Wigilia 2019

Spotkanie Opłatkowe

20 grudnia 2019r. w naszej szkole można było poczuć świąteczną atmosferę. Po czterech lekcjach zebraliśmy się wszyscy na korytarzu szkolnym gdzie ksiądz Joachim Augostyniok wspólną modlitwą i odczytaniem Pisma Świętego rozpoczął spotkanie opłatkowe. Tym miłym akcentem nasza szkolna została wprowadzona w niepowtarzalny nastrój Świat Bożego Narodzenia. Wszyscy wspólnie śpiewaliśmy kolędy, a Pani Dyrektor przygrywała nam na organach. Następnie przeszliśmy do pięknie przygotowanej świetlicy, gdzie wszyscy obecni złożyli sobie życzenia i przełamali się opłatkiem. Tradycyjnie po opłatku wszyscy zasiedliśmy do wspólnej wieczerzy i delektowaliśmy się potrawami, przygotowanymi przez nasze wspaniałe panie kucharki. Po wyśmienitym posiłku i spędzonych radosnych chwilach rozeszliśmy się w doskonałych nastrojach, udając się na przerwę świąteczną. Do szkoły wrócimy w nowym roku 2020 w pełni sił i z nową energią do pracy i do nauki.

Szlachetna Paczka 2019

My Też Pomagamy!

Przed Świętami Bożegonarodzenia w naszej szkole została

przeprowadzona jak co roku akcja charytatywna "Szlachetna Paczka".

W tym roku akcja była "bardzo słodka", gdyż uczniowie postanowili podzielić

się słodyczami z dziećmi z placówki opiekuńczo-terapeutyczną w Cyprzanowie.

IX Powiatowy Konkurs Wiedzy Ekonomicznej 17.12.2019

Budżet

17 grudnia 2019r. uczniowie Agata Zeman, Marta Passia i Kevin Briks pod opieką

pani Marzeny Miękina-Depta reprezentowali szkołę w corocznym KonkursieWiedzy

Ekonomicznej w Raciborzu. Uczniowie w pierwszym etapie mieli do rozwiązania

cztery zadania, które dotyczyły Budżetu. Konkurs przebiegał w miłej atmosferze

a rywalizacja o zwycięstwo trwała do ostatniego pytania.

Kiermasz Adwentowy 2019

Kiermasz Adwentowy

Wielkim sukcesem zakończył się kolejny Szkolny Kiermasz Świąteczny, który odbył się w niedzielę 15 grudnia 2019. Rozpoczął się o godz. 14:00 od uroczystego otwarcia po którym przedszkolaki mogliśmy podziwiać taniec i śpiew przedszkolaków oraz przedstawienie pt."Choinka" w wykonaniu dzieci z klasy drugiej i trzeciej. Inscenizację bożonarodzeniową przygotowali uczniowie klasy piątej i szóstej.

Na stoiskach można było kupić ozdoby, jakie własnoręcznie wykonali uczniowie. Swoje prace zaprezentowały także mamy z Rady Rodziców, które również w tym roku popisały się wspaniałymi pomysłami. Spotkanie na Kiermaszu Świątecznym było pełne barwnych dekoracji, niespodzianek, przepięknych stroików i pysznych ciast i ciasteczek.

Konkurs Na Szopkę Bożonarodzeniową 2019

Konkurs Na Szopkę Bożonarodzeniowąy

15 grudnia 2019 r. podczas Kiermaszu Adwentowego został rozstrzygnięty konkurs na Szopkę Bożonarodzeniową. Wszystkie otrzymane prace były piękne, pomysłowe i oryginalne. Samorząd Uczniowski przyznał:

I miejsce Karolowi Pawlik z klasy III
II miejsce Karolinie Dyjak z klasy II
III miejsce Oliwii Fulneczek z klasy IV
Uczestnikom konkursu gratujemy.

Mikołaj 2019

Święty Mikołaj z Wizytą u Nas

6 grudnia br. jest od wielu lat dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. Od samego rana z każdej strony kręciły się po korytarzu dzieci ubrane na czerwono w pięknych mikołajkowych czapkach.
Po długim oczekiwaniu uczniowie z radością i przejęciem powstały Świętego Mikołaja, któremu zaprezentowały piosenki i wiersze, a także obiecały że będą grzeczne i postarają się nie sprawiać kłopotu swoim rodzicom i nauczycielom 👼😉.
Mikołaj obdarzył dzieci miłymi upominkami, przyjmowanymi z nieskrywaną radością 🎁🎁.
Należy nadmienić że słodkie paczki dla uczniów zorganizowała Rada Rodziców - oczywiście w porozumieniu z św. Mikołajem😉.
Korzystając z okazji chcemy podziękować Pani Lucynie i sklepowi Lewiatan za ufundowane części słodkości dla naszych grzecznych dzieci. Do następnego roku drogi Mikołaju🎅🎅.

Zaproszenie na kiermasz 15.12.2019

"Piękna jest radość w Święta, ciepłe są myśli o bliskich

Niech pokój, miłość i szczęście otoczy dziś nas wszystkich"

Dyrekcja oraz Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Szonowicach

serdecznie zapraszają na kiermasz adwentowy,

który odbędzie się 15 grudnia 2019r. od godz. 14.00.

W PROGRAMIE:

- Występy przedszkolaków

- Występy uczniów naszej szkoły

- Sprzedaż dekoracji świątecznych,

gwiazd betlejemskich, kalendarzy na rok 2020

- Sprzedaż ciastek i ciasta

- Poczęstunek (kawa, domowe ciasto)

Część artystyczna rozpocznie się o godzinie 14:00

Poczęstunek, możliwość dokonania zakupu ozdób, ciastek od godziny 13:00

Andrzejki 2019

Ostatki w klasie I-III

Zapraszamy do fotorelacji

Informacja z dnia 18.11.19

Zmiany w planie-14.11.2019r.

Spotkanie z rodzicami 18.11.2019 r.

Informacja dla rodziców

18 listopada 2019 roku o godzinie 17.00

odbędzie się spotkanie z rodzicami-wywiadówka.

Zapraszam rodziców na krótkie spotkanie ogólne

oraz konsultacje z nauczycielami przedmiotów