Dziś jest r.
Imieniny obchodzą:


Adres IP

Pogoda Szonowice z serwisu

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Losowa FotkaWikingowie 2017


Spotkanie z wikingami
7 grudnia naszą szkołę odwiedzili niezwykli goście, którzy poprowadzili „lekcję żywej historii”, której tematem byli wikingowie, dowiedzieliśmy się, kto to byli Normanowie, jak przebiegało ich życie codzienne, czym się zajmowali, jakie prowadzili wyprawy. Przedstawione zostały typowe eksponaty wikingów, które cieszyły się ogromnym powodzeniem. Uczniowie byli zafascynowani kolczugą, hełmami, mieczem, toporem czy też kolorowymi tarczami. Były to bardzo ciekawe zajęcia, które będziemy długo wspominać.


Zapraszamy do galerii zdjęć TUTAJ


Mikołaj 2017


Mikołajki
6 grudnia 2017r. jest od wielu lat dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. Od samego rana z każdej strony kręciły się po korytarzach i w klasach dzieci ubrane na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach. Ze względu na zbliżający się niedzielny kiermasz nikt nie spodziewał się, że w tym dniu naszą szkołę odwiedzi Mikołaj. Jednak się pojawił, zaskakując nas wszystkich. Młodsze dzieci zaśpiewały piosenkę, a wszyscy obiecaliśmy, że będziemy grzeczni i postaramy się nie sprawiać kłopotu swoim rodzicom ani nauczycielom. Po takich deklaracjach Mikołaj przystąpił do swojego zadania – obdarzył dzieci symbolicznymi upominkami.


Przypominamy, że jeszcze jedno spotkanie z Mikołajem odbędzie się w niedzielę 10 grudnia 2017r. podczas kiermaszu adwentowego, na który wszystkich serdecznie zapraszamy.


Zapraszamy do galerii zdjęć TUTAJ


Zaproszenie na kiermasz 10.12.2017


"Piękna jest radość w Święta, ciepłe są myśli o bliskich

Niech pokój, miłość i szczęście otoczy dziś nas wszystkich"


Zaproszenie
Serdecznie zapraszamy uczniów, rodziców, babcie, dziadków


oraz wszystkich przyjaciół naszej placówki na tradycyjny


kiermasz przedświąteczny, który odbędzie się 10.12.2017 r.


w szkole w Szonowicach o godz. 14.00.W programie:


- występy dzieci

- spotkanie ze św. Mikołajem;

- sprzedaż ozdób bożonarodzeniowych;

- sprzedaż makaronu, ciastek;

- poczęstunek: kawa i ciasto.Nasz oferta i dekoracje z pewnością wprowadzą Was w


atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.


Spotkanie z Globikiem w ramach Akademii Przyjaciół Planety 2017Spotkanie z Globikiem w ramach

Akademii Przyjaciół Planety29 listopada 2017 r. odbyło sie spotkanie z Globikiem w ramach Akademii Przyjaciół

Planety. Jest to lekcja zorganizowana przez firmę Henkel. Podczas lekcji uczniowie

analizując prezentację omawiali problemy związane z ochroną środowiska.Zapraszamy do galerii zdjęć TUTAJ


VI Gminny Konkurs Piosenki Angielskiej i Niemieckiej 2017VI Gminny Konkurs

Piosenki Angielskiej i NiemieckiejDnia 20 listopada 2017 roku w naszej placówce odbył się już VI Gminny Konkurs Piosenki Angielskiej i Niemieckiej zorganizowany przez p. Michała Depta i p. Sybillę Lenard-Gurgul. W konkursie wzięło udział kilkanaście uczestników, występy miały charakter grupowy i indywidualny. Ocenie komisji podlegały: muzykalność, walory głosowe, poprawność językowa, dobór repertuaru, ruch sceniczny, strój oraz ogólny wyraz artystyczny.


Wśród laureatów znalazły się dziewczyny z naszej szkoły:

Nicola Larysz, Jolanta Fojcik oraz Wiktoria Griner - I miejsce w kategorii piosenki angielskiej w gimnazjum

Paulina Nosol- II miejsce w kategorii piosenki niemieckiej w gimnazjum

Nicole Hellbrandt, Marta Passia i Agata Zeman- I miejsce w kategorii piosenki niemieckiej w szkole podstawowej

Wszystkim uczestnikom gratulujemy udanych występów.


Zapraszamy do galerii zdjęć TUTAJ


Spotkanie z rodzicami 20.11.2017 r.


Informacja dla rodziców20 listopada 2017 roku o godzinie 17.00 odbędzie się

spotkanie z rodzicami. Obecność obowiązkowa.


Dzień Niepodległości 2017Święto NiepodległościDnia 10 listopada 2017 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości na pamiątkę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Akademia przede wszystkim miała przypomnieć tamte ciężkie czasy. Uczniowie klasy IIg pod opieką pani Karoliny Krybus Fiegel recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o Niepodległość. Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.


Zapraszamy do galerii zdjęć TUTAJ


Informacja 30.10.2017


Informacja dla rodzicówDnia 2 listopada nie ma basenu, uczniowie klas I-IV mają odwóz I do Modzurowa i Ponięcic o godz. 12.35.

Pozostali Uczniowie o 13.35 ze względu na Dzień Zaduszny. Dla uczniów pracujących rodziców świetlica działa normalnie.


Konkurs na Dynię 2017Dynia 2017 wybrana31 października br. w naszej szkole rozstrzygnięty został konkurs organizowany przez Samorząd Uczniowski na najkreatywniejszą dynię. Uczniowie z naszej szkoły przygotowali dynie. Jak zwykle dzieciaki wykazały się niesamowitą pomysłowością i kreatywnością. Wybór najciekawszej dyni był niezmiernie trudnym zadaniem. Wszyscy uczestnicy konkursu wykonali dynie według własnych pomysłów, pojawiły się między innymi dynia z peruką, czy z kapeluszem, a także dynie rzeźbione np. koń, kot, pajęczyna. Samorząd Uczniowski przyznał pierwsze miejsce, dwa miejsca drugie oraz jedno trzecie, pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie nagrody.

Oto laureaci konkursu:

I miejsce Piotr Winkler kl. VI

II miejsce Nicola Larysz kl. II g i Sara Kasek kl. III g

III miejsce Malwina Stanienda kl. II


Zapraszamy do galerii zdjęć TUTAJ


Konkurs „Tysiąc powodów by czytać”-wyniki 20171 miejsce w Konkursie „Tysiąc powodów by czytać"Z radością informujemy, że nasza szkoła zajęła 1 miejsce w Polsce w konkursie zorganizowanym przez firmę Empik „Tysiąc Powodów by Czytać”. Dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom, proboszczowi z Parafii Sławików, pracownikom obsługi, rodzicom, mieszkańcom sąsiednich wiosek i nie tylko. Dzięki waszemu zaangażowaniu udało nam się osiągnąć tak wielki sukces, a tym samy nasza biblioteka wzbogaci się o 1000 książek! Cieszymy się, że uczniowie będą mogli korzystać z nowych zasobów naszej biblioteki i wykształcać w sobie miłość do czytania.


empik.com/biblioteki


Wygenerowano w sekund: 0.17
624,536 unikalnych wizyt