Dziś jest r.
Imieniny obchodzą:


Adres IP

Pogoda Szonowice z serwisu

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Losowa FotkaPowitanieWitamy Na Stronie


Szkoły Podstawowej i Gimnazjum


w Szonowicach

Spotkanie z rodzicami 15.05.2017


Informacja dla rodziców15 maja 2017 roku o godzinie 17.00

odbędzie się spotkanie z rodzicami-wywiadówka.

Obecność obowiązkowa.


Majówka 2017


 height=


Egzamin Gimnazjalny 2017


 height=


Apel MEN o zagrożeniach w internecie

Kochani Rodzice!W związku z niepokojącymi doniesieniami dotyczącymi pojawiających się zagrożeń w Internecie  MEN zwraca się z uprzejmą prośbą o zwrócenie szczególnej uwagi na poniższe informacje.


 Jednocześnie prosi  dyrektorów o zorganizowanie spotkań z rodzicami i uczniami, podczas których możliwe będzie omówienie kwestii dotyczących bezpiecznego korzystania z zasobów Internetu przez uczniów.


 Jednak wczoraj odbyło się spotkanie z rodzicami, a kolejne dopiero w maju, więc proszę Rodziców o zapoznanie się z informacjami poniższymi, a uwagi i zapytania można kierować do szkoły lub na wskazany na końcu  nr telefonu.


 


Gry komputerowe mogą wspierać rozwój poznawczy, emocjonalny i społeczny dzieci. Wpływają pozytywnie na: spostrzegawczość, reakcje na bodźce, zdolności przestrzenne, procesy myślowe oraz koncentrację uwagi. Poprawiają refleks i koordynację wzrokowo-ruchową oraz ćwiczą umiejętność współdziałania w grupie.


 Jednak nadmierne granie może powodować problemy z koncentracją uwagi przez dłuższy czas, zaniedbywania nauki, aktywności fizycznej, kontaktów z rodziną i kolegami. Może ono prowadzić również do rezygnacji z innych zainteresowań, a nawet zaniedbywania czynności takich, jak jedzenie czy sen. W skrajnych przypadkach doprowadzić nawet do uzależnienia.


W naszym kraju wiele gier komputerowych oznaczonych jest wg systemu PEGI (Pan-European Game Information). Jest to ogólnoeuropejski system klasyfikacji gier stworzony przez producentów gier w celu udzielenia rodzicom w Europie pomocy w podejmowaniu świadomych decyzji o zakupie gier komputerowych. Symbole PEGI znajdują się na opakowaniu gry. Wskazują one następujące kategorie wiekowe: 3, 7, 12, 16 i 18 lat, nadane zgodnie z zawartością gry i poziomem rozwoju młodego użytkownika. Na stronie internetowej www.pegi.info można sprawdzić klasyfikację gry i jej kategorię wiekową. W systemie PEGI poza klasyfikacją wiekową można znaleźć oznaczenia informujące o potencjalnie szkodliwych treściach występujących w grze, takich jak przemoc, wulgaryzmy czy hazard. Przed zakupem gry warto zapoznać się z jej klasyfikacją, aby podjąć przemyślaną decyzję. Gry zawierające agresję i brutalną przemoc powodują wzrost poziomu agresji u dzieci, uczą wrogich zachowań wobec innych ludzi oraz tego, że jedynym sposobem na rozwiązywanie problemów jest używanie siły.

gry komputerowe


 Media donoszą o nowej grze pn. „Blue Whale Challenge” czyli „niebieski wieloryb”, która pojawiła się w Internecie i zagraża życiu dzieci oraz nastolatków. Z doniesień medialnych wynika, że początek gry miał miejsce w Rosji, gdzie już ponad setka młodych internautów popełniła samobójstwo. Z doniesień mediów wynika, że gra jest bardzo popularna i wzbudza zainteresowanie młodych internautów. Psychologowie ostrzegają, że szczególnie narażone na udział w grze są osoby o niskiej samoocenie i poczuciu własnej wartości.


 Z informacji uzyskanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej wynika, że aktualnie Prokurator Okręgowy w Szczecinie prowadzi śledztwo w sprawie usiłowania doprowadzenia trójki małoletnich do targnięcia się na własne życie pod wpływem wspomnianej gry. Mając na uwadze powyższe informacje zwracam się z prośbą o podjęcie działań zmierzających do zapoznania rodziców z zagrożeniami płynącymi z uczestnictwa we wspomnianej grze, szczególnie tymi tragicznymi. Warto podkreślić, że nie wszystko, co pojawia się w Internecie, chociaż modne, jest bezpieczne i rozsądne. Podejmowane działania nie powinny w żaden sposób przyczyniać się do reklamy wyżej wymienionej gry wśród dzieci.


 Kochani Rodzice zachęcamy Was do rozmowy z dzieckiem, omówienia jego aktywności w Internecie, dopytania o ewentualne problemy, z jakimi być może się boryka. Dodatkowo istotne jest, aby zwrócić uwagę na zachowanie ucznia w ostatnim czasie – jego ogólne samopoczucie, poziom zmęczenia, rodzaj filmów i muzyki jakiej słucha. Należy również wspomnieć o możliwości założenia filtrów ochrony rodzicielskiej, aby uchronić dziecko przed szkodliwymi treściami.


Poniżej przekazuję informacje zamieszczam dotyczące zachowania bezpieczeństwa w korzystaniu z gier komputerowych :


 • Określ zasady dotyczące czasu, jaki twoje dziecko może przeznaczać na gry komputerowe.


 • Zadbaj o to, aby dziecko nie grało codziennie, ale też nie rób tradycji z tej formy spędzania czasu. Jeśli ustalisz, że w waszym domu gra się w określone dni, np. w piątki i niedziele, dziecko przez cały tydzień będzie żyło oczekiwaniem na włączenie komputera.


 • Zainteresuj się, w co gra twoje dziecko i czy gra jest dla niego odpowiednia. Porozmawiaj z dzieckiem o grach, z których korzysta, sprawdź, czego może się z nich nauczyć.


 • Zanim kupisz swojemu dziecku grę, upewnij się, że jest odpowiednia do jego wieku. Może ci w tym zachowaniu twojego dziecka nie pojawiają się sygnały uzależnienia od komputera.


• Upewnij się, że twoje dziecko z powodu grania nie zaniedbuje obowiązków domowych i szkolnych. Sprawdź, czy gra jest pozbawiona mikropłatności.


• Pamiętaj, że istnieją minigry, które nie wymagają instalacji, a zawierają treści nieodpowiednie dla dzieci.


 • Zwróć uwagę na to, czy w grze można kontaktować się z innymi graczami. Jeśli tak – sprawdź, czy znajomości, jakie zawiera twoje dziecko, są bezpieczne. Kontakt z innymi użytkownikami może być potencjalnym źródłem niebezpiecznych sytuacji i podejmowania ryzykownych zachowań.


 Gdzie można uzyskać pomoc?

W celu uzyskania porad i wskazówek rodzice mogą dzwonić pod nr telefonu 800 100 100, oferujący bezpłatną i anonimową pomoc dla dorosłych (rodziców, nauczycieli, pedagogów). Dzieci i młodzież, którzy potrzebują pomocy, chcą z kimś porozmawiać o swoich problemach mogą dzwonić pod nr telefonu 800 121212 (Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży Rzecznika Praw Dziecka).

„Wskazówki pochodzą z broszury pt.: „Zagrożenia w Internecie. Zapobieganie-reagowanie. Gry komputerowe”. Broszura dostępna jest pod adresem:
https://www.ore.edu.pl/materialy-do-pobrania/category/55-profilaktyka-agresji-i-przemocy

Spotkanie z rodzicami 20.03.2017


Informacja dla rodziców-zmiana terminuDnia 20 marca 2017 roku o godzinie 17.00

odbędzie się spotkanie z rodzicami-wywiadówka.

Obecność obowiązkowa.


Dzień Liczby Pi


Dzień Ludolfiny14 marca br. obchodziliśmy Dzień Liczby Pi.

W tym dniu uczniowie przystroili szkołę tą liczbą,

wykonali materiały ścienne oraz przynieśli

wypieki symbolizujące Ludolfinę.Zapraszamy do galerii zdjęć TUTAJ


Ogólnopolski Konkurs Matematyczny Pingwin i PionierWyniki Konkursów Ogólnopolskich z MatematykiUczniowie naszej szkoły brali udział w dwóch Ogólnopolskich Konkursach z Matematyki Pingwin i Pionier. Sukcesem może poszczycić się Magdalena Morawiec uczennica I klasy gimnazjum, która zajęła 10 i 15 miejsce w konkursie i otrzymała dwukrotne wyróżnienie. Trzem uczniom niewiele zabrakło do wyróżnienia, byli to Bruno Lassak - 11 miejsce, Wiktoria Holeczek - 11 miejsce i Małgorzata Jegliczka - 12 miejsce. Natomiast szkołę reprezentowali rownież Kevin Briks, Maciej Zeman, Pascal Kranz, Tomasz Habrom, Szymon Musioł, Julia Rzytki, Agnieszka Wilczek, Dawid Kremzer, Paweł Stępiński.
Opiekun Marzena Miękina-Depta.

Gratulujemy

Plan rekolekcji 2017


 height=


Kampania społeczna "Melanż. Oczekiwania vs. rzeczywistość"


Kampania społeczna "Melanż. Oczekiwania vs. rzeczywistość"Ogólnopolska kampania „Melanż. Oczekiwania vs. rzeczywistość” realizowana przez

Główny Inspektorat Sanitarny w ramach Projektu „Profilaktyczny program w zakresie przeciwdziałania

uzależnieniu od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych”.

Głównym celem kampanii jest zwrócenie uwagi młodzieży na negatywne skutki korzystania z używek.

Kampania potrwa do końca marca 2017 roku.


Melanż. Oczekiwania vs. rzeczywistość


JAKIM TYPEM MELANŻOWICZA JESTEŚ


Melanż


Spotkanie z rodzicami w sprawie zmian w systemie oświaty - Rudnik


Spotkanie z rodzicami w sprawie zmian w systemie oświaty - RudnikZwracam się z prośbą, aby w moim imieniu zaprosić przedstawicieli rodziców uczniów

Państwa szkół na spotkanie z pracownikami Kuratorium Oświaty w Katowicach Delegatury w Rybniku,

dotyczące wdrażania zmian w systemie oświaty od września 2017r.

Proponuję, aby swoich reprezentantów oddelegowała rada rodziców danej szkoły (do 3 osób).


Informuję, że w spotkaniu, które odbędzie się

dnia 3 marca 2017r. o godz. 16.30

w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Rudniku,

ul. Słoneczna 1, mogą uczestniczyć również inni zainteresowani rodzice.


Zmiana w planie lekcji od 20.02.2017


Zmiana w planie lekcji od 20.02.2017
Gimnazjum


 

Wygenerowano w sekund: 0.17
548,374 unikalnych wizyt