Witamy Na Stronie

Zabawa karnawałowa 2023

Życzenia Świateczne

Wspólne kolędowanie 22.12.2022

Po długiej przerwie ponownie wróciliśmy do naszej starej tradycji jaką jest wspólne kolędowanie i wigilia szkolna. Tego dnia uczniowie mogli poczuć magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Przy akompaniamencie pani Dyrektor uczniowie śpiewali kolędy w języku polskim, niemiecki, angielskim i czeskim. Nie tylko śpiewanie kolęd było czymś wyjątkowym, ale również suchanie ich, w wykonaniu naszych uczniów Marioli i Bartka.

Filmiki z zajęć

Podsumowanie akcji TALENCIAKI 2022

22 grudnia 2022 r. posumowaliśmy akcję zbiórki "TALENCIAKÓW" organizowaną przez Lidl Polska. Dzięki zaangażowaniu całej społeczności szkolnej i przedszkolnej mogliśmy z radością odebrać nagrody jakie zostały nam przekazane, a są to: hałasomierz, zestaw plastyczny, drogomierz oraz mikroskop.

Samorząd uczniowski postanowił jedną z nagród przekazać przedstawić przedszkolu w Szonowicach, a jest zestaw plastyczny.

Dziękujemy za Waszą energię i wysiłek włożony w zbieranie Talenciaków, mamy nadzieje na powtórkę w przyszłości.

Jabłonki 2022

Szlachetna paczka 2022

Zakończyliśmy akcje charytatywną dla Domu Seniora w Sławikowie. Udało nam się zebrać bardzo dużo ciasteczek oraz innych słodkości, które ksiądz Joachim Augustyniok przekazał seniorom. Wszystkim uczniom oraz rodzicom bardzo dziękujemy za hojność i dobre serce. Mamy nadzieję, że słodki poczęstunek osłodzi podopiecznym Domu Seniora świąteczny czas.

Ksiądz Augustyniok w imieniu właścicieli Domu Seniora przekaz podziękowania dla uczniów, rodziców i pracowników szkoły za tak miły prezent.

Zawody mikołajkowe-14.12.2022

14 grudnia 2022 r. o godz. 9.00 w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Rudniku odbyły się zawody mikołajkowe dla gminnych szkół z Rudnika, Szonowic, Grzegorzowic i Gamowa. W zawodach brali udział uczniowie z klas I - IV. Zawodnicy rywalizowali ze sobą w różnych konkurencjach m.in. bieg przez płotki, bieg z piłką czy czołganie się w tunelu. Na końcu odbył się partnerski mecz piłki nożnej w drużynach mieszanych. Aby zachować świąteczną atmosferę zawody sportowe odbywały się „na luzie”, bez walki o miejsca i medale. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodki prezent od Świętego Mikołaja i w dobrych nastrojach wrócili do domu.

Mistrz typowanie MS Katar 2022-wyniki konkursu

Projekt EkoMisja w Podstawówkach 2022

Nasza placówka przystąpiła do bezpłatnego program edukacyjno ekologicznego dla szkół podstawowych – EKOMISJA. To już trzecia edycja w której pragniemy edukować młodzież szkolną jak również nauczycieli i opiekunów o tym jak naszymi działaniami nie powodować pogorszenia się stanu naszej planety.

Celem projektu jest zwiększanie świadomości obiorców i wpływanie na ich postawy. Chcemy kształtować pozytywne proekologiczne nawyki. Pokazywać jakie korzyści dla nas i dla planety płyną z niemarnowania zasobów w tym żywności.

Ekomisja to 6 miesięczny projekt dla uczniów i nauczycieli szkół podstawowych (09.2022 – 02.2023)

2,322,300 unikalnych wizyt