Dziś jest r.
Imieniny obchodzą:


Adres IP

Pogoda Szonowice z serwisu

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Losowa FotkaSpotkanie Opłatkowe 2011

Spotkanie Opłatkowe


W czwartek 22 grudnia w naszej szkole odbyło się spotkanie opłatkowe z udziałem dyrekcji, nauczycieli oraz wszystkich uczniów Szkoły w Szonowicach. Ksiądz Joachim Kroll przypomniał wszystkim tradycje Wigilii Bożego Narodzenia, śpiewaliśmy kolędy przy akompaniamencie Pani dyrektor, przełamaliśmy się opłatkiem, a następnie wszyscy udali się na uroczysty obiad przygotowany przygotowany prze nasze wspaniałe panie kucharki. Była zupa grzybowa, fasolowa, rybka i oczywiście kapusta z grzybami. Atmosfera była miła i serdeczna i w takim nastroju udaliśmy się na świąteczny wypoczynek.

p. Michał Depta

Życzenia Bożonarodzeniowe 2011

Życzenia Bożonarodzeniowe


Uczniom, rodzicom, nauczycielom
i pracownikom szkoły w Szonowicach
najserdeczniejsze życzenia bożonarodzeniowe:
Spokojnych, zdrowych, radosnych świąt Bożego
Narodzenia spędzonych w serdecznym gronie rodzinnym oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku. Niechaj piękne Bożonarodzeniowe święta Niosą wszystkim betlejemski blask.


Kiermasz Bożonarodzeniowy 2011

Kiermasz Bożonarodzeniowy


11 grudnia w szkole w Szonowicach miał miejsce po raz kolejny festyn Bożonarodzeniowy. Uczniowie, nauczyciele oraz rodziny przyjaciół szkoły mogli się spotkać oraz zobaczyć co tym razem przygotowano.

W programie przewidziano przedstawienie w wykonaniu uczniów szkoły podstawowej, występ sceniczny zaprawiony dużą dawką dobrego śląskiego humoru w wykonaniu gimnazjalistów. Koło Gospodyń Wiejskich wraz z Radą Rodziców zapewniło pyszny poczęstunek. Jak zwykle przygotowano piękne świąteczne dekoracje, swoje stoiska z własnoręcznie wykonanymi ozdobami i biżuterią mieli również uczniowie.

Organizatorem Kiermaszu Bożonarodzeniowego była Rada Rodziców oraz Dyrekcja Szkoły wraz z nauczycielami i uczniami.

Przygotowanie do Kiermaszu Świątecznego

Przygotowania do kiermaszu

Świątecznego


Jak co roku tak i teraz w szkolnej kuchni praca wre. Koło Gospodyń w Szonowicach zrzeszające prawie 50 pań, przygotowuje bowiem smakołyki na kiermasz świąteczny, który odbędzie się 11 listopada 2011r.

Informacja

Wywiadówka

W poniedziałek 21.11.2011 r. o godz. 17.00

odbędzie się zebranie rodziców z dyrekcją

oraz wychowawcami.

Góra Grosza zdobyta


Góra Grosza zdobyta


Od listopada do grudnia zeszłego roku w szonowickiej szkole trwała akcja zbierania grosików. W pomoc dzieciom z domów dziecka zaangażowali się głownie uczniowie gimnazjum.
Akcję tę po raz kolejny zorganizowało Towarzystwo "NASZ DOM". Ideą i celem jest zebranie jak najwięcej funduszy na pomoc dzieciom nie mającym własnego domu, a w szczególności na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, placówek pogotowia rodzinnego czy rodzin zastępczych.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o Górze Grosza "Czytaj więcej"

Dzień Edukacji Narodowej 2011

Dzień Edukacji Narodowej


17 października o godzinie 11.40 w świetlicy Szkoły Podstawowej w Szonowicach odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klasy pierwszej, połączone z obchodami dnia nauczyciela W pasowaniu udział wzięli uczniowie klasy pierwszej szkoły podstawowej. Dyrektor szkoły Danuta Cymerman dokonała uroczystego pasowania pierwszoklasistów, którzy na tę chwilę czekali z niecierpliwością. Uczniowie otrzymali legitymacje szkolne oraz drobne upominki. Grupę pierwszoklasistów przywitała pani Dyrektor oraz wychowawczyni Pani Gabriela Kallabis. Na tę wyjątkową uroczystość zostali zaproszeni także rodzice pierwszaków.

Europejski Dzień Języków Obcych


Europejski Dzień Języków Obcych


17 października w naszej szkole odbył się Europejski Dzień Języków Obcych zorganizowany przez p. Michała Depta
i p. Sybillę Lenard-Gurgul oraz uczniów Szkoły Podstawowej. Podczas występów odwiedziliśmy między innymi Niemcy, Danię, Holandię, Włochy oraz Anglię. Dowiedzieliśmy się co w tych państwach można zjeść, co warto zwiedzić, a w czasie wizyty we Włoszech zaśpiewał nam nawet Pavarotti!

p. Michał Depta

SU wybrany


Samorząd Uczniowski wybrany


30 września odbyły się wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego. Chcemy Wam przedstawić wyniki:

* Najwięcej głosów otrzymała Anna Pradela z kl. III GIM i została Przewodniczącą.

* Zastępcą jest Joanna Neblik z kl. III GIM.

* Skarbnikiem SU została w gimnazjum Katarzyna Donat z kl. I GIM i w szkole podstawowej Aleksandra Wojtyna z kl. VI.

* Funkcję sekretarza pełni Izabella Kupka z kl. III GIM.

RADA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO:

Andrzej Mika II GIM, Michał Stępiński III GIM, Paulina Ciężkowska V SP, Sonia Kampa I GIM, Emilia Szklarz I GIM, Ewa Banowska III GIM, Matusz Strzeduła I GIM, Paweł Plottek VI SP, Henryk Sonntag VI SP, Wojciech Rumpel II GIM.


Wygenerowano w sekund: 0.14
688,559 unikalnych wizyt