Witamy Na Stronie

Szkoły Podstawowej i Gimnazjum

w Szonowicach

Konkurs „Tysiąc powodów by czytać”

22 września 2017 uczniowie klasy I i II Szkoły Podstawowej wzięli udział w konkursie

organizowanym dla bibliotek szkolnych „Tysiąc powodów by czytać” przez mój empik.

Zadanie polegało na wykonaniu zdjęcia przedstawiającego ilustrację okładki wybranej

książki. Nasz wybór to "Czerwony Kapturek". Główna nagroda w konkursie to pakiet

w głosowaniu trwającym od 2 do 22 października 2017.

Serdecznie zachęcamy do oddania głosu na naszą szkołę! Szczegóły dostępne na

empik.com/biblioteki

Projent "Aktywna Tablica"

"Aktywna Tablica" już u nas

Rada Ministrów podjęła uchwałę w sprawie ustanowienia Rządowego programu

rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie

technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2017-2019 – „AKTYWNA TABLICA”.

W ramach programu nasza szkoła została wyposażona w tablice interaktywne,

projektory i głośniki.

Pasowanie na ucznia, dzień nauczyciela

Pasowanie Na Ucznia Klasy Pierwszej

Dnia 16 października w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Po przywitaniu przez Panią Dyrektor rozpoczęły się występy uczniów, najpierw dzieci z klasy 5 i 6 zaprezentowały utwór na fletach. Później uczniowie klasy pierwszej zachwycili wszystkich zebranych wspaniałym występem artystycznym, następnie pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie. W tym roku do pasowania na ucznia dostąpiło czworo dzieci. Na pamiątkę każdy otrzymał Akt Pasowania na Ucznia a także pierwszą w życiu legitymację szkolną. Kolejnym punktem programu było przedstawienie przygotowane przez uczniów klasy 6 pod kierunkiem pani Grażyny Dziadkowiec. Młodzi artyści uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków.

Życzenia z okazji Dnia Nauczyciela

Europejski Dzień Języków Obcych 2017

Europejski Dzień Języków Obcych

13 października już po raz kolejny obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Języków Obcych. Łączy on elementy nauki i zabawy oraz stanowi niezwykłą motywację do działania zarówno dla nauczycieli, jak i uczniów. Każda klasa miała za zadanie wyznaczyć dwóch reprezentantów, którzy wzięli udział w quizie na temat różnych państw. Dzieci pięknie przebrane w stroje kojarzone z danym krajem odpowiadały na zadane pytania zadziwiając wszystkich swoją wiedzą.

Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali słodką niespodziankę.

Informacja dla rodziców 10.10.2017

Informacja dla rodziców

13.10.2017r. Dzień Języków Obcych

Program dnia:

4 lekcje zgodnie z planem

11.30-12.00 obiad dla wszystkich/po 4 lekcji/

12.00-14.00 Dzień Języków Obcych

14.00 odwóz /wszystkich z wyjątkiem osób korzystających ze świetlicy/

16.10.2017r. Pasowanie na uczniów, Akademia z okazji Dnia Nauczyciela

Program dnia:

4 lekcje zgodnie z planem

11.30-12.00 obiad dla wszystkich uczniów/po 4 lekcji/

12.00-12.30 lekcja 5

12.30-13.15 Pasowanie na ucznia-apel uczniów klas I-III

13.15-14.00 Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

14.00 odwóz/z wyjątkiem uczniów korzystających ze świetlicy/

Drodzy Rodzice!

Dyrekcja pragnie poinformować, że w dniu 16.10.2017 świetlica wyjątkowo będzie działać do 15.20.

„Tysiąc powodów by czytać”

Konkurs „Tysiąc powodów by czytać”

1000 książek, które zasilą 10 zwycięskich bibliotek. Laureatów wyłonią internauci w głosowaniu trwającym

od 2 do 22 października 2017. Serdecznie zachęcamy do oddania głosu na naszą szkołę! Szczegóły dostępne na

empik.com/biblioteki

Plan lekcji w roku szkolnym 2017/2018

SU wybrany 2017/2018

Władze i Skład Samorządu Uczniowskiego

w Roku Szkolnym 2017/2018

8 września br. odbyły się wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego. Przedstawiamy wyniki:

* Najwięcej głosów otrzymała Julia Rzytki z kl. III GIM i została Przewodniczącą.

* Zastępcą jest Agnieszka Wilczek z kl. III G .

* Skarbnikiem SU zostali w Marta Neblik, Natalia Kuczer, Dawid Kremzer z kl. III G i Nicola Larysz z kl. II G.

* Funkcję sekretarza pełni Karolina Kuśmierska z kl. III G.

RADA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO:

Paweł Stępiński KL. III G, Wiktoria Griner KL. II G, Jolanta Fojcik KL. II G, Natalia Bułat KL. II G, Piotr Winkler KL. VI SP.

Spotkanie z rodzicami 18.09.2017

Informacja dla rodziców

Dnia 18 września 2017 roku o godzinie 17.00 odbędzie się

spotkanie rodziców z dyrekcją. Dotyczy spraw organizacyjnych.

Obecność obowiązkowa.

Dzień Zdrowego Żywienia 6.09.2017

Dzień Zdrowego Żywienia

W dniu 6 września klasy I-VII Szkoły Podstawowej oraz II i III gimnazjum wzięli

udział w Dniu Zdrowego Żywienia. Uczniowie przynieśli do szkoły wszystko to,

co jest niezbędne, aby przygotować „zdrowe danie”. Pamiętając o higienie

i bezpieczeństwie z pomocą wychowawców, przygotowali smaczne sałatki, szaszłyki

owocowe i kanapki które smakowały dzieciom, wychowawcom oraz nauczycielom.

Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2017/2018

Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego

2017/2018

Dnia 4 września 2017 roku w kościele w Modzurowie o godzinie 11.00 odbyła się Msza Święta rozpoczynająca nowy rok szkolny 2017/2018. Następnie uczniowie wraz z nauczycielami udali się do szkoły. Oficjalną część rozpoczęto od wspólnego odśpiewania hymnu narodowego, przywitano wszystkich zgromadzonych i głos zabrała Pani dyrektor Danuta Cymerman. Uroczystość zakończono poprzez złożenie życzeń z okazji nowego roku szkolnego. Później uczniowie udali się do klas na spotkanie z wychowawcami. W ten sposób rozpoczęto kolejny rok nauki w naszej szkole.