Dziś jest r.
Imieniny obchodzą:


Adres IP

Pogoda Szonowice z serwisu

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Losowa FotkaSpotkanie z Globikiem w ramach Akademii Przyjaciół Planety 2017Spotkanie z Globikiem w ramach

Akademii Przyjaciół Planety29 listopada 2017 r. odbyło sie spotkanie z Globikiem w ramach Akademii Przyjaciół

Planety. Jest to lekcja zorganizowana przez firmę Henkel. Podczas lekcji uczniowie

analizując prezentację omawiali problemy związane z ochroną środowiska.Zapraszamy do galerii zdjęć TUTAJ


VI Gminny Konkurs Piosenki Angielskiej i Niemieckiej 2017VI Gminny Konkurs

Piosenki Angielskiej i NiemieckiejDnia 20 listopada 2017 roku w naszej placówce odbył się już VI Gminny Konkurs Piosenki Angielskiej i Niemieckiej zorganizowany przez p. Michała Depta i p. Sybillę Lenard-Gurgul. W konkursie wzięło udział kilkanaście uczestników, występy miały charakter grupowy i indywidualny. Ocenie komisji podlegały: muzykalność, walory głosowe, poprawność językowa, dobór repertuaru, ruch sceniczny, strój oraz ogólny wyraz artystyczny.


Wśród laureatów znalazły się dziewczyny z naszej szkoły:

Nicola Larysz, Jolanta Fojcik oraz Wiktoria Griner - I miejsce w kategorii piosenki angielskiej w gimnazjum

Paulina Nosol- II miejsce w kategorii piosenki niemieckiej w gimnazjum

Nicole Hellbrandt, Marta Passia i Agata Zeman- I miejsce w kategorii piosenki niemieckiej w szkole podstawowej

Wszystkim uczestnikom gratulujemy udanych występów.


Zapraszamy do galerii zdjęć TUTAJ


Spotkanie z rodzicami 20.11.2017 r.


Informacja dla rodziców20 listopada 2017 roku o godzinie 17.00 odbędzie się

spotkanie z rodzicami. Obecność obowiązkowa.


Dzień Niepodległości 2017Święto NiepodległościDnia 10 listopada 2017 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości na pamiątkę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Akademia przede wszystkim miała przypomnieć tamte ciężkie czasy. Uczniowie klasy IIg pod opieką pani Karoliny Krybus Fiegel recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o Niepodległość. Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.


Zapraszamy do galerii zdjęć TUTAJ


Informacja 30.10.2017


Informacja dla rodzicówDnia 2 listopada nie ma basenu, uczniowie klas I-IV mają odwóz I do Modzurowa i Ponięcic o godz. 12.35.

Pozostali Uczniowie o 13.35 ze względu na Dzień Zaduszny. Dla uczniów pracujących rodziców świetlica działa normalnie.


Konkurs na Dynię 2017Dynia 2017 wybrana31 października br. w naszej szkole rozstrzygnięty został konkurs organizowany przez Samorząd Uczniowski na najkreatywniejszą dynię. Uczniowie z naszej szkoły przygotowali dynie. Jak zwykle dzieciaki wykazały się niesamowitą pomysłowością i kreatywnością. Wybór najciekawszej dyni był niezmiernie trudnym zadaniem. Wszyscy uczestnicy konkursu wykonali dynie według własnych pomysłów, pojawiły się między innymi dynia z peruką, czy z kapeluszem, a także dynie rzeźbione np. koń, kot, pajęczyna. Samorząd Uczniowski przyznał pierwsze miejsce, dwa miejsca drugie oraz jedno trzecie, pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie nagrody.

Oto laureaci konkursu:

I miejsce Piotr Winkler kl. VI

II miejsce Nicola Larysz kl. II g i Sara Kasek kl. III g

III miejsce Malwina Stanienda kl. II


Zapraszamy do galerii zdjęć TUTAJ


Konkurs „Tysiąc powodów by czytać”-wyniki 20171 miejsce w Konkursie „Tysiąc powodów by czytać"Z radością informujemy, że nasza szkoła zajęła 1 miejsce w Polsce w konkursie zorganizowanym przez firmę Empik „Tysiąc Powodów by Czytać”. Dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom, proboszczowi z Parafii Sławików, pracownikom obsługi, rodzicom, mieszkańcom sąsiednich wiosek i nie tylko. Dzięki waszemu zaangażowaniu udało nam się osiągnąć tak wielki sukces, a tym samy nasza biblioteka wzbogaci się o 1000 książek! Cieszymy się, że uczniowie będą mogli korzystać z nowych zasobów naszej biblioteki i wykształcać w sobie miłość do czytania.


empik.com/biblioteki


Pszczelarze


Spotkanie z PszczołamiWe wtorek 24 października 2017 roku do naszej szkoły zawitali pszczelarze oraz pasjonaci pszczelarstwa, aby ciekawymi zajęciami przybliżyć ich codzienną pracę. Na co dzień nasi goście są mieszkańcami Modzurowa oraz Gorzyc. Poprzez to niezwykłe spotkanie z najmłodszymi dziećmi naszej szkoły, tj. przedszkolakami i kl. I-III, chcieli przekazać jak najwięcej informacji i ciekawostek o pracowitych owadach, jakimi są pszczoły. Z wielką pasją opowiadali o trybie życia pszczół, podziału ich obowiązków w ulu, zapoznali dzieci z przyrządami niezbędnymi do pracy pracy w pasiece i przedstawili budowę ula. Ponadto na podstawie licznych zdjęć pomogli dzieciom odróżnić pszczołę robotnicę, królową matkę czy też trutnia. Uczniowie, dzięki specjalnego urządzeniu, mogli zobaczyć jak pszczoła spostrzega otaczające środowisko, a później zapoznali się z kolejnymi etapami powstawania miodu. Mieliśmy okazję pooglądać czasopisma dla pszczelarzy, zobaczyć pszczoły zamknięte w szklanej witrynie oraz zakosztować miodu z różnych pasiek (miodu leśnego, lipowego, rzepakowego i wielokwiatowego). Na koniec dzieci dostały kolorowanki o życiu pszczół i słoiczek z wybranym miodem. To była wspaniała lekcja przyrody, która miała na celu uwrażliwienie najmłodszych na ochronę pszczół, poszanowanie otaczającego nas środowiska, docenienie trudnej pracy pszczelarzy oraz niezwykłych wartości odżywczych miodu, którego nie zjadamy często.

Alicja Peikert


Zapraszamy do galerii TUTAJ


Konkurs Recytatorski 2017


Konkurs Recytatorski „Poetycka złota jesień”W poniedziałek 23.10.2017 r., w szkole podstawowej w Rudniku, odbył się

gminny konkurs recytatorski. Nasza uczennica klasy V- Marta Passia - zaprezentowała

utwór Jana Brzechwy „Żuraw i czapla”. Swoim występem oczarowała komisję

i zajęła II miejsce, z czego bardzo się cieszymy i gratulujemy.p. Karolina Krybus-Fiegel

Projent "Aktywna Tablica"


"Aktywna Tablica" już u nasRada Ministrów podjęła uchwałę w sprawie ustanowienia Rządowego programu

rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie

technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2017-2019 – „AKTYWNA TABLICA”.


W ramach programu nasza szkoła została wyposażona w tablice interaktywne,

projektory i głośniki.


Wygenerowano w sekund: 0.16
611,604 unikalnych wizyt