Dziś jest r.
Imieniny obchodzą:


Adres IP

Pogoda Szonowice z serwisu

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Losowa FotkaDzień Języków obcych i konkurs na dynię 2018


Dzień Języków Obcych31 października w naszej szkole obchodzony był dzień języków obcych połączony z konkursem na najkreatywniejszą dynię. Dzień ten składał się z trzech etapów:
- pierwszy to wykonanie przez uczniów wszystkich klas charakterystycznych elementów kulturowych Niemiec oraz Wielkiej Brytanii z materiałów, które można poddać recyklingowi. I tak powstał czerwony autobus, budka telefoniczna czy stadion Alianz Arena z butelek i styropianu.
- Drugi etap to dyktando językowe. Każda klasa wystawiła swojego reprezentanta w kategorii języka angielskiego i niemieckiego. W pierwszej kategorii zwyciężył Bruno Lassak z klasy VIII, natomiast w drugiej Dominik Krybus z klasy IIIG

Zapraszamy do galerii zdjęć TUTAJ
Konkurs na Dynię- Trzeci etap to wyłonienie autorów najkreatywniejszych dyń. W tym roku uczniowie wykonali aż 36 dyń i wszystkie były naprawdę piękne.
Zapraszamy do galerii zdjęć TUTAJInformacja dla uczniów i rodziców - 31.10.2018r.


Uwaga!


Próbne Egzaminy z OPERONEM!

Próbny Egzamin Ósmoklasisty - 27-29 listopad 2018r27 listopada 2018r wtorek - język polski


28 listopada 2018r środa - matematyka


29 listopada 2018r czwartek - język angielski
Próbny Egzamin Gimnazjalny - 4 - 6 grudnia 2018r4 grudnia 2018r wtorek - cz. humanistyczna


5 grudnia 2018r środa - cz. matematyczna


6 grudnia 2018r czwartek - cz. językowaPróbne egzaminy mają na celu pokazać uczniom jak będzie wyglądał egzamin

kwietniowy, co już potrafią, a czego jeszcze muszą się nauczyć i powtórzyć.

Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku 2018


II miejsce Naszych Dziewczyn

w Powiatowych Zawodach „Puchar Tymbarku 2019”W dniu 18 października 2018r. odbyły się na orliku w Pietrowicach Wielkich Powiatowe Zawody Dziewczyn U 12 w Turnieju pn. „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku 2018”. Zwycięzcy turnieju kwalifikowali się do zawodów wojewódzkich.
W zawodach wystąpiła drużyna dziewczyn z Szonowic wzmocniona dziewczynami z Gamowa w składzie: Oliwia Fulneczek, Anna Fojcik, Natalia Kachel, Emilia Mandera, Teresa Wilczek, Agnieszka Strzeduła, Julia Suchanek. Dziewczyny zaczęły turniej od minimalnej przegranej z drużyną z Pawłowa 0:1. W kolejnych meczach dziewczyny nie zaznały już porażki i wygrały z drużynami z Samborowic, Rud Raciborskich i Wojnowic. Taka postawa pozwoliła zająć dziewczynom 2 miejsce w turnieju. Oliwia Fulneczek została królem strzelców turnieju strzelając 7 bramek.
Gratulujemy dziewczynom uzyskanego sukcesu.

Wyniki Końcowe:

1 miejsce: Pawłów: 12 punktów
2 miejsce: Szonowice: 9 punktów
3 miejsce: Rudy Raciborskie: 6 punktów
4 miejsce: Wojnowice: 3 punkty
5 miejsce: Samborowice: 0 punktów

Wyniki meczy naszych dziewczyn:

Szonowice – Pawłow 0:1
Szonowice – Samborowice 5:0
Szonowice – Rudy Raciborskie 4:0
Szonowice – Wojnowice 1:0

p. Łukasz Strzeduła

Zapraszamy do galerii zdjęć TUTAJ


Targi Perspektyw 2018


Raciborski Festiwal PerspektywW dniu 17 października 2018 r. uczniowie klasy VIII SP i III Gim udali się do Raciborza na targi edukacyjne organizowane przez Starostwo Powiatowe.

W hali Rafako usytuowane były stanowiska dla poszczególnych szkół z Raciborza. Każda szkoła na swoim stoisku prezentowała to, czego uczy. I tak były stoiska: usługi fryzjerskie, można było tam nawet zafarbować włosy, cukiernicy- dawali pokaz jak zrobić coś słodkiego, częstowali wypiekami, uczniowie raciborskiego Mechanika sterowali małymi dronami oraz ręcznie skonstruowanymi i sterowanymi pojazdami. Chłopcy ze szkoły rolniczej uprawiali poletka eksperymentalne zabawkowymi traktorkami, logistycy z Ekonomika prosili zwiedzających by posegregowali i poukładali na palety kartoniki.

Nasi przyszli absolwenci z entuzjazmem podeszli do skierowanej do nich oferty i zadawali wiele pytań, między innymi o to, czy na danym kierunku jest wiele nauki, jakie są przedmioty zawodowe, gdzie szukać praktyk. Zaopatrzyli się również w ulotki informacyjne i tak wyposażeni powrócili do szkoły na dalsze lekcje. Wyjazd ten co niektórym rozjaśnił wizję przyszłości i wiedzą już kim chcą zostać w przyszłości, inni jeszcze się zastanawiają.

Zapraszamy do galerii zdjęć TUTAJ


Pasowanie na ucznia, dzień nauczyciela 2018


Pasowanie Pierwszoklasistów

Dzień Nauczyciela15 października 2018r. o godzinie 8:00 odbyło się pasowanie na ucznia szkoły podstawowej. Na początku wszystkich nauczycieli, uczniów i zaproszonych rodziców powitała pani Wicedyrektor. Następnie pierwszacy musieli wykazać, że zasługują na miano ucznia. Po przedstawieniu złożyli ślubowanie i zostali pasowani na uczniów. Otrzymali pamiątkowe dyplomy, legitymacje szkolne i upominki.Z okazji dnia Nauczyciela samorząd uczniowski złożył życzenia wszystkim pracownikom nauczycielom.

Zapraszamy do galerii zdjęć TUTAJ


Życzenia z okazji Dnia Nauczyciela 2018


Informacja - 01.10.2018


Informacja dla uczniów i rodziców


We wtorek 2 października 2018r.

odwóz dla wszystkich uczniów o 13.30.


Wycieczka do Energylandii


Hyperion Mega Coaster zaliczony28 września 2018r. uczniowie klas V-VIII i III G wraz z opiekunami pojechali na wycieczkę do rodzinnego parku rozrywki, który mieści się w Zatorze. Uczniowie korzystali z wszystkich atrakcji parku. Największą atrakcją była kolejka Hyperion, która gna około 140 km/h. Uczniowie mogli zobaczyć pokaz umiejętności kaskaderów na motocyklach, rowerach, quadach oraz w samochodach. W tym dniu pogoda dopisała, dzięki temu można powiedzieć że wyjazd był w pełni udany.


Zapraszamy do galerii TUTAJ


SU wybrany 2018/2019


Władze i Skład Samorządu Uczniowskiego

w Roku Szkolnym 2018/201910 września br. odbyły się wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego. Przedstawiamy wyniki:

* Najwięcej głosów otrzymała Nicola Larysz z kl. III G i została Przewodniczącą.

* Zastępcą jest Julia Pośpiech z kl. III G.

* Skarbnikiem SU zostali w Wiktoria Griner kl. III G, Kamil Kremzer z kl. V i Samanta Harwig kl. IV.RADA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO:

Piotr Winkler i Wiktoria Rusz kl. VII, Martyna Mańkiewicz i Jessica Buchta kl.VIII


Plan na 28.09.2018


Pożegnanie Lata 2018


Pożegnanie LataW dniu 19 września 2018r w naszej szkole Samorząd Uczniowski zorganizował z wychowawcami i nauczycielami ognisko integrujące w ramach Pożegnania Lata, połączone z rozgrywkami sportowymi w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu.
Celem tego działania jest kreowanie nawyku podejmowania aktywności fizycznej przez dzieci i młodzież, z zaangażowaniem wszystkich chętnych do wysiłku fizycznego na świeżym powietrzu oraz wspólne spędzenie czasu wolnego i pieczenie kiełbasek.
Za konkursy i rozgrywki sportowe odpowiedzialny był nauczyciel wychowania fizycznego, Pan Łukasz Strzeduła, a za organizację ogniska, zakup kiełbasek i napojów Samorząd Uczniowski z opiekunami Panem Michałem Depta i Panią Aleksandrą Kremzer. Wychowawcy i niektórzy nauczyciele opiekowali się uczniami a także pomagali przy organizacji imprezy oraz zapewniali bezpieczeństwo przybyłym uczniom. Pogoda dopisała, więc siedzieliśmy na ławkach, rozmawialiśmy wspominając wakacje i piekliśmy kiełbaski, graliśmy w siatkówkę i piłkę nożną. To popołudnie spędziliśmy wyjątkowo miło i towarzysko w gronie kolegów i koleżanek. Pojawili się również nasi absolwenci.
To popołudnie zaangażowało całą społeczność szkolną- uczniów , nauczycieli i pracowników obsługi. Pożegnaliśmy autentycznie lato na sportowo , z humorem i pełnym żołądkiem.

Zapraszamy do galerii TUTAJ


Wygenerowano w sekund: 0.19
688,587 unikalnych wizyt