SU wybrany 2012/2103

Władze i skład SU wybrane

30 września br. odbyły się wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego. Chcemy Wam przedstawić wyniki:

* Najwięcej głosów otrzymała Sandra Czekała z kl. I GIM i została Przewodniczącą.

* Zastępcą jest Denis Hellebrandt z kl. V SP.

* Skarbnikiem SU została w gimnazjum Marianna Wilczek z kl. I GIM i w szkole podstawowej Paulina Ciężkowska z kl. VI.

* Funkcję sekretarza pełni Katarzyna Donat z kl. II GIM.

RADA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO:

Andrzej Mika III GIM, Paweł Plottek I GIM, Emilia Szklarz II GIM, Katarzyna Pawlińska II GIM, Joanna Bednarek II GIM, Damian Chudoba I GIM, Wojciech Rumpel III GIM, Marta Neblik IV SP, Natalia Kuczer IV, Paweł Stępiński IV SP.

Pomoc Zwierzętom

POMOC DLA ZWIERZĄT

Z RACIBORSKIEGO SCHRONISKA!!!

W PAŹDZIERNIKU I LISTOPADZIE

SAMORZĄD UCZNIOWSKI SZKOŁY

PODSTAWOWEJ I GIMNAZJUM W SZONOWICACH

PROWADZI ZBIÓRKĘ KOCY ORAZ KARMY

DLA ZWIERZĄT MIESZKAJĄCYCH

W RACIBORSKIM SCHRONISKU.

POMÓŻMY IM

PRZETRWAĆ ZIMĘ!!!

Akademia z okazji Dnia Nauczyciela 2012

Akademia z okazji Dnia Nauczyciela

12 października 2012 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel związany z Dniem Edukacji Narodowej. Imprezę rozpoczął poważny ceremoniał pasowania na ucznia Szkoły Podstawowej. Niejedna mama obserwując swoją pociechę uroniła skrycie łzę. Po otrzymaniu słodkości oraz swojej pierwszej legitymacji uczniowie klasy I gimnazjum przedstawili swój występ.
Spektakl zorganizowany został w formie magazynu informacyjnego Teleekspress. Prowadzący Adam Leszczeński oraz redaktorka Ewa Kopiec przeprowadzili wywiad z pielgrzymami, którzy udali się do Częstochowy modlić się o dar rozumu. Nie zabrakło też informacji o pogodzie oraz niesamowitego Marka Sierockiego w osobie Pawła Plottka. Wysłuchaliśmy przejmującego koncertu na waltorni (Jessica Larysz) i trąbce (Łukasz Pawlik), przy akompaniamencie keyboarda. Na zakończenie rozśmieszyła wszystkich historyjka pewnego chłopca, który za wykonane zadanie z matematyki otrzymał od nauczyciela prezent.
Dzień ten przebiegł nam w miłej atmosferze, nauczyciele byli uśmiechnięci, nie odpytywali nas z zadania oraz nie zadali pracy domowej. Oby było więcej takich dni….

Pasowanie pierwszoklasistów 2012

Pasowanie pierwszoklasistów

Dnia 12 października o godzinie 10:45 odbyło się w naszej szkole PASOWANIE NA UCZNIÓW KLASY I SP. Na początku wszystkich nauczycieli, uczniów i zaproszonych rodziców powitała uczennica klasy szóstej Paulina Ciężkowska. Następnie pierwszacy musieli wykazać, że zasługują sobie na miano ucznia. W raz z klasą IV wystąpili w przedstawieniu pt. " W krainie wiedzy". Po przedstawieniu złożyli ślubowanie i zostali pasowani na uczniów. Otrzymali pamiątkowe dyplomy, legitymacje szkolne i upominki.

p. Gabiella Kaliabis

Harmonogram spotkań z rodzicami 2012/2013

Harmonogram spotkań
z rodzicami 2012/2013

Przedstawiamy poniżej harmonogram
spotkań z rodzicami

Harmonogram spotkań z rodzicami

Kalendarz Roku Szkolnego 2012/2013

Przedstawiamy poniżej Kalendarz Roku Szkolnego 2012/2013.

Kalendarz Roku Szkolnego 2012/2013

Pożegnanie lata 2012.

Pożegnanie lata w naszej szkole

Jak co roku uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami i rodzicami zorganizowali piknik na pożegnanie lata. Były zmagania sportowe dla podstawówki i gimnazjum, było ognisko z pieczeniem kiełbasek, napoje i słodycze. Gimnazjaliści zadbali o odpowiednią oprawę muzyczną. Jak co roku wszyscy bawili się świetnie, choć koniec lata nie napawa nikogo optymizmem.

Pożegnanie lata 2012

OGŁOSZENIE

Samorząd szkolny wraz z nauczycielami oraz Dyrekcją Szkoły w Szonowicach pragnie poinformować, iż dnia 28.09.2012 roku odbędzie się POŻEGANIE LATA. Rozpoczęcie o godzinie 16.30.

Plan lekcji zaktualizowany w całości dla klas

I, II, III, IV, V, VI Szkoła Podstawowa

oraz I, II, III Gimnazjum .

Nowy Rok Szkolny 2012/2013 rozpoczęty

Inauguracja
roku szkolnego 2012/2013

Dzisiaj w Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Szonowicach miało miejsce uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2012/2013. Dyrektor Danuta Cymerman uroczyście przywitała zgromadzonych gości, uczniów oraz nauczycieli.

Inauguracja roku szkolnego 2012/2013

Inauguracja
roku szkolnego 2012/2013

Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Szonowicach
zawiadamia, że rozpoczęcie
roku szkolnego 2012/13 odbędzie się 3 września:

-godz 11.00 msza święta /kościół w Modzurowie/
-godz 12.00 rozpoczęcie roku w szkole /obowiązuje strój galowy/

-dowóz: godziny odjazdu busów:

*Łany -10.15
*Przewóz - 10.25
*Miejsce Odrzańskie - 10.30
*Błażejowice - 10.35
*Ponięcice - 10.45
*Szonowice - 10.45 ulica przy szkole

*Gamów - 10.30
*Strzybnik - 10.30

*Jastrzębie - 10.30
*Wronin - 10.25
*Witosławice - 10.40
*Mierzęcin 10.30
*Łaniec - 10.35
*Grzędzin - 10.40

Uczniowie z kościoła do szkoły będą odwiezieni busami.