Życzenia Świąteczne 2017

Informacja 21.12.2017 r.

Informacja dla rodziców

21.12.2017r. ostatni odwóz o godz 14:30,

a jutro 22.12.2017r. o ok. 13:30.

Świetlica dziala tak jak zwykle.

Wnioski i skargi

Informacja Dyrektora Szkoły

W sprawie skarg i wniosków dyrekcja szkoły przyjmuje:

Danuta Cymerman - w poniedziałki od 15-15.30,

w czwartki od 13.30-14-15

Maria Kapłanek – w środy od 8.30-9.30

lub w innym terminie po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym rodzica.

W sprawach skarg i wniosków istnieje droga służbowa:

rodzic-nauczyciel-wychowawca-dyrektor szkoły-wizytator kuratorium oświaty

Wizytatorem dla naszej placówki jest

Pani Halina Sitnikow

Tel: 32 422 38 02 wewn.41

Nawigacja-Szkoła-Wnioski i skargi

Kiermasz Adwentowy 2017

Kiermasz Adwentowy

Wielkim sukcesem zakończył się kolejny Szkolny Kiermasz Świąteczny, który odbył się w niedzielę 10 grudnia 2017. Rozpoczął się o godz. 14:00 od uroczystego otwarcia po którym poszczególne grupy prezentowały swoje umiejętności artystyczne. Mogliśmy podziwiać śpiew przedszkolaków i uczennic naszej szkoły, jasełka po śląsku w wykonaniu dzieci z młodszych klas, pantomimę przygotowaną przez gimnazjalistki, a także piękny utwór wykonany na fletach. Gościem specjalnym był św. Mikołaj, który obdarował wszystkich uczniów naszej szkoły.

Na stoiskach można było kupić oryginalne kartki, kalendarze i ozdoby, jakie własnoręcznie wykonali uczniowie. Swoje prace zaprezentowały także mamy z Rady Rodziców, które również w tym roku popisały się wspaniałymi pomysłami.Spotkanie na Kiermaszu Świątecznym było pełne barwnych dekoracji, niespodzianek, przepięknych stroików i pysznych ciast i ciasteczek

Wikingowie 2017

Spotkanie z wikingami

7 grudnia naszą szkołę odwiedzili niezwykli goście, którzy poprowadzili „lekcję żywej historii”, której tematem byli wikingowie, dowiedzieliśmy się, kto to byli Normanowie, jak przebiegało ich życie codzienne, czym się zajmowali, jakie prowadzili wyprawy. Przedstawione zostały typowe eksponaty wikingów, które cieszyły się ogromnym powodzeniem. Uczniowie byli zafascynowani kolczugą, hełmami, mieczem, toporem czy też kolorowymi tarczami. Były to bardzo ciekawe zajęcia, które będziemy długo wspominać.

Mikołaj 2017

Mikołajki

6 grudnia 2017r. jest od wielu lat dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. Od samego rana z każdej strony kręciły się po korytarzach i w klasach dzieci ubrane na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach. Ze względu na zbliżający się niedzielny kiermasz nikt nie spodziewał się, że w tym dniu naszą szkołę odwiedzi Mikołaj. Jednak się pojawił, zaskakując nas wszystkich. Młodsze dzieci zaśpiewały piosenkę, a wszyscy obiecaliśmy, że będziemy grzeczni i postaramy się nie sprawiać kłopotu swoim rodzicom ani nauczycielom. Po takich deklaracjach Mikołaj przystąpił do swojego zadania – obdarzył dzieci symbolicznymi upominkami.

Przypominamy, że jeszcze jedno spotkanie z Mikołajem odbędzie się w niedzielę 10 grudnia 2017r. podczas kiermaszu adwentowego, na który wszystkich serdecznie zapraszamy.

Zaproszenie na kiermasz 10.12.2017

"Piękna jest radość w Święta, ciepłe są myśli o bliskich

Niech pokój, miłość i szczęście otoczy dziś nas wszystkich"

Serdecznie zapraszamy uczniów, rodziców, babcie, dziadków

oraz wszystkich przyjaciół naszej placówki na tradycyjny

kiermasz przedświąteczny, który odbędzie się 10.12.2017 r.

w szkole w Szonowicach o godz. 14.00.

W programie:

- występy dzieci

- spotkanie ze św. Mikołajem;

- sprzedaż ozdób bożonarodzeniowych;

- sprzedaż makaronu, ciastek;

- poczęstunek: kawa i ciasto.

Nasz oferta i dekoracje z pewnością wprowadzą Was w

atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Spotkanie z Globikiem w ramach Akademii Przyjaciół Planety 2017

Spotkanie z Globikiem w ramach

Akademii Przyjaciół Planety

29 listopada 2017 r. odbyło sie spotkanie z Globikiem w ramach Akademii Przyjaciół

Planety. Jest to lekcja zorganizowana przez firmę Henkel. Podczas lekcji uczniowie

analizując prezentację omawiali problemy związane z ochroną środowiska.

VI Gminny Konkurs Piosenki Angielskiej i Niemieckiej 2017

VI Gminny Konkurs

Piosenki Angielskiej i Niemieckiej

Dnia 20 listopada 2017 roku w naszej placówce odbył się już VI Gminny Konkurs Piosenki Angielskiej i Niemieckiej zorganizowany przez p. Michała Depta i p. Sybillę Lenard-Gurgul. W konkursie wzięło udział kilkanaście uczestników, występy miały charakter grupowy i indywidualny. Ocenie komisji podlegały: muzykalność, walory głosowe, poprawność językowa, dobór repertuaru, ruch sceniczny, strój oraz ogólny wyraz artystyczny.

Wśród laureatów znalazły się dziewczyny z naszej szkoły:

Nicola Larysz, Jolanta Fojcik oraz Wiktoria Griner - I miejsce w kategorii piosenki angielskiej w gimnazjum

Paulina Nosol- II miejsce w kategorii piosenki niemieckiej w gimnazjum

Nicole Hellbrandt, Marta Passia i Agata Zeman- I miejsce w kategorii piosenki niemieckiej w szkole podstawowej

Wszystkim uczestnikom gratulujemy udanych występów.

Spotkanie z rodzicami 20.11.2017 r.

Informacja dla rodziców

20 listopada 2017 roku o godzinie 17.00 odbędzie się

spotkanie z rodzicami. Obecność obowiązkowa.

Dzień Niepodległości 2017

Święto Niepodległości

Dnia 10 listopada 2017 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości na pamiątkę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Akademia przede wszystkim miała przypomnieć tamte ciężkie czasy. Uczniowie klasy IIg pod opieką pani Karoliny Krybus Fiegel recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o Niepodległość. Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.