Planetarium dla najmłodszych w szkole 23.03.2024

W głąb kosmicznych tajemnic przenieśliśmy się dziś dzieki: ORBITEK - Mobilne Planetarium w Przedszkolu i Szkole.

Walentynkowa sesja zdjęciowa 2024

Hasłem tego rocznych walentynek w naszej szkole było

"Przynieść walentynkowego pluszaka i odbierz lizaka".

Uczniowie chętnie wzięli udział tym wydarzeniu, zalewając szkołę

pluszakami i kolorem czerwonym. Zwieńczeniem była sesja walentynkowa.

Walentynki 2024

Ferie w szkole 2024

W pierwszym tygodniu ferii zimowych w naszej szkole odbywały się warsztaty mające na celu zapewnienie uczniom ciekawych i rozwijających zajęć w trakcie wolnych dni. Cały tydzień obfitował w różnorakie atrakcje. Uczniowie po smacznych śniadaniach mieli możliwość aby m.in. samodzielnie zbudować karmnik, przygotować kule z pokarmem dla ptaków, własne świece, breloczki, torby oraz wiele więcej. Niewątpliwą atrakcją było strzelanie z wiatrówki. Zorganizowany był również bal maskowy. Uczestnicy mieli możliwość spotkania z gośćmi. Chcemy w tym miejscu gorąco podziękować za bardzo ciekawie przeprowadzone zajęcia Nadleśnictwo Rudy Raciborskie, Lasy Państwowe , Fundacja Gniazdo , Dorota Radosław Rolka , Paulina Szabra , Basia Winkler .
Organizacja zajęć była dużym sukcesem, dzieci miały okazję rozwijać swoje sportowe i artystyczne pasje oraz spędzać aktywnie czas. Było to niewątpliwie doskonałe rozwiązanie dla tych którzy nie mogli wyjechać na ferie. Jesteśmy przekonani że wszyscy uczestnicy byli zadowoleni i zapamiętają ten czas jako ciekawe przeżycie.
Ferie finansował Urząd Gminy Rudnik , bardzo dziękujemy

Bezpieczne ferie 2024

Wyjazd na lodowisko 26.01.2024

W ostatni dzień szkoły przed wyczekiwanymi feriami pojechaliśmy na lodowisko do Pszowa, aby podszlifować kondycję fizyczną lub nauczyć się jeździć na lodowisku. Wśród uczniów były osoby, które po raz pierwszy mieli założone łyżwy, ale się nie bały tylko dziennie uczyły się jeździć z pomocą nauczycieli i sprzęty do nauki. Z tafli lodu schodziliśmy uśmiechnięci, szczęśliwi ale i zmęczeniu.

Dzień Babci i Dziadka 2024

Babcia i dziadek – to słowa, które zawsze kojarzą się z miłością, troską oraz z wszystkim, co dobre. To oni kochają bez granic swoje wnuki, mają dla nich najwięcej czasu, często opiekują się nimi, wspierają i doradzają. W naszej szkole Dzień Babci i Dziadka zorganizowany został w dniu 24 stycznia. Na uroczystość z tej okazji licznie przybyły babcie oraz dziadkowie uczniów klas I-III. Na początku spotkania Pani Dyrektor powitała wszystkich uczestników spotkania kierując serdeczne życzenia i dużo ciepłych słów w stronę honorowych gości. Po czym głos zabrały dzieci- przedstawiły piosenkę w gwarze śląskiej oraz zaprezentowały scenariusz „Melodie Babci i Dziadka” oparty na utworach muzycznych z lat młodości swoich dziadków. Nasi goście ze wzruszeniem przypatrywali się występom swoich wnucząt, nagradzając ich gromkimi brawami. Na koniec uroczystości, po radosnym odśpiewaniu „Sto lat” – wręczyły babciom i dziadkom laurki oraz własnoręcznie przygotowane prezenty. Następnie wszyscy razem cieszyli się swoją obecnością w murach naszej szkoły, częstując się pysznym ciastem oraz kawą.

Informacja dla uczniów i rodziców-12.01.2024

Życzenia Noworoczne