Mistrz Ortografii 2014

Mistrz Ortografii

25 marca odbył się konkurs ortograficzny dla szkół podstawowych i gimnazjów gminy Rudnik. W Konkursie udział wzięli "mistrzowie" ortografii wyłonieni z szkół w Rudniku, Brzeźnicy, Grzegorzowicach, Szonowicach i Gamowie. Naszą szkołę podstawową reprezentowali następujący uczniowie: Marta Neblik, Natalia Kuczer, Dawid Kremzer z klasy piątej oraz Denis Hellebrandt z klasy szóstej. Gimnazjum natomiast reprezentowali: Aleksandra Wojtyna, Weronika Rzerzacz, Estera Larysz oraz Mateusz Strzeduła.

Denis Hellebrandt zdobył trzecie miejsce za Rudnikiem i Gamowem, natomiast Olę Wojtynę przegoniła jedynie reprezentantka Rudnika.

Uczniowie zostali przygotowani przez Danutę Cymerman - SP oraz Grażynę Dziadkowiec - Gimn

p. Danuta Cymerman

Rejonowy Turniej Tenisa Stołowego 2014

Rejonowy Turniej Tenisa Stołowego

W piątek 14 marca dziewczyny z gimnazjum w Szonowicach w składzie Sandra Czekała, Jessica Larysz, Jessica Sardo i Marianna Wilczek reprezentowały nasz powiat na zawodach rejonowych w tenisie stołowym w Kuźni Raciborskiej. Musiały zmierzyć się z najlepszymi szkołami z powiatu rybnickiego, wodzisławskiego i raciborskiego. Rozgrywki były rozgrywane systemem rosyjskim (do dwóch przegranych meczy). Każda z dziewczyn rywalizowała indywidualnie, a na koniec zawodów od najlepszych trzech zawodniczek były zliczane punkty do klasyfikacji drużynowej. Bardzo dobrze rozpoczęły nasze zawodniczki turniej wygrywając swoje pierwsze mecze. Na uznanie zasługuje postawa Jessici Sardo, która dopiero w finale musiała uznać wyższość zawodniczki z Czerwionki – Leszczyny, Sandra Czekała zajęła 4 miejsce w turnieju, a Marianna Wilczek 7 miejsce. Taka postawa naszych dziewczyn pozwoliła zająć pierwsze miejsce w turnieju i awansować do Mistrzostw Śląska w Katowicach, gdzie spotkają się najlepsze 16 drużyny z Województwa Śląskiego.
Gratulujemy sukcesów i czekamy na kolejne.

Szonowice najlepsze z ekonomii w powiecie raciborskim

Paweł Plottek, Dawid Wiczek i Grzegorz Fojcik pod opieką pani Marzeny Miękiny-Depta wygrali IV Powiatowy Konkurs Wiedzy Ekonomicznej pt. "Młody konsument, czyli kupuj z głową", który odbył się 7 marca 2014 roku w Zespole Szkół Ekonomicznych w Raciborzu. W pierwszej części konkursu uczniowie w trzyosobowych zespołach rozwiązywali zadana związane z tematem konkursu. Nasz zespół okazał się w tej części najlepszy, dzięki czemu awansowali do finału. W finale nie mieli sobie równych rozwiązując cztery zadania matematyczne prawie bezbłędnie. Już po trzeciej rundzie wiedzieli, że są najlepsi.

WYNIKI:

1 M GIMNAZJUM W SZONOWICACH (36 pkt . w I części i 10 pkt. w finale)

2 M GIMNAZJUM NR 1 W RACIBORZU (34 pkt . w I części i 5 pkt. w finale)

3 M GIMNAZJUM NR 3 W RACIBORZU (32 pkt . w I części i 3 pkt. w finale)

p. Marzena Miękina-Depta

XI Puchar Sołtysów w tenisie stołowym 2014

XI Turniej o Puchar Sołtysów w tenisie stołowym

Dnia 2 marca 2014 o godzinie 9 w naszej szkole odbył się XI Turniej o Puchar Sołtysów w tenisie stołowym. Organizatorem turnieju była pani Bożena Walaszek i pan Łukasz Strzeduła. Zainteresowanie zawodami było duże. Do Szonowic przyjechali zawodnicy z całego powiatu raciborskiego. Nagrody zostały ufundowane przez Urząd Gminy w Rudniku.

Dzień Babci i Dziadka

Dnia 14 lutego w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Uczniowie klas I-III SP recytowali wiersze i śpiewali piosenki w języku polskim i śląskim oraz przedstawiali krótką inscenizację. Następnie wręczyli babciom i dziadkom upominki wykonane na zajęciach technicznych. Po akademii dla wszystkich był przygotowany poczęstunek.

p. Gabriela Kallabis

Powiatowy Turniej Tenisa Stołowego 2013/2014

Nasze dziewczyny najlepsze

w Powiatowym Turnieju Tenisa stołowego

Dnia 12 lutego br. zawodnicy z Szonowic na turnieju Powiatowym musieli zmierzyć się z rówieśnikami z gmin: Pietrowice Wielkie, Krzanowice, Krzyżanowice, Kornowac i Nędza.

Bardzo dobrze turniej rozpoczęły dziewczyny, które wygrały swoje pierwsze mecze. Jessica Sardo i Sandra Czekała nie zaznały porażki w turnieju aż do finału, w którym rywalizowały o zwycięstwo. Lepsza okazała się Jessica Sardo i to ona mogła cieszyć się ze zwycięstwa w turnieju. Sandra Czekała zagrała jeszcze mecz o miejsce 2 i 3, niestety minimalnie lepsza okazała się po trzysetowej walce zawodniczka z Krzanowic. Marianna Wilczek zajęła 8 miejsce, a Jessica Larysz 17 miejsce. Taka dobra postawa pozwoliła im zająć 1 miejsce drużynowo w turnieju. Dziewczyny będą reprezentować nasz Powiat w zawodach Rejonowych.

Wśród chłopców była bardzo wyrównana stawka, nasi zawodnicy rywalizowali z rówieśnikami grającymi w klubach sportowych. Bardzo dobrze zaprezentowali się Rafał Wilczek i Paweł Fojcik, nawiązując równorzędną walkę z bardziej doświadczonymi kolegami. Rafał Wilczek zajął 4 miejsce w turnieju, a Paweł Fojcik 6. Pozostali nasi zawodnicy zajęli miejsca: Mateusz Strzeduła – 12, a Andreas Żydziak 22. Taka postawa pozwoliła im zająć 3 miejsce drużynowo w turnieju.

Wyniki drużynowo turnieju Powiatowego:

Gminny Trudniej Tenisa Stołowego 2013/2014

Dobre wyniki naszych uczniów w Tenisie Stołowym

11 lutego br. odbył się Turniej Gminny Tenisa Stołowego na Sali sportowej w Szonowicach w kategorii dziewczyn i chłopców, a dzień później Powiatowy Turniej Tenisa Stołowego w Krzanowicach.

Uczniowie z Szonowic rywalizowali ze szkołami z Rudnika i Grzegorzowic. Turniej układał się po myśli naszych zawodników i ostatecznie wygrali klasyfikację drużynowo wśród dziewczyn i chłopców.

Indywidualnie dziewczyny zajęły pierwsze cztery miejsca, a wśród chłopców zawodnicy zajęli miejsca od 1 do 7. Dzięki tym wynikom następnego dnia Gimnazjum z Szonowic reprezentowało naszą gminę na zawodach powiatowych.