Wycieczka do Zakopanego 23-26.06.2011

Wycieczka do Zakopanego

Dnia 23 maja o godzinie 5.00 wyruszyliśmy wycieczką szkolną do Zakopanego. W wycieczce udział brali uczniowie ze szkoły z Szonowic i Gamowa. Jechaliśmy 5 godziny z krótkimi postojami. Gdy dotarliśmy na miejsce poznaliśmy naszego przewodnika pana Kazimierza, który nam przewodniczył przez całą wycieczkę.

c.d.n

Plac Zabaw

W miesiącu kwietniu zaszły zmiany na terenie wokół szkoły. Na trawniku szkolnym został ustawiony plac zabaw. W jego wkład wchodzi huśtawka , małpi gaj, konik oraz gra kółko krzyżyk. Nowe atrakcje najbardziej ucieszyły najmłodszych uczniów naszej szkoły, którzy od rana bawią się na każdej przerwie. Miejmy nadzieję, iż nasi uczniowie nie zniszczą nowych sprzętów i będą one im długo służyły.

Śniadanie Wiosenne

Dnia 20.04.11 o godz. 11.30 odbyło się u nas w szkole śniadanie. Przygotowali je nasi uczniowie z Panią Marią Kapłanek . Gośćmi na śniadaniu byli nasi nauczyciele i uczniowie naszej szkoły. Ksiądz Joachim Kroll zorganizował konkurs, w którym główną nagrodą był długopis . Śniadanie wielkanocne składało się z babki, jajek, chleba z jajek , ciasta czekoladowego, herbaty i różnych sałatek . Śniadanie przebiegło w miłej atmosferze , iście świątecznej. Kolejne odbędzie się za rok. Niestety bez 3G.

Rafał Fojcik

Życzenia Wielkanocne

Światowy Dzień Ziemi 2011

Dnia 20 kwietnia 2011r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Ziemi. Uczniowie podstawówki zbierali śmieci wokół szkoły, a gimnazjaliści sprzątali ścieżki na wsi. Tą akcją uczniowie propagują dbanie o środowisko. Chcielibyśmy aby nie była to akcja jednorazowa, ale aby dbano o swoje obejścia przez cały rok. Kolejna akcja sprzątania odbędzie się za rok.

Justyna Proba

W końcu otrzymaliśmy nagrodę!!!!!!!!

W końcu otrzymaliśmy nagrodę!!!

Po kilku miesiącach zwodzenia wreszcie została przywieziona nasza nagroda. Nagrodą jest telewizor plazmowy z firmy Panasonic o matrycy 42”. Przypomnijmy że telewizor został wygrany przez uczniów naszej szkoły podczas ogólnopolskiej akcji sprzedawania gazety „Dziennik Zachodni” z zdjęciami pierwszoklasistów.

Autostopem przez świat

Dnia 1.03.2011 mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole pana Leszka Szczasnego, który jest autostopowiczem. Pan Leszek pokazywał nam Turcję z różnej perspektywy, począwszy od wielkich miast (Stambuł) po małe miejscowości (Amasyja) kończąc na niezwykłych zjawiskach natury. Opowiadał nam o różnych kulturach, religiach, ludziach zamieszkujących ten kraj. Pokazywał zdjęcia pięknych okolic, zabytków, ludzi oraz przyrody. Na zakończenie warto podkreślić, że podróże pana Leszka są nisko budżetowe. Przemierza on świat autostopem, śpiąc pod gołym niebem, licząc na gościnność napotkanej po drodze miejscowej ludności.

Justyna Proba

Pierwszy dzień wiosny

Jak co roku 21 marca uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły uroczyście pożegnali zimę, a tym samym przywitali wiosnę. Tego pięknego, wiosennego dnia wyruszyliśmy w pochód wraz z marzanną, wykonana przez uczniów klas młodszych oraz z licznymi, kolorowymi gaikami. Przechadzając się ulicami Szonowic, śpiewaliśmy piosenki z okazji powitania wiosny. Po zakończeniu pochodu ustawiliśmy się w koło na szkolnym korcie i długo wpatrywaliśmy się w widok płonącej marzanny. Następnie, wszyscy udaliśmy się z powrotem na lekcje. Przywitanie wiosny w naszej szkole udało się znakomicie.

Anna Pradela

XII Powiatowy Konkurs Recytatorski

Dnia 14 marca 2011r. odbył się XII Powiatowy Konkurs Recytatorski dla klas I-III w Szkole Podstawowej nr 15 w Raciborzu. Uczeń naszej szkoły Paweł Stępiński recytował wiersz pt. "Stefek Burczymucha", co dało mu pierwsze miejsce. Dzięki temu sukcesowi Paweł dostał się do wojewódzkiego konkursu recytatorskiego, który odbędzie się w Gliwicach. Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki.

p. Gabriela Kallabis

Puchar Sołtysów w tenisie stołowym 2011

VIII Turniej o Puchar Sołtysów w tenisie stołowym

Dnia 6 marca 2011 o godzinie 9 rano w murach naszej szkoły odbył się VIII Turniej o Puchar Sołtysów w tenisie stołowym. Głównym organizatorem imprezy była pani Bożena Walaszek. Zainteresowanie zawodami było duże, wzięło w nich udział blisko 200 zawodników z całego powiatu raciborskiego.

Łukasz Zawada

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o VIII Turnieju o Puchar Sołtysów w tenisie stołowym, kliknij w "Czytaj więcej"

Dzień Kobiet

Najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Kobiet

Drogie Panie w ten wyjątkowy dzień składam najserdeczniejsze życzenia, dużo zdrowia i szczęścia oraz wszelkiej pomyślności. Życzę również pogody ducha, a także wiele słonecznych i radosnych dni.