Witamy Na Stronie

Szkoły Podstawowej z Klasami Gimnazjalnymi

w Szonowicach

Uwaga Rodzice dzieci przedszkolnych!

Dyrektor Szkoły Podstawowej z Klasami Gimnazjalnymi w Szonowicach przyjmuje zapisy

do klasy I na rok szkolny 2018/19. Prosimy o składanie dokumentów pierwszoklasistów

do 5 czerwca 2018 w związku z zapotrzebowaniem na podręczniki szkolne w nowym roku.

UWAGA UCZNIOWIE I RODZICE

Dyrekcja Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Szonowicach ogłasza nabór do szkoły na rok

szkolny 2018/19 do klas I-VIII oraz do klasy gimnazjalnej. Dokumenty można pobrać ze strony

internetowej i złożyć w sekretariacie.

Dokumentacja zgłoszenia dziecka do szkoły.pdf

Ochrona danych osobowych.pdf

Wniosek o objęcie dziecka/ucznia nauką języka mniejszości Narodowej oraz nauką własnej historii i kultury.pdf

Godziny otwarcia szkoły podczas wakacji 2018

W CZASIE WAKACJI SZKOŁA CZYNNA:

WTOREK, CZWARTEK OD 9 DO 12

W NAGŁYCH PRZYPADKACH PROSIMY O KONTAKT:

DANUTA CYMERMAN – 798 138 639

MARIA KAPŁANEK – 782 341 095

Bezpieczne wakacje 2018 - materiały informacyjne

Bezpieczne wakacje - materiały informacyjne

22dc244d187668c6-0

Plan wyjazdów wakacyjnych 2018

Zakończenie Roku Szkolnego 2017/2018

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

W dniu 22 czerwca 2018 roku o godzinie 8 zebraliśmy się w kościele w Modzurowie, aby wspólnie pożegnać rok szkolny. Po Mszy wszyscy uczniowie zebrali się na sali gimnastycznej w naszej szkole. Pani Dyrektor z wychowawcami klas wręczali świadectwa oraz nagrody najlepszym uczniom naszej szkoły. Nagrody otrzymali również najlepsi sportowcy. Pozostali uczniowie otrzymali świadectwa po zakończeniu apelu w swoich klasach.

Wszystkim Uczniom życzymy wesołych wakacji i do zobaczenia we wrześniu!

Podziękowania uczniów kl. III Gimnazjum 2018

Podziękowania uczniów kl. III Gimnazjum w Szonowicach

Komers III klasy Gimnazjum w Szonowicach, był niestety ostatnim takim wspólnym spotkaniem z nauczycielami i kolegami, w tej szkole. Bowiem po wyjściu z niej staniemy się absolwentami. Każde z nas pójdzie w swoją stronę, wielu z nas tutaj zgromadzonych nigdy się już nie spotka. Po wakacjach każdy zasiądzie w nowej ławce, w nowej szkole otoczony nieznanymi twarzami zarówno nauczycieli jak i kolegów. Nie będzie już was – tych, których znaliśmy i tych, których lubiliśmy, a którzy czuwaliście nad postępem naszej nauki. Komers był okazją do wspaniałych wspomnień, jakie wynieśliśmy z naszej szkoły. Na pamiątkę pozostaną nam wspólne zdjęcia z wspaniałej zabawy.

Drodzy Nauczyciele, Kochani Wychowawcy! Chcemy Wam dziś podziękować. Podziękować z całego serce za trud włożony w nasze wychowanie, w nasza edukację, za niegasnącą cierpliwość i życzliwość oraz przede wszystkim za całą wiedzę, jaką nam przekazaliście.

Dziękujemy raz jeszcze!

Dzień Sportu 2018

Dzień Sportu

20 czerwca 2018 r. w murach naszej szkoły odbył się coroczny dzień sportu.

Uczniowie rozegrali mecze piłki nożnej i piłki siatkowej,

nie którzy po raz ostatni. Dzień minął szybko i w miłej atmosferze.

Nagroda Wójta Gminy RUdnik 2018

Nagroda Wójta Gminy Rudnik

Tradycyjnie na koniec roku szkolnego Wójt Gminy Rudnik przyznał nagrody dla najlepszych za wyniki w nauce oraz za osiągnięcia w konkursach i olimpiadach przedmiotowych w roku 2017/2018. Średnia ocen na świadectwie musi wynosić minimum 4,85. Punty z egzaminu gimnazjalnego muszą wynieść conajmniej 75% oraz wzorową ocena ze sprawowania.

W tym roku ten zaszczyt spotkał pięcioro naszych uczniów: Katarzynę Głombik, Julię Rzytki, Agnieszkę Wilczek, Dawida Kremzer i Marka Strzeduła. które osiągnęły wysokie wyniki w nauce oraz wysokie wyniki na egzaminie gimnazjalnym.

Gratulujemy.

Najlepsi Sportowcy w Gminie Rudnik 2018

Najlepsi Sportowcy w Gminie Rudnik

Wójt wręczył nagrody najlepszym sportowcom.

W tym roku miano na najlepszego sportowca naszej szkoły zasłużyli:

Nicola Larysz i Katarzyna Głombik.

Nagrodę otrzymały za sukcesy w tenisie stołowym.

Gratulujemy.

Finalista Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego 2018

Sukces Językowy Dominika Krybus

Uczeń II klasy gimnazjum Dominik Krybus został

Finalistą Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego.

Za ten sukces otrzymał nagrodę Wójta Gminy Rudnik.

Gratulujemy

Rejonowy Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych DACHL 2018

Sukces Językowy Pauliny Nosol

24 kwietnia 2018 uczennica naszej szkoły, gimnazjalistka Paulina Nosol, brała udział w

Rejonowym Konkursie Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych DACHL w Rudniku.

Pomimo silnej konkurencji uczennicy udało się zdobyć 3 miejsce i stanąć na podium.

Do konkursu Paulinę przygotowała pani Sybilla Lenard- Gurgul.

Paulina za ten sukces otrzymała nagrodę Wójta Gminy Rudnik. Gratulujemy.

Pożegnanie III Klasy Gimnazjum 2018

„Jeżeli nie wiesz dokąd płyniesz,

sprzyjające wiatry nie będą ci wiały” (Seneka)

W dniu 18 czerwca 2018 r. w naszej szkole odbył się komers III klasy gimnazjalnej. Po uroczystej mszy świętej uczniowie wraz z rodzicami udali się do szkoły. Tam absolwenci zatańczyli poloneza i wystąpili w przedstawieniu, wręczyli również kwiaty i statuetki Oscara swoim nauczycielom i pracownikom szkoły. Po wspólnym poczęstunku rozpoczęła się zabawa, która trwała do godzin wieczornych.

Wszystkim absolwentom życzymy wielu radosnych dni, spełnienia marzeń, przyjaciół, sytuacji i życiowych możliwości oraz wytrwałego dążenia do celu. Niech odpoczną po zasłużonym wysiłku i z nowymi siłami rozpoczną naukę w nowych szkołach.

Mury naszej szkoły uroczyście pożegnali: Dominik Barabasz, Kamila Buchta, Mikołaj Ciereszko, Marcel Czekała, Katarzyna Głombik, Krystian Kampik, Sara Kasek, Paulina Kępa, Dawid Kremzer, Dawid Krybus, Natalia Kuczer, Karolina Kuśmierska, Patryk Moskwa, Marta Neblik, Paulina Nosol, Julia Rzytki, Michaela Skazidroga, Paweł Stępiński, Marek Strzeduła, Mateusz Urbanowicz, Agnieszka Wilczek, Michał Zagoła.