Dziś jest r.
Imieniny obchodzą:


Adres IP

Pogoda Szonowice z serwisu

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Losowa FotkaFinalista Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego 2018


Sukces Językowy Dominika KrybusUczeń II klasy gimnazjum Dominik Krybus został

Finalistą Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego.

Za ten sukces otrzymał nagrodę Wójta Gminy Rudnik.

Gratulujemy


Rejonowy Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych DACHL 2018Sukces Językowy Pauliny Nosol24 kwietnia 2018 uczennica naszej szkoły, gimnazjalistka Paulina Nosol, brała udział w

Rejonowym Konkursie Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych DACHL w Rudniku.

Pomimo silnej konkurencji uczennicy udało się zdobyć 3 miejsce i stanąć na podium.

Do konkursu Paulinę przygotowała pani Sybilla Lenard- Gurgul.

Paulina za ten sukces otrzymała nagrodę Wójta Gminy Rudnik. Gratulujemy.Zapraszamy do galerii TUTAJ


Pożegnanie III Klasy Gimnazjum 2018


„Jeżeli nie wiesz dokąd płyniesz,

sprzyjające wiatry nie będą ci wiały” (Seneka)W dniu 18 czerwca 2018 r. w naszej szkole odbył się komers III klasy gimnazjalnej. Po uroczystej mszy świętej uczniowie wraz z rodzicami udali się do szkoły. Tam absolwenci zatańczyli poloneza i wystąpili w przedstawieniu, wręczyli również kwiaty i statuetki Oscara swoim nauczycielom i pracownikom szkoły. Po wspólnym poczęstunku rozpoczęła się zabawa, która trwała do godzin wieczornych.

Wszystkim absolwentom życzymy wielu radosnych dni, spełnienia marzeń, przyjaciół, sytuacji i życiowych możliwości oraz wytrwałego dążenia do celu. Niech odpoczną po zasłużonym wysiłku i z nowymi siłami rozpoczną naukę w nowych szkołach.

Mury naszej szkoły uroczyście pożegnali: Dominik Barabasz, Kamila Buchta, Mikołaj Ciereszko, Marcel Czekała, Katarzyna Głombik, Krystian Kampik, Sara Kasek, Paulina Kępa, Dawid Kremzer, Dawid Krybus, Natalia Kuczer, Karolina Kuśmierska, Patryk Moskwa, Marta Neblik, Paulina Nosol, Julia Rzytki, Michaela Skazidroga, Paweł Stępiński, Marek Strzeduła, Mateusz Urbanowicz, Agnieszka Wilczek, Michał Zagoła.Zapraszamy do galerii TUTAJ

Pokaz Umiejętności Piłkarskich

Fotorelacja z PokazuUmiejętności Piłkarskich
Zapraszamy do galerii TUTAJ

III Gminne zawody lekkoatletyczne Gminy Rudnik


Gminne Zmagania LekkoatletyczneW poniedziałek 28 maja odbyły się III gminne zawody lekkoatletyczne dla uczniów z Gminy Rudnik na hali sportowej Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu. W zawodach brali udział uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum w Gamowie, Szonowicach, Rudniku i Brzeźnicy. Uczniowie rywalizowali między sobą w następujących konkurencjach: bieg na 60 metrów, bieg na 300 metrów, bieg na 600 metrów (dziewczyny), 1000 metrów (chłopcy),pchnięcie kulą, skok w dal, skok wzwyż oraz sztafeta. Zawodnicy rywalizowali między sobą w następujących kategoriach wiekowych: klasa IV – V, klasa VI – VII i klasy IIG i III G. Każdy uczestnik mógł wystąpić maksymalnie w dwóch konkurencjach i sztafecie. Uczniowie naszej szkoły wykazali się wielkim duchem walki, nieprzeciętną sprawnością i siłą rywalizując o czołowe miejsca na podium, co zaowocowało ogromną ilością zdobytych medali. Poniżej znajduje się szczegółowy wykaz zdobytych medali w poszczególnych konkurencjach.

Miejsca naszych zawodników:

60 metrów:

Klasa IV - V
Emilia Mandera – 3 miejsce
Kacper Kuczer – 2 miejsce

Klasa VI - VII
Sebastian Stępiński – 2 miejsce
Giuliana Mackiewicz – 3 miejsce

Klasa IIG – III G
Paulina Nosol – 2 miejsce
Nicole Kampik – 3 miejsce
Dominik Krybus – 2 miejsce

300 metrów

Klasa IV – V
Julia Gilga – 3 miejsce

Klasa VI – VII
Łukasz Głombik – 3 miejsce
Klasa IIG – III G
Agnieszka Wilczek – 2 miejsce
Katarzyna Głombik – 3 miejsce

Skok w dal

Klasa IV – V
Kacper Kuczer – 3 miejsce
Emilia Mandera – 3 miejsce

Klasa VI – VII
Giuliana Mackiewicz – 2 miejsce
Łukasz Głombik - 3 miejsce

Klasa IIG – III G
Mateusz Urbanowicz – 1 miejsce
Szymon Musioł – 2 miejsce
Pascal Kranz – 3 miejsce
Agnieszka Wilczek – 2 miejsce
Sara Kasek – 3 miejsce

Pchniecie kulą

Klasa VI – VII
Sebastian Stępiński – 1 miejsce
Marcel Skazidroga – 2 miejsce
Julia Michalska – 3 miejsce

Klasa IIG – III G
Tomasz Habrom – 1 miejsce
Natalia Bułat – 1 miejsce
Michaela Skazidroga – 2 miejsce
Nicola Larysz – 3 miejsce

Bieg na 600 m/ 1000 m

Klasa IV – V
Jan Chrubasik – 1 miejsce

Klasa VI – VII
Katarzyna Mrowiec – 2 miejsce

Klasa IIG – III G
Katarzyna Głombik – 1 miejsce
Michał Zagoła – 1 miejsce
Pascal Kranz – 2 miejsce

Skok wzwyż

Klasa IIG – III G
Paulina Kepa – 3 miejsce

Sztafety

Klasa IV – V
Dziewczyny – 3miejsce
Chłopcy – 2 miejsce

Klasa VI – VII
Dziewczyny – 3 miejsce
Chłopcy – 1 miejsce

Klasa IIG – III G
Dziewczyny – II miejsce
Chłopcy – III miejsce

p. Łukasz StrzedułaZapraszamy do galerii zdjęć TUTAJ


Dzień Okularów Przeciwsłonecznych 2018Okulary Przeciwsłoneczne opanowały szkołę

Zapraszamy do galerii zdjęć TUTAJ

Zapisy na rok szkolny 2018/2019Uwaga Rodzice dzieci przedszkolnych!Dyrektor Szkoły Podstawowej z Klasami Gimnazjalnymi w Szonowicach

przyjmuje zapisy do klasy I na rok szkolny 2018/19.


Prosimy o składanie dokumentów pierwszoklasistów do 5 czerwca 2018r.

w związku z zapotrzebowaniem na podręczniki szkolne w nowym roku.
UWAGA UCZNIOWIE I RODZICE
Dyrekcja Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Szonowicach ogłasza nabór

do szkoły na rok szkolny 2018/19 do klas I-VIII oraz do klasy gimnazjalnej.


Dokumenty można pobrać ze strony internetowej i złożyć w sekretariacie.
Dokumentacja zgłoszenia dziecka do szkoły.pdfOchrona danych osobowych.pdfWniosek o objęcie dziecka/ucznia nauką języka mniejszości
Narodowej oraz nauką własnej historii i kultury.pdfXXVI Edycja Powiatowego Konkursu o nazwie Mistrz OrtografiiSukces Naszego Ucznia15 maja 2018 r. w sali obrad rady powiatowej odbyło się wręczenie nagród w XXVI Edycji Powiatowego Konkursu o nazwie Mistrz Ortografii. Uczestnicy konkursu zmierzyli się dyktandem, które odbyło się 9 maja 2018 r. Naszą szkołę reprezentował Bruno Lassak uczeń klasy VII, który zajął trzecie miejsce - opiekun mgr Grażyna Dziadkowiec.
Zapraszamy do galerii zdjęć TUTAJ


Wycieczka do KrakowaWspomnienia z Wycieczki do KrakowaW dniu 8 maja 2018 roku klasy 1-3 z Szonowic pojechały wraz z nauczycielami na wycieczkę do Krakowa.Pierwszym punktem wyjazdu była mini fabryka czekolady gdzie dzieci miały możliwość samodzielnie wykonać praliny z różnego rodzaju czekolady. Później dekorowały je bakaliami poznały historię powstania czekolady oraz wąchały ziarna kakaowca. Następnie uczniowie udali się na rynek główny w Krakowie gdzie obejrzeli kościół Mariacki. Sukiennice.bramę Floriańską .Smoczą jamę .Wawel i Katedrę na Wawelu.Wycieczka była bardzo udana bo dopisała również pogoda.
p. Alicja Peikert


Zapraszamy do galerii zdjęć TUTAJ

Wycieczka Warszawa 2018


Wspomnienia z wycieczki do WarszawyWe wtorek 8 czerwca rano wyjechaliśmy na kolejną wycieczkę szkolną, tym razem do Warszawy. Wszyscy "naładowani" pozytywną energią, chęcią zwiedzenia stolicy i poznania nowych, nieznanych miejsc. Podróż nie dłużyła się, w autokarze każdy znalazł dla siebie zajęcie. Pierwszym obiektem zwracającym szczególną uwagę zaraz po wjeździe do metropolii był sławny Stadion Narodowy. Zwiedzanie zaczęliśmy od spaceru po "Łazienkach". Obeszliśmy cały park, podziwiając zabytki, słuchaliśmy z ciekawością opowieści i podziwialiśmy "Teatr na wodzie", pałace, rezydencje ówczesnej monarchii, a także chodzące po parku pawie oraz wiewiórki. Kolejnym punktem naszej wycieczki stało się Stare Miasto. Byliśmy na rynku, w Kościele pw. św. Jana Chrzciciela, poznaliśmy historię miasta podczas okupacji. Po wizycie w świątyni zwiedzaliśmy Zamek Królewski widzieliśmy również Kolumnę Zygmunta. Po godzinnym spacerze mieliśmy czas wolny. Wykorzystaliśmy go na zjedzenie posiłku oraz kupno pamiątek. Ok. godziny 19.30 zmęczeni, ale wciąż uśmiechnięci pojechaliśmy hostelu znajdującego się poza miastem. Po zakwaterowaniu i zjedzeniu kolacji udaliśmy się do swoich pokoi. Wieczór spędziliśmy dość spokojnie, oczywiście nie obeszło się bez przechodzenia z pokoju do pokoju i bieganiu po korytarzu. Po zjedzonym śniadaniu o godzinie 9.00 opuściliśmy ośrodek, wyruszając w dalszą drogę. Zaczęliśmy od Muzeum Powstania Warszawskiego. Udaliśmy się do Centrum Handlowego „Złote Tarasy” Po godzinie czasu wolnego podjechaliśmy do Pałacu Kultury i Nauki. Mieliśmy okazję zobaczyć go wewnątrz i podziwiać ogromny wkład pracy włożony w jego istnienie. Jest to na pewno jeden z najładniejszych obiektów w stolicy. Po zwiedzaniu Pałacu wyruszyliśmy na PGE Narodowy. Odwiedziliśmy salę konferencyjną oraz szatnie piłkarzy polskiej reprezentacji. Później wróciliśmy do hostelu. Następnego dnia w podróży powrotnej ponownie odwiedziliśmy „Złote Tarasy” i park w Wilanowie. Był to czas bardzo ciekawie spędzony. Poznaliśmy wiele nowych miejsc i zabytków, o których wcześniej słyszeliśmy jedynie w mediach. O godzinie 23.00 szczęśliwie dotarliśmy na miejsce zbiórki i rozeszliśmy się do swoich domów.


Zapraszamy do galerii fotograficznej TUTAJ

Spotkanie z rodzicami 14.05.2018r.


Informacja dla rodziców14 maja 2018 roku o godzinie 17.00

odbędzie się spotkanie z rodzicami-wywiadówka.

Obecność obowiązkowa.


Wygenerowano w sekund: 0.13
674,347 unikalnych wizyt