Konkurs Fotograficzny 2014

Konkurs Fotograficzny

W dniu 11 czerwca 2014 roku nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu pt. „Szukamy piękna wokół nas,aby miło spędzić czas”. Naszą szkołę reprezentowały dwie osoby Daria Halfar oraz Bruno Lassak. Uczniowie zrobili ciekawe i piękne zdjęcia, dzięki którym komisja doceniła ich talent. Uczennica naszej szkoły Daria zajęła w swojej kategorii wiekowej III miejsce, a Bruno Lassak został nagrodzony wyróżnieniem. Gratulujemy.

Nagroda Wójta Gminy Rudnik 2014

Tradycyjnie na koniec roku szkolnego Wójt Gminy Rudnik przyznał nagrody dla najlepszych za wyniki w nauce oraz za osiągnięcia w konkursach i olimpiadach przedmiotowych w roku 2013/2014. Średnia ocen na świadectwie musi wynosić minimum 4,85. Wszystkie egzaminy i sprawdziany muszą dać wynik przynajmniej 75% punktów oraz wzorową ocena ze sprawowania. W tym roku ten zaszczyt spotkał dwóch uczniów naszej szkoły Katarzynę Donat oraz Pawła Plottek. Kasia odebrała nagrodę na wysokie wyniki w nauce oraz za wynik na egzaminie gimnazjalnym. Natomiast Paweł otrzymał nagrodę za zajęcie II miejsca w konkursie ogólnopolskim.

Gratulujemy.

Pożegnanie III Klasy Gimnazjum 2014

Pożegnanie III Klasy Gimnazjum

24 czerwca 2014 r. mury naszej szkoły uroczyście pożegnali trzecioklasiści: Joanna Bednarek, Marcin Bulak, Katarzyna Donat, Grzegorz Fojcik, Artur Jaszowski, Łukasz Kadzimierz, Sonia Kampa, Dariusz Kapica, Daniel Karkosz, Estera Larysz, Katarzyna Pawlińska, Michał Plura, Mateusz Strzeduła, Daniel Szefler, Bartłomiej Szklarz, Emilia Szklarz, Kornelia Szklarz, Dawid Wilczek. Apel pożegnalny przygotowali uczniowie klasy II gimnazjum pod okiem pani Marzeny Miękina-Depta. Były to głównie scenki przedstawiające przeszłość i przyszłość naszych absolwentów. Mimo że był to ciepły, wesoły czerwcowy dzień to żal ogarnął nauczycieli, iż to znów kolejne pokolenie, które idzie w szeroki świat. Od godziny 18.00 rozpoczęła się dyskoteka, która trwała do późnych godzin wieczornych.

Nasz Szkoła laureatem nagrody Eco Aktywni 2014.

Nasz Szkoła Laureatem Nagrody Eco Aktywni 2014

Dnia 14 czerwca w Chorzowie odbyło się wręczenie nagród Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach dla projektu mini ogrodu botanicznego przy naszej placówce. Jego autorką i wykonawczynią jest pani sołtys Karina Lassak, przy udziale mieszkańców i uczniów. Nagroda w wysokości 5000 zł jest dla nas dużym zaskoczeniem. Dziękujemy pani Karinie za wkład wniesiony w ten projekt. A oto nasz mini ogród oraz wcześniejsze nasadzenia dzięki środkom z WFOSiGW-galeria.

p. Danuta Cymerman

Gminny Konkurs „Zapomniane zabytki” 2014

Gminny Konkurs „Zapomniane zabytki”

Uczeń naszej szkoły Paweł Plottek zajął I miejsce

Gminny Konkurs „Zapomniane zabytki”

pod patronatem Wójta Gminy Rudnik. Gratulujemy.

Ogólnopolski Konkurs Matematyczno-Plastycznym

Uczeń naszej szkoły Paweł Plottek zajął II miejsce

Ogólnopolski Konkurs Matematyczno-Plastycznym.

Uczeń wykonał kartkę Bożenarodzeniową haftem matematycznym.

Opiekunem ucznia była pani Maria Kapłanek.

Dzień Sportu 2014

Dzień Sportu

28 czerwca w murach naszej szkoły odbył się coroczny dzień sportu. Uczniowie rozegrali mecze piłki nożnej, nie który po raz ostatni. W tym dniu odwiedziła naszą szkołę Ochotnicza Straż Pożarna z Modzurowa. Dzięki tej wizycie uczniowie dowiedzieli się wiele cennych informacji, których chętne przekazywali im strażacy . Dzień minął szybko i w miłej atmosferze.

Wycieczka szkolna Dźwirzyno-Kołobrzeg-Międzyzdroje 2014

Wycieczka szkolna Dźwirzyno-Kołobrzeg-Międzyzdroje

Uczniowie klas 4-6 i gimnazjum udali się w tym roku szkolnym na pięciodniową wycieczkę nad Polskie Morze. Celem wycieczki było zwiedzanie ciekawych miejsc, ale jak również odpoczynek na plaży.Odwiedziliśmy Kołobrzeg, gdzie zwiedzaliśmy między innymi latarnie z której rozciąga się piękny widok. Kolejnym etapem naszej wycieczki był Trzęsacz w którym są ruiny Kościoła zabieranego przez morza. Uroczym miasteczkiem okazało się Międzyzdroje, gdzie zwiedzaliśmy muzeum figur woskowych, aleje gwiazd oraz molo. Z wycieczki wróciliśmy szczęśliwi i wypoczęci. Warto było pojechać.

XII Rudnicki Bieg Uliczny

Fotorelacja z XII Rudnicki Bieg Uliczny

X Gminny Konkurs „Piszę ładnie, bezbłędnie, ciekawie” 2014

X Gminny Konkurs

„Piszę ładnie, bezbłędnie, ciekawie”

Tradycyjnie pod koniec roku szkolnego w Grzegorzowicach odbył się X Gminny Konkurs Ortograficzny dla najmłodszych uczniów szkoły podstawowej. Dwuosobowa drużyna z każdej szkoły i klasy zmagała się z testem ortograficznym i dyktandem. Naszą szkołę reprezentowali: Klasę I - Nicole Hellebrandt i Agata Zeman, klasę II - Kevin Briks, klasę III - Bruno Lassak i Maciej Zeman. Podobnie jak w latach poprzednich nasi uczniowie okazali się najlepsi i zdobyli cenne miejsca:

Nicole Hellebrandt - I miejsce,
Kevin Briks - III miejsce,
Bruno Lassak - I miejsce
Maciej Zeman - III miejsce.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

p. Alicja Peikert

Konkurs Matematyczny-Sudoku 2014

Konkurs Matematyczny-Sudoku

27 maja br. odbył się w Społecznej Szkole w Budziskach konkurs matematyczny SUDOKU. Sudoku to łamigłówka z którą uczniowie musieli się zmierzyć. Konkurs był podzielony na dwa etapy. W pierwszym etapie uczniowie rozwiązywali łamigłówkę na poziomie średnim, a w drugim etapie na poziomie trudnym. Uczeń naszej szkoły Paweł Stępiński zajął II miejsce. Paweł rozwiązał bezbłędnie daw poziomy łamigłówki, o wygranej zdecydował czas.

p. Marzena Miękina-Depta