Witamy Na Stronie

Szkoły Podstawowej w Szonowicach

Uroczysty Apel z Świąt Majowych

W dniu 10 maja w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji świąt majowych, który został przygotowany przez Panią Izabelę Jośko oraz przez uczniów klasy ósmej. Młodzież ubrana tego dnia w galowe stroje przypomniała młodszym kolegom i koleżankom karty historii Polski.
Uroczystość kolejny raz przysłużyła się kształtowaniu wśród młodych ludzi przynależności narodowej, jako ważnego elementu ich tożsamości.

Odwiedziny Strażaków z OSP Maków

Korzystając z okazji, że naszych przedszkolaków odwiedzili strażacy z OSP Maków, uczniowie klasy pierwszej i drugiej dołączyli się do bardzo ciekawej prelekcji. Dowiedzieliśmy się na czym polega służba strażaka oraz z jakich elementów składa się mundur strażacki. Następnie dzieci zostały zaproszone do wozu strażackiego, który zrobił duże wrażenie na naszych uczniach. Bardzo dziękujemy za wspaniale przeprowadzone spotkanie

Dzień Ziemi 2022

Dzień Ziemi obchodzimy w dniu 25 kwietnia jako największe ekologiczne święto świata. To doskonała okazja do organizacji różnego rodzaju wydarzeń promujących ekologię.
25 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi w naszej szkole. Organizatorem całego przedsięwzięcia była Pani Katarzyna Siąkowska. Oglądaliśmy ciekawe prezentacje, przygotowaliśmy kolorowe plakaty, rozwiązywaliśmy rebusy i inne łamigłówki związane z ekologią i ochroną środowiska.
Wysłuchaliśmy również ciekawej prelekcji dotyczącej prawidłowego sadzenia drzewek, oraz tego jak dbać o posadzone rośliny, przeprowadzonej przez Pana Leśniczego, za co bardzo dziękujemy 😊.
Finalnie każda klasa zasadziła swoje drzewko i tym miłym akcentem zakończyliśmy obchody Dnia Ziemi w naszej szkole 🌿🌏🌳

Życzenia Wielkanocne 2022

Wielkanoc to czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa i drugiego człowieka.

Wszystkim Rodzicom i Uczniom życzymy, aby Święta Wielkanocne przyniosły

radość oraz wzajemną życzliwość.

Niech Zmartwychwstanie Pańskie, które niesie otuchę i nadzieję, napełni Nas pokojem

i wiarą. Niech da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość.

A uczniom również : Smacznego jajka, Świąt jak z bajki

I niech Wam zając przyniesie podarki.

Pięknej święconki, udanych wypieków,

Żeby ten czas był najmilszy na świecie.

I taka tradycja jest w tym kraju,

Żeby w śmigusa Was zmoczyć miało.

Serdeczne życzenia przesyła...

Dyrekcja i pracownicy Szkoły w Szonowicach

Sesja Wielkanocna 2022

Zawody lekkoatletyczne 5.04.2022

Mistrzostwa Raciborza w lekkiej atletyce

W dniu 5 kwiecień 2022 roku odbyły się lekkoatletyczne zawody o Mistrzostwo Raciborza na hali sportowej Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu. W zawodach wystąpiły liczne ekipy z Raciborza i szkół Powiatu Raciborskiego.
Zawodnicy rywalizowali w poszczególnych konkurencjach: bieg na 60 metrów, bieg na 300 metrów, bieg na 1000 metrów, skok w dal, skok w wzwyż i pchnięcie kulą. Uczestnicy byli podzieleni na kategorie wiekowe: klasa IV (rocznik 2011 i młodsi), Klasa V – VI ( rocznik 2010 i 2009) i klasy VII – VIII ( rocznik 2008 i 2007).
Naszą szkołę reprezentowali: Paulina Buchta, Maurycy Danielczyk, Karolina Dyjak, Anna Fojcik, Kacper Fulneczek, Julia Gilga, Kamil Gilga, Martyna Gilge, Jakub Kluczniok, Kacper Kuczer, Jennifer Olszewska, Kinga Papocka i Kamil Zacharzowski.

Nasi zawodnicy zajmowali miejsca w pierwszej 10 w poszczególnych konkrecjach, a niektórym zawodnikom udało się wywalczyć medale Mistrzostw Raciborza.
Oto oni:
- Paulina Buchta – 2 miejsce bieg na 60 metrów (klasa IV)
- Jakub Kluczniok – 2 miejsce bieg na 60 metrów (klasa VII – VIII)
- Jenifer Olszewska – 3 miesce bieg na 60 metrów ( klasa VII – VIII)

Gratulujemy uzyskanych wyników.

Gminne zawody w piłkę nożną klas 4 -6

W dniu 31 marca 2022 roku na hali sportowej w Rudniku odbyły się gminne zawody w piłkę nożną klas 4 -6.
Naszą Szkołę wśród dziewczyn reprezentowały: Samanta Harwig, Marta Zięć, Paulina Bielska, Mariola Fojcik, Justyna Fojcik, Paulina Buchta, Martyna Gilge, Oliwia Passia i Balbina Stawska, a wśród chłopców Justin Olszewski, Maurycy Danielczyk, Kacper Fulneczek, Kamil Gilge, Mateusz Griner, Wołodymir Hryshan, Adam Karpiński, Łukasz Koloch, Robert Lassak i Jakub Pientka.
Dziewczyny po zaciętej walce zajęły 2 miejsce w turnieju i tym samym awansowały na kolejny, powiatowy szczebel rozgrywek. Chłopcy zajęli 3 miejsce.
Gratulujemy uzyskanych wyników👏🏻👏🏻👏🏻🙂

Pierwszy Dzień Wiosny 21.03.2022

W dniu 21.03.2022r. w naszej szkole odbył się Pierwszy Dzień Wiosny, w tym roku uczniowie klas wspólnymi siłami robili Marzanny. Zamiast klasycznego obiadu cała szkoła spotkała się na wspólnym pieczeniu kiełbasek, Później tradycyjnie był pochód z przygotowanymi przez uczniów Marzannami.

Nowe trendy 11.03.2022

Dzień bez plecaka

11 marca 2022r. w naszej szkole odbył się Dzień bez plecaka, nasi uczniowie mieli okazję pokazać swoją kreatywność przynosząc do szkoły różne ciekawe zamienniki plecaka.

Nabór 2022/2023

Podziękowania 15.03.2022

Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej w Szonowicach,

pragną jak najserdeczniej podziękować uczniom i ich rodzicom, pracownikom

szkoły za wkład finansowy na rzecz pomocy uchodźcom (dzieciom) z Ukrainy.

Zebraliśmy 2190 zł, kwota zostanie przeznaczona na zakup materiałów

szkolnych dla dzieci z Ukrainy uczęszczających do naszej szkoły.

1,836,299 unikalnych wizyt