Pożegnanie III Klasy Gimnazjum 2017

Życie to szereg lekcji,

które trzeba przeżyć aby je zrozumieć

20 czerwca 2017 r. mury naszej szkoły uroczyście pożegnali trzecioklasiści: Tomasz Czekała, Patryk Depta, Denis Hellebrandt, Martina Herud, Wiktoria Holeczek, Justyna Ignacy, Kamila Jakubczyk, Małgorzata Jegliczka, Nanda Kampik, Patryk Kandziora, Jennifer Knap, Marek Kopiec, Maria Mierzwińska, Wiktoria Obajtek, Roman Plottek, Jakub Rzerzacz, Kevina Serzisko, Steven Serzisko, Rafał Stein, Gabriel Sterzik, Marcin Strzeduła, Weronika Szklarz, Piotr Wczasek. Apel pożegnalny przygotowali uczniowie klasy III gimnazjum pod okiem pani Marzeny Miękina-Depty. Uczniowie zaprezentowali wizję swojej przyszłości. W tym roku rodzicom uczniów którzy uzyskali wysokie wyniki w nauce i zachowaniu zostały wręczone listy gratulacyjne. Mimo że był to ciepły, wesoły czerwcowy dzień to żal ogarnął nauczycieli, iż to znów kolejne pokolenie, które idzie w szeroki świat. Od godziny 18.00 rozpoczęła się dyskoteka, która trwała do późnych godzin wieczornych.

II Gminne zawody lekkoatletyczne Gminy Rudnik

W wtorek 20 czerwca odbyły się II Gminne zawody lekkoatletyczne Gminy Rudnik na hali sportowej Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu. W zawodach brali udział uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum w Gamowie, Szonowicach, Rudniku, Grzegorzowicach i Brzeźnicy. Uczniowie rywalizowali między sobą w następujących konkurencjach: bieg na 60 metrów, bieg na 300 metrów, bieg na 600 metrów (dziewczyny), 1000 metrów (chłopcy), pchnięcie kulą, skok w dal, skok w wzwyż.

Najlepsze wyniki uczniów Szkoły Podstawowej w Szonowicach:

- Jessica Buchta: 3 miejsce w biegu na 60 metrów.

- Sebastian Stępiński: 3 miejsce w biegu na 60 metrów.

- Sebastian Stępiński: 3 miejsce w skoku w dal

- Katarzyna Mrowiec: 1 miejsce w biegu na 600 metrów

- Sztafeta Dziewczyn w składzie: Julia Michalska, Justyna Andrus, Katarzyna Mrowiec, Jessica Buchta: 2 miejsce

- Sztafeta Chłopców w składzie: Marcel Skazidroga, Zeman Maciej, Tobiasz Pasker, Stępiński Sebastian: 2 miejsce

Najlepsze wyniki uczniów Gimnazjum w Szonowicach:

- Pascal Kranz: 2 miejsce w biegu na 300 metrów

- Szymon Musioł: 3 miejsce w biegu na 300 metrów

- Nicole Kampik: 2 miejsce w biegu na 60 metrów

- Natalia Bułat: 2 miejsce w pchnięciu kulą

- Paulina Kępa: 3 miejsce w pchnięciu kulą

- Tomasz Habron: 3 miejsce w pchnięciu kulą

- Marcel Czekała: 3 miejsce w skoku w dal

- Sztafeta Dziewczyn w składzie: Sara Kasek, Magdalena Morawiec, Nikola Larysz, Paulina Kępa: 2 miejsce

- Sztafeta Chłopców w składzie: Pascal Kranz, Szymon Musioł, Dominik Krybus, Marcel Czekała: 3 miejsce

Gratulujemy.

Wycieczka Szkolna do Krasiejowa 2017

Wycieczka Szkolna do Krasiejowa

7.06.2017 uczniowie młodszych klasy pojechali

na wycieczkę szkolna do Krasiejowa.

Wycieczka Szkolna do Olsztyna i Malborka 2017

Wycieczka Szkolna do Olsztyna i Malborka

W dniach 5-8.06.2017 uczniowie naszej szkoły

pojechali na wycieczkę szkolną do Olszyna i Malborka.

Bieg Rudnicki 2017

Bieg Rudnicki

W dniu 2 czerwca na boisku LKS Rudnik odbył się VX Bieg Rudnicki. W zawodach wzięli udział przedszkolaki i klasy I – III szkoły podstawowej z całej gminy. Dla uczniów były przygotowane różne atrakcje sportowo – rekreacyjne i poczęstunek. W trakcie zabaw był rozegrany bieg w różnych kategoriach wiekowych. Uczniowie naszej szkoły pokazali się z dobrej strony podczas swoich biegów.

Wyróżnieni uczniowie naszej szkoły:

- Paulina Kranz – 1 miejsce w kategorii dziewczyny klas I – II

- Dominik Zemelka - 1 miejsce w kategorii chłopców klas I – II

- Kacper Kuczer – 4 miejsce w kategorii chłopców klas III

- Jennifer Olszewska – 5 miejsce w kategorii dziewczyn klas III

Gratulujemy.

Konkurs "Mój wymarzony zawód" 2017

Konkurs "Mój wymarzony zawód"

Szymon Musioł marzy o tym, żeby zostać rolnikiem.

Prezentacja, którą przygotował, zapewniła mu pierwsze miejsce w konkursie Nowin.

Konkurs Historyczny 2017

Konkurs Historyczny

Dnia 29 maja 2017 roku w ZSO Rudnik odbyła się kolejna edycja konkursu historycznego „ Gimnazjalne krzyżówki i łamigłówki historyczne”. Zamiast tradycyjnego tekstu, gier i zabaw z poprzednich edycji, w tym roku gimnazjaliści swoją wiedze zaprezentowali rozwiązując krzyżówki i rebusy historyczne obejmującymi zakres wiadomości z klas I i II gimnazjum. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie, którzy zajęli wysokie miejsca na podium : Kevin Serzisko miejsce I oraz Martina Herud miejsce II. Opiekunem grupy była Pani Izabela Jośko.

Dzień Matki 2017

Dzień Matki

Jak co roku, uczniowie klas młodszych Szkoły Podstawowej w Szonowicach, nie zapomnieli o występach

dla swoich ukochanych mam z okazji Dnia Matki, który odbył się oczywiście 26 maja.

W programie artystycznym przygotowanym przez Alicję Peikert i Gabrielę Kallabis, mamy zobaczyły

i usłyszały piękne wiersze i piosenki, skecze po śląsku, taniec nowoczesny i bajkę "Czerwony Kapturek"

również w gwarze śląskiej. Mamy delektowały się pysznym ciastem i kawą, a na koniec

obdarowane zostały przepięknymi własnoręcznie przez dzieci wykonanymi prezentami.

Informacje dotyczące wycieczki szkolnej 2017

22dc244d187668c6-0

Spotkanie z Policjantem

Dnia 9 maja 2017 naszą szkołę odwiedził funkcjonariusz policji Paweł Malcharczyk. Jako nasz dzielnicowy przedstawił uczniom zasady bezpieczeństwa na drodze jak również niebezpieczeństwa czyhające w internecie. Omawiał zagrożenia jakie niosą ze sobą portale społecznościowe oraz korzystanie z nieodpowiednich i niedostosowanych wiekowo gier komputerowych. Uczniowie mieli również możliwość zapoznania się z radiowozem policji jak i z pracą policjanta. Zainteresowanie wśród młodzieży budziła możliwość pracy w tym zawodzie.

Ogólnopolski Konkurs z Języka Angielskiego "Galileo 2017"

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu z Języka Angielskiego

6 marca 2017 r roku odbył się Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego „Galileo 2017”,
a 12 maja 2017 roku poznaliśmy jego wyniki. Wzięło w nim udział 4 uczniów klasy II G