Dni otwarte 2012

nauką w naszej szkole

na

DNI OTWARTE

27 stycznia 2012r. (piątek)

o godz. 17.00

Informacja 1

Wywiadówka

We wtorek 24.01.2012 r. o godz. 17.00

odbędzie się zebranie rodziców z dyrekcją

oraz wychowawcami.

Nowy Rok 2012

Spotkanie Opłatkowe 2011

Spotkanie Opłatkowe

W czwartek 22 grudnia w naszej szkole odbyło się spotkanie opłatkowe z udziałem dyrekcji, nauczycieli oraz wszystkich uczniów Szkoły w Szonowicach. Ksiądz Joachim Kroll przypomniał wszystkim tradycje Wigilii Bożego Narodzenia, śpiewaliśmy kolędy przy akompaniamencie Pani dyrektor, przełamaliśmy się opłatkiem, a następnie wszyscy udali się na uroczysty obiad przygotowany przygotowany prze nasze wspaniałe panie kucharki. Była zupa grzybowa, fasolowa, rybka i oczywiście kapusta z grzybami. Atmosfera była miła i serdeczna i w takim nastroju udaliśmy się na świąteczny wypoczynek.

p. Michał Depta

Życzenia Bożonarodzeniowe 2011

Życzenia Bożonarodzeniowe

Uczniom, rodzicom, nauczycielom
i pracownikom szkoły w Szonowicach
najserdeczniejsze życzenia bożonarodzeniowe:
Spokojnych, zdrowych, radosnych świąt Bożego
Narodzenia spędzonych w serdecznym gronie rodzinnym oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku. Niechaj piękne Bożonarodzeniowe święta Niosą wszystkim betlejemski blask.

Kiermasz Bożonarodzeniowy 2011

Kiermasz Bożonarodzeniowy

11 grudnia w szkole w Szonowicach miał miejsce po raz kolejny festyn Bożonarodzeniowy. Uczniowie, nauczyciele oraz rodziny przyjaciół szkoły mogli się spotkać oraz zobaczyć co tym razem przygotowano.

W programie przewidziano przedstawienie w wykonaniu uczniów szkoły podstawowej, występ sceniczny zaprawiony dużą dawką dobrego śląskiego humoru w wykonaniu gimnazjalistów. Koło Gospodyń Wiejskich wraz z Radą Rodziców zapewniło pyszny poczęstunek. Jak zwykle przygotowano piękne świąteczne dekoracje, swoje stoiska z własnoręcznie wykonanymi ozdobami i biżuterią mieli również uczniowie.

Organizatorem Kiermaszu Bożonarodzeniowego była Rada Rodziców oraz Dyrekcja Szkoły wraz z nauczycielami i uczniami.

Przygotowanie do Kiermaszu Świątecznego

Przygotowania do kiermaszu

Świątecznego

Jak co roku tak i teraz w szkolnej kuchni praca wre. Koło Gospodyń w Szonowicach zrzeszające prawie 50 pań, przygotowuje bowiem smakołyki na kiermasz świąteczny, który odbędzie się 11 listopada 2011r.

Wywiadówka

W poniedziałek 21.11.2011 r. o godz. 17.00

odbędzie się zebranie rodziców z dyrekcją

oraz wychowawcami.

Góra Grosza zdobyta

Od listopada do grudnia zeszłego roku w szonowickiej szkole trwała akcja zbierania grosików. W pomoc dzieciom z domów dziecka zaangażowali się głownie uczniowie gimnazjum.
Akcję tę po raz kolejny zorganizowało Towarzystwo "NASZ DOM". Ideą i celem jest zebranie jak najwięcej funduszy na pomoc dzieciom nie mającym własnego domu, a w szczególności na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, placówek pogotowia rodzinnego czy rodzin zastępczych.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o Górze Grosza "Czytaj więcej"