Wigilia szkolna/Życzenia świąteczne 2023

22 grudnia 2023r. w naszej szkole odbyło się spotkanie kolędowe. Wszyscy uczniowie odświętnie ubrani zasiedli wspólnie na korytarzu, gdzie w oddali błyszczała przystrojona choinka. Bartek Winkler solo na gitarze zagrał piękne kolędy, a my w zadumie ich słuchaliśmy. Z kolei pani Dyrektor akompaniowała nam na keyboardzie, a my wspólnie śpiewaliśmy nasze ulubione kolędy.

Po wpólnym kolędowaniu udaliśmy się na naszą tradycyjną wspólną wigilię, która stała się tradycją tej szkoły. Życzymy wszystkim Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!

Kiermasz Bożonarodzeniowy-10.12.2023

Zapraszamy do galerii TUTAJ-występy uczniów

Filmik-występy uczniów

Zapraszamy do galerii TUTAJ-kopciuszek po śląsku

Filmik-kopciuszek po śląsku

NASZ RACIBÓRZ-artykuł

Spotkanie z Mikołajem 6.12.2023r.

Tego roczne spotkanie Mikołajem było zaskoczeniem dla wielu uczniów, chodź w głębi serca każdy liczył na to, że Mikołaj jednych do nas zawita. Przyszedł z worem prezentów, dla każdego ucznia. Jednak za nim otrzymali słodki poczęstunek i bon do kawiarenki ze słodkościami i gorącym czekoladowym napojem, musieli przekonać Mikołaja, żeby otrzymać taki prezencik.

Mikołajki w FlyParku-4.12.2023

4 grudnia 2023 uczniowie naszej szkoły pojechali do FlyParku w Radlinie, był to prezent od Rady Rodziców z okazji "MIKOŁAJEK" .

Filmiki z tego dnia

Kiermasz świąteczny 10.12.2023

Sesja kalendarzowa i świąteczna 2023

Dzień pluszowego Misia 24.11.2023

25 listopada nie jest przypadkową datą. To właśnie tego dnia przypada rocznica powstania pierwszej pluszowej maskotki w kształcie misia. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny. W tym roku obchodziliśmy ten dzień 24 listopada, a przewodnim misiem był Paddington.

Wycieczka do Wieliczki 22.11.2023

22 listopada uczniowie klas I-IV udali się na wycieczkę do kopalni soli w Wieliczce. Tematem przewodnim była legenda o pierścieniu św. Kingi. Uczniowie na trasie spotkali Soliludka, z którym miło spędzili czas-śpiewając oraz ucząc się wierszy podczas zwiedzania kopalni. Soliludek pomógł dzieciom znaleźć drogę do Solilandii, gdzie czekał na nich Skarbnik. Wybrani uczniowie wcielili się w postaci z legendy o świętej Kindze, dzięki czemu, wszyscy na pewno zapamiętają ją na długo. Po zakończonym zwiedzaniu, uczestnicy wycieczki zjedli obiad w podziemiach.

Do domu uczniowie wrócili późnym wieczorem, zmęczeni ale zadowoleni, że mogli odwiedzić tak ciekawe miejsce i zdobyć nowe interesujące wiadomości.

XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia-17.11.2023

17 listopada 2023r. w naszej szkole odbył się wielki test TABLICZKI MNOŻENIA, jest to coroczna akcja edukacyjna organizowaną przez Wydawnictwo Karty Grabowskiego. Celem akcji jest promowaniu zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, nietypowy, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.

„Tabliczkowa wiedza” sprawdzana jest w niecodzienny sposób – podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia. Egzaminatorami w tym roku szkolnym są uczniowie klasy 6. Tworzą oni specjalne Komisje Egzaminacyjne, które zaopatrzone są w losy, a następnie przepytują starszych i młodszych kolegów oraz dorosłych.

Każda osoba, która odpowiedziała ustnie na 5 pytań z losu, otrzymuje tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia oraz imienną legitymację. Posiadana legitymacja jest ogromną motywacją dla dzieci do dalszego pogłębiania wiedzy matematycznej i osiągania lepszych wyników w szkole. Nasi uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły i napotkani z tym dniu rodzice, dziadkowie zdali test bez problemu.

Na zakończenie tygodnia uczniowie klas 4-8 uczestniczyli w turnieju "Tabliczkowym" którym zmierzyli się z zadaniami równego typu. W najbliższym czasie ogłosimy zwycięzców.

Targi edukacyjne Perspektywy 2023

Nasza szkoła, jak i inne placówki, była gościem targów edukacyjnych Perspektywy 2023. Celem tej imprezy jest zapoznanie potencjalnych uczniów z ofertą edukacyjną raciborskich szkół. W sali sportowej „Sokół” zebrały się prawdopodobnie wszystkie klasy 8 z całego powiatu. Było nas całkiem sporo. W sali rozstawione były stoiska Budowlanki, Mechanika, Ekonomika i Plastyka. Każdy zainteresowany mógł podejść, porozmawiać z uczniami tych szkół, zadawać pytania. Do zabrania były różne ulotki i gadżety reklamowe np. breloki, lizaki. Na koniec odbyło się losowanie, niestety żaden z naszych uczniów nie wygrał. To było fajne doświadczenie, które choć trochę przybliżyło nam z czym będziemy się zmagać od września.

Podsumowanie akcji "Kasztanobranie 2023"

Uczniowie, rodzice, przyjaciele szkoły w tym roku zaskoczyli nas zaangażowaniem i ilością zebranych kasztanów podczas kolejnej akcji "Kasztanobranie". Bardzo im za to dziękujemy, bez nich nie osiągnęlibyśmy takiego sukcesu.

Wyniki akcji przedstawiają się następująco:

- I miejsce - Miłosz Głowik z kl. 1B- ponad 450kg;
- II miejsce - Michael Głowik z kl. 3 - ponad 350 kg;
- III miejsce Adam Stępinski z kl. 6 - ponad 300kg.

Tuż za podium uplasowała się;

- Lena Grabiniok- ponad 250 kg,
- Marta Siwoń-200 kg,
- Kamil Gilga- ponad 150 kg,
- Kinga Paprocka-ponad 120 kg,
- Michał kaiser-100 kg

W tym roku nagrody dla wszystkich uczniów biorących udział w naszej akcji ufundowała Rada Rodziców, której dziękujemy.