Dziś jest r.
Imieniny obchodzą:


Adres IP

Pogoda Szonowice z serwisu

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Losowa FotkaInformacja dla rodziców i uczniów gimnazjum 27.04.2018


Informacja dla uczniów i rodziców
Zajęcia dydaktyczne zaczynają się 7 maja 2018r., a w dniach 8-10 maja 2018r. jest szkolna wycieczka

do Warszawy i 8 maja 2018r. do Krakowa. W czasie wycieczki uczniowie nie jadący zobowiązani są

uczęszczać do szkoły. W piątek 11 maja 2018r. są już normalne zajęcia wg stałego planu.


Prosimy więc przyjrzeć się postępom uczniów, czyli ocenom. Dnia 14 maja 2018r. będą wysyłane

informacje o zagrożeniach ocenami niedostatecznymi. Zainteresowani uczniowie poprawą złych,

niesatysfakcjonujących ocen a także uczniowie, którzy opuszczając zajęcia nie pisali wszystkich prac

pisemnych zobowiązani są indywidualnie skontaktować się z nauczycielami przedmiotów

najpóźniej 11 maja 2018r. tj. w piątek po wycieczce.


Dzień Ziemi 2018Ziemia nasza planeta27 kwietnia w naszej szkole odbyło się podsumowanie działań związanych z Dniem Ziemi. Klasy IV -VI wykonały plakaty pod hasłem: „Ziemia – nasza planeta”. Zadaniem kl. VII i II gimnazjalnej było rozpropagowanie akcji: „Ratujmy Serce Karpat” mającej na celu utworzenie parku narodowego w Karpatach. Wszystkich, którzy chcą poprzeć ten pomysł zapraszamy do podpisania petycji w tej sprawie na stronie www.SerceKarpat.pl. Uczniowie starszych klas wzięli udział w konkursie wiedzy ekologicznej a chętni układali rymowanki propagujące ekologiczny sposób życia. Zachęcamy wszystkich uczniów do działań ekologicznych w domu i swoim środowisku nie tylko z okazji Dnia Ziemi ale przez cały rok!

p. Lidia Kutrowska


Zapraszamy do galerii zdjęć TUTAJ


Wycieczki szkolne 2018


Informacje dotyczące wycieczek szkolnych
Warszawa - 8-10 maja 2018r.Kraków - 8 maja 2018r.


Informacja - 24.04.2018


Informacja dla uczniów i rodziców


30 kwietnia 2018r. – o godz. 8.00 wyjazd do kina Helios do Kędzierzyna-Koźla

(kl. I-V film "Piotruś Królik, kl. VI,VII, II-III G film "Tomb Raider")

powrót około godz.13.30. Po powrocie będzie świetlica.


Informacja dla rodziców i uczniów gimnazjum 15.04.2018


Komunikat Dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej

z 11 sierpnia 2017r. w sprawie terminów egzaminu

gimnazjalnego (...) w 2018 roku
Terminy egzaminów gimnazjalnychPierwszy Dzień Wiosny 2018Wiosna Zawitała Też Do NasDnia 6 kwietnia 2018 w naszej szkole odbył się dzień wiosny. W ramach wydarzenia nie było ostatnich trzech lekcji. Zaczęliśmy od pokazu mody, każdej klasie został wylosowany dany styl muzyczny np. country, heavy metal. Po pokazie nadszedł czas na kalambury. Wybrane zostały czteroosobowe grupy które wzięły udział w zabawie. Tematem przewodnim kalambur były przysłowia. W trakcie kalambur było dużo śmiechu oraz zabawy. Po grze wszyscy uczniowie rozeszli się do klas, w oczekiwaniu na autobusy mające zabrać ich do domu.


Zapraszamy do galerii zdjęć TUTAJ


Życzenia wielkanocne 2018


Rekolekcje Wielkopostne 2018


RekolekcjeW dniach 26- 28 odbyły się coroczne rekolekcje szkolne. Codziennie zbieraliśmy się w kościele w Modzurowie o 9:00. W pierwszy i ostatni dzień rekolekcji odbyła się Msza Święta, a w drugi Droga Krzyżowa. Po nabożeństwie ruszaliśmy autobusami do szkoły. Zbieraliśmy się na sali gimnastycznej. Pierwszego dnia ksiądz przedstawił uczniom dzieci biorące przykład ze swoich rodziców i dziadków np. strażaków czy byłych harcerzy. Spotkanie zakończyliśmy wspólnym śpiewem. Drugiego dnia po Drodze Krzyżowej ponownie zebraliśmy się w szkole, zaczęliśmy śpiewem pieśni, a później przeszliśmy do klas. Dzieci młodsze wykonywały prace plastyczne, natomiast klasy starze uzupełniały quiz. W tym dniu także przyjechali do nas przedstawiciele świetlicy środowiskowej „Ziarenko”. Trzeciego- ostatniego dnia rekolekcji po wspólnym śpiewie ruszyliśmy by spożyć tradycyjne śniadanie wielkanocne.


Podziękowania


PodziękowaniaSamorząd uczniowski pragnie serdecznie podziękować wszystkim osobom które w jakikolwiek sposób przyczyniły się do sukcesu naszego kolejnego kiermaszu. Przede wszystkim mamom z Rady Rodziców które przygotowywały ozdoby, palmy wielkanocne, piekły baranki i babki. Dziękujemy także Pani, która uszyła zajączki i inne ciekawe gadżety wielkanocne, a także wszystkim Paniom, które upiekły pyszne ciasta. Na końcu pragniemy podziękować naszym drogim Paniom z obsługi, które jak zwykle bardzo zaangażowały się w całe przedsięwzięcie.
Jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy docenili trud i poświęcenie tak wielu osób i zaszczycili nas w tym dniu swoją obecnością.
Podsumowując „Nic bez was, wszystko z wami”


Kiermasz Wielkanocny 2018Kiermasz WielkanocnyDnia 24 marca 2018 odbył się coroczny kiermasz wielkanocny. Można było zobaczyć występ przedszkolaków, klasy 2-3 zaprezentowały scenkę o tematyce wielkanocnej oraz zaśpiewały piosenkę. Klasy 2-3 gimnazjum przedstawiły kabaret natomiast klasy 5-6 zagrały na fletach. Podczas imprezy można było zakupić ciasto, ozdoby, palmy wielkanocne babki, baranki a także „swojski makaron”. Dochód z kiermaszu częściowo został przeznaczony na leczenie chorej dziewczynki. Goście jak zwykle dopisali mamy nadzieję że zobaczymy się znowu za rok.


Zapraszamy do galerii zdjęć TUTAJ


Rekolekcje 26-28.03.2018r.

Wygenerowano w sekund: 0.14
674,339 unikalnych wizyt