Szkoła Podstawowa z Klasami Gimnazjalnymi - News
Dziś jest r.
Imieniny obchodzą:


Adres IP

Pogoda Szonowice z serwisu

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Losowa FotkaInformacja dla rodziców i uczniów gimnazjum 15.04.2018


Komunikat Dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej

z 11 sierpnia 2017r. w sprawie terminów egzaminu

gimnazjalnego (...) w 2018 roku
Terminy egzaminów gimnazjalnychPierwszy Dzień Wiosny 2018Wiosna Zawitała Też Do NasDnia 6 kwietnia 2018 w naszej szkole odbył się dzień wiosny. W ramach wydarzenia nie było ostatnich trzech lekcji. Zaczęliśmy od pokazu mody, każdej klasie został wylosowany dany styl muzyczny np. country, heavy metal. Po pokazie nadszedł czas na kalambury. Wybrane zostały czteroosobowe grupy które wzięły udział w zabawie. Tematem przewodnim kalambur były przysłowia. W trakcie kalambur było dużo śmiechu oraz zabawy. Po grze wszyscy uczniowie rozeszli się do klas, w oczekiwaniu na autobusy mające zabrać ich do domu.


Zapraszamy do galerii zdjęć TUTAJ


Życzenia wielkanocne 2018


Rekolekcje Wielkopostne 2018


RekolekcjeW dniach 26- 28 odbyły się coroczne rekolekcje szkolne. Codziennie zbieraliśmy się w kościele w Modzurowie o 9:00. W pierwszy i ostatni dzień rekolekcji odbyła się Msza Święta, a w drugi Droga Krzyżowa. Po nabożeństwie ruszaliśmy autobusami do szkoły. Zbieraliśmy się na sali gimnastycznej. Pierwszego dnia ksiądz przedstawił uczniom dzieci biorące przykład ze swoich rodziców i dziadków np. strażaków czy byłych harcerzy. Spotkanie zakończyliśmy wspólnym śpiewem. Drugiego dnia po Drodze Krzyżowej ponownie zebraliśmy się w szkole, zaczęliśmy śpiewem pieśni, a później przeszliśmy do klas. Dzieci młodsze wykonywały prace plastyczne, natomiast klasy starze uzupełniały quiz. W tym dniu także przyjechali do nas przedstawiciele świetlicy środowiskowej „Ziarenko”. Trzeciego- ostatniego dnia rekolekcji po wspólnym śpiewie ruszyliśmy by spożyć tradycyjne śniadanie wielkanocne.


Podziękowania


PodziękowaniaSamorząd uczniowski pragnie serdecznie podziękować wszystkim osobom które w jakikolwiek sposób przyczyniły się do sukcesu naszego kolejnego kiermaszu. Przede wszystkim mamom z Rady Rodziców które przygotowywały ozdoby, palmy wielkanocne, piekły baranki i babki. Dziękujemy także Pani, która uszyła zajączki i inne ciekawe gadżety wielkanocne, a także wszystkim Paniom, które upiekły pyszne ciasta. Na końcu pragniemy podziękować naszym drogim Paniom z obsługi, które jak zwykle bardzo zaangażowały się w całe przedsięwzięcie.
Jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy docenili trud i poświęcenie tak wielu osób i zaszczycili nas w tym dniu swoją obecnością.
Podsumowując „Nic bez was, wszystko z wami”


Kiermasz Wielkanocny 2018Kiermasz WielkanocnyDnia 24 marca 2018 odbył się coroczny kiermasz wielkanocny. Można było zobaczyć występ przedszkolaków, klasy 2-3 zaprezentowały scenkę o tematyce wielkanocnej oraz zaśpiewały piosenkę. Klasy 2-3 gimnazjum przedstawiły kabaret natomiast klasy 5-6 zagrały na fletach. Podczas imprezy można było zakupić ciasto, ozdoby, palmy wielkanocne babki, baranki a także „swojski makaron”. Dochód z kiermaszu częściowo został przeznaczony na leczenie chorej dziewczynki. Goście jak zwykle dopisali mamy nadzieję że zobaczymy się znowu za rok.


Zapraszamy do galerii zdjęć TUTAJ


Rekolekcje 26-28.03.2018r.

Świat Młodych BadaczyMłodzi NaukowcyW połowie marca z inicjatywy firmy Henkel i programu pt. "Świat Młodych Badaczy" uczniowie klasy drugiej i trzeciej pod kierunkiem pracowników firmy miały przeprowadzone warsztaty naukowe. Poprzez proste doświadczenia i eksperymenty dzieci dowiedziały się w jakich produktach można odnaleźć skrobię która ma silne właściwości klejące. Uczniowie badali właściwości ziemniaka i mąki ziemniaczanej i to dzięki niej otrzymali klej. Na koniec każdy uczeń otrzymał dyplom za udział w warsztatach.

p. Alicja Peikert


Zapraszamy do galerii zdjęć TUTAJ


Informacja - 7.03.2018


Informacja dla uczniów i rodzicówRekolekcje – 26–28 marca 2018r. – zajęcia wychowawcze–świetlica do godz. 16.00Dyrektor Szkoły zarządza następujące dni wolne podczas weekendu majowego:


2 maja 2018r. – odpracowano kiermaszem w grudniu (10 grudnia 2017r.)


4 maja 2018r. – dzień wolny


Poniedziałek 30 kwietnia 2018r. pracujemy – jest 6 lekcji – odwóz o 13.30


Piątek po Bożym Ciele – 01.06.2018r. – pracujemy

Spotkanie z rodzicami 12.03.2018


Informacja dla rodziców12 marca 2018 roku o godzinie 17.00

odbędzie się spotkanie z rodzicami-wywiadówka.

Obecność obowiązkowa.


Powiatowy Turniej Tenisa Stołowego 2018Zwycięstwo Naszych Dziewczyn

w Powiatowym Turnieju Tenisa StołowegoW czwartek 1 marca w szkole w Szonowicach odbyły się Powiatowe zawody w Tenisie Stołowym klas VII i gimnazjalnych. Zawodnicy rywalizowali systemem, każdy z każdym, w dwu zespołowych drużynach. Wśród dziewczyn wystąpiły 3 drużyny, a wśród chłopców 4 drużyn. Zawodnicy z Szonowic od początku rywalizacji grali na wysokim poziomie, pokonując kolejnych przeciwników. Do ostatniej kolejki rywalizacji nasi uczniowie i uczniowie z Pietrowic Wielkich przystępowali z kompletem zwycięstw. Rywalizacja między tymi drużynami miała rozstrzygnąć, która drużyna wygra turniej w poszczególnych kategoriach. Po rozegraniu zaciętych meczy, wśród dziewczyn triumfowały nasze dziewczyny z Szonowic w składzie Nicola Larysz i Kasia Głombik, a wśród chłopców triumfowała szkoła z Pietrowic Wielkich. Nasi zawodnicy musieli się zadowolić 2 miejscem, którzy wystąpili w składzie Paweł Stępiński i Maciej Zeman.Gratulujemy uzyskanych wyników. Nasze dziewczyny będą reprezentować nasz powiat na zawodach rejonowych, które odbędą się pod koniec marca w szkole w Szonowicach.

Wyniki końcowe turnieju:

Dziewczyny
1. Miejsce: Szonowice 2 punkty
2. Miejsce Pietrowice Wielkie 1 punkt
3. Miejsce: Kornowac 0 punktów

Wyniki meczy:

Szonowice – Kornowac 5:0
Pietrowice Wielkie – Kornowac 5:0
Szonowice – Pietrowice Wielkie 3:2

Chłopcy
1. Miejsce: Pietrowice Wielkie 3 punkty
2. Miejsce: Szonowice 2 punkty
3. Miejsce: Kornowac 1 punkt
4. Miejsce: Nędza 0 punktów

Wyniki meczy:
Pietrowice Wielkie – Kornowac 5:0
Szonowice – Nędza 5:0
Pietrowice Wielkie – Nędza 4:1
Szonowice – Kornowac 4:1
Szonowice – Pietrowice Wielkie 2:3

p. Łukasz Strzeduła


Zapraszamy do galerii zdjęć TUTAJ


Wygenerowano w sekund: 0.12
656,588 unikalnych wizyt