie dla Wiktorii Rusz, Wiktorii Obajtej i Weroniki Szklarz.

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom, dziękujemy uczestnikom konkursu i liczymy na kolejne dyniowe pomysły w przyszłym roku.