Dziś jest r.
Imieniny obchodzą:


Adres IP

Pogoda Szonowice z serwisu

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Losowa FotkaRekolekcje Wielkopostne 2018


RekolekcjeW dniach 26- 28 odbyły się coroczne rekolekcje szkolne. Codziennie zbieraliśmy się w kościele w Modzurowie o 9:00. W pierwszy i ostatni dzień rekolekcji odbyła się Msza Święta, a w drugi Droga Krzyżowa. Po nabożeństwie ruszaliśmy autobusami do szkoły. Zbieraliśmy się na sali gimnastycznej. Pierwszego dnia ksiądz przedstawił uczniom dzieci biorące przykład ze swoich rodziców i dziadków np. strażaków czy byłych harcerzy. Spotkanie zakończyliśmy wspólnym śpiewem. Drugiego dnia po Drodze Krzyżowej ponownie zebraliśmy się w szkole, zaczęliśmy śpiewem pieśni, a później przeszliśmy do klas. Dzieci młodsze wykonywały prace plastyczne, natomiast klasy starze uzupełniały quiz. W tym dniu także przyjechali do nas przedstawiciele świetlicy środowiskowej „Ziarenko”. Trzeciego- ostatniego dnia rekolekcji po wspólnym śpiewie ruszyliśmy by spożyć tradycyjne śniadanie wielkanocne.


Podziękowania


PodziękowaniaSamorząd uczniowski pragnie serdecznie podziękować wszystkim osobom które w jakikolwiek sposób przyczyniły się do sukcesu naszego kolejnego kiermaszu. Przede wszystkim mamom z Rady Rodziców które przygotowywały ozdoby, palmy wielkanocne, piekły baranki i babki. Dziękujemy także Pani, która uszyła zajączki i inne ciekawe gadżety wielkanocne, a także wszystkim Paniom, które upiekły pyszne ciasta. Na końcu pragniemy podziękować naszym drogim Paniom z obsługi, które jak zwykle bardzo zaangażowały się w całe przedsięwzięcie.
Jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy docenili trud i poświęcenie tak wielu osób i zaszczycili nas w tym dniu swoją obecnością.
Podsumowując „Nic bez was, wszystko z wami”


Kiermasz Wielkanocny 2018Kiermasz WielkanocnyDnia 24 marca 2018 odbył się coroczny kiermasz wielkanocny. Można było zobaczyć występ przedszkolaków, klasy 2-3 zaprezentowały scenkę o tematyce wielkanocnej oraz zaśpiewały piosenkę. Klasy 2-3 gimnazjum przedstawiły kabaret natomiast klasy 5-6 zagrały na fletach. Podczas imprezy można było zakupić ciasto, ozdoby, palmy wielkanocne babki, baranki a także „swojski makaron”. Dochód z kiermaszu częściowo został przeznaczony na leczenie chorej dziewczynki. Goście jak zwykle dopisali mamy nadzieję że zobaczymy się znowu za rok.


Zapraszamy do galerii zdjęć TUTAJ


Rekolekcje 26-28.03.2018r.

Świat Młodych BadaczyMłodzi NaukowcyW połowie marca z inicjatywy firmy Henkel i programu pt. "Świat Młodych Badaczy" uczniowie klasy drugiej i trzeciej pod kierunkiem pracowników firmy miały przeprowadzone warsztaty naukowe. Poprzez proste doświadczenia i eksperymenty dzieci dowiedziały się w jakich produktach można odnaleźć skrobię która ma silne właściwości klejące. Uczniowie badali właściwości ziemniaka i mąki ziemniaczanej i to dzięki niej otrzymali klej. Na koniec każdy uczeń otrzymał dyplom za udział w warsztatach.

p. Alicja Peikert


Zapraszamy do galerii zdjęć TUTAJ


Informacja - 7.03.2018


Informacja dla uczniów i rodzicówRekolekcje – 26–28 marca 2018r. – zajęcia wychowawcze–świetlica do godz. 16.00Dyrektor Szkoły zarządza następujące dni wolne podczas weekendu majowego:


2 maja 2018r. – odpracowano kiermaszem w grudniu (10 grudnia 2017r.)


4 maja 2018r. – dzień wolny


Poniedziałek 30 kwietnia 2018r. pracujemy – jest 6 lekcji – odwóz o 13.30


Piątek po Bożym Ciele – 01.06.2018r. – pracujemy

Spotkanie z rodzicami 12.03.2018


Informacja dla rodziców12 marca 2018 roku o godzinie 17.00

odbędzie się spotkanie z rodzicami-wywiadówka.

Obecność obowiązkowa.


Powiatowy Turniej Tenisa Stołowego 2018Zwycięstwo Naszych Dziewczyn

w Powiatowym Turnieju Tenisa StołowegoW czwartek 1 marca w szkole w Szonowicach odbyły się Powiatowe zawody w Tenisie Stołowym klas VII i gimnazjalnych. Zawodnicy rywalizowali systemem, każdy z każdym, w dwu zespołowych drużynach. Wśród dziewczyn wystąpiły 3 drużyny, a wśród chłopców 4 drużyn. Zawodnicy z Szonowic od początku rywalizacji grali na wysokim poziomie, pokonując kolejnych przeciwników. Do ostatniej kolejki rywalizacji nasi uczniowie i uczniowie z Pietrowic Wielkich przystępowali z kompletem zwycięstw. Rywalizacja między tymi drużynami miała rozstrzygnąć, która drużyna wygra turniej w poszczególnych kategoriach. Po rozegraniu zaciętych meczy, wśród dziewczyn triumfowały nasze dziewczyny z Szonowic w składzie Nicola Larysz i Kasia Głombik, a wśród chłopców triumfowała szkoła z Pietrowic Wielkich. Nasi zawodnicy musieli się zadowolić 2 miejscem, którzy wystąpili w składzie Paweł Stępiński i Maciej Zeman.Gratulujemy uzyskanych wyników. Nasze dziewczyny będą reprezentować nasz powiat na zawodach rejonowych, które odbędą się pod koniec marca w szkole w Szonowicach.

Wyniki końcowe turnieju:

Dziewczyny
1. Miejsce: Szonowice 2 punkty
2. Miejsce Pietrowice Wielkie 1 punkt
3. Miejsce: Kornowac 0 punktów

Wyniki meczy:

Szonowice – Kornowac 5:0
Pietrowice Wielkie – Kornowac 5:0
Szonowice – Pietrowice Wielkie 3:2

Chłopcy
1. Miejsce: Pietrowice Wielkie 3 punkty
2. Miejsce: Szonowice 2 punkty
3. Miejsce: Kornowac 1 punkt
4. Miejsce: Nędza 0 punktów

Wyniki meczy:
Pietrowice Wielkie – Kornowac 5:0
Szonowice – Nędza 5:0
Pietrowice Wielkie – Nędza 4:1
Szonowice – Kornowac 4:1
Szonowice – Pietrowice Wielkie 2:3

p. Łukasz Strzeduła


Zapraszamy do galerii zdjęć TUTAJ


Regulamin Turnieju Tenisa Stołowego 2018

SMOG happening 2018


SMOG-STOP

Fotorelacja


 

Bal karnawałowy klas I-IIIBal karnawałowy najmłodszych uczniów
W ostatki czyli w ostatnim dniu karnawału 13 lutego klasy 1-3 miały zorganizowany

bal przebierańców. Dzieci miały piękne stroje między innymi ubiór Minionka, wróżki,

Hinduski, policjanta i wiele innych. Uczniowie przygotowali na bal salę i dobry

poczęstunek. Całości imprezy dopełniała świetna muzyka dobre humory

i atrakcyjne zabawy.
Zapraszamy do galerii zdjęć TUTAJ


Wygenerowano w sekund: 0.13
642,723 unikalnych wizyt