Pożegnanie lata 2012.

Pożegnanie lata w naszej szkole

Jak co roku uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami i rodzicami zorganizowali piknik na pożegnanie lata. Były zmagania sportowe dla podstawówki i gimnazjum, było ognisko z pieczeniem kiełbasek, napoje i słodycze. Gimnazjaliści zadbali o odpowiednią oprawę muzyczną. Jak co roku wszyscy bawili się świetnie, choć koniec lata nie napawa nikogo optymizmem.

Pożegnanie lata 2012

OGŁOSZENIE

Samorząd szkolny wraz z nauczycielami oraz Dyrekcją Szkoły w Szonowicach pragnie poinformować, iż dnia 28.09.2012 roku odbędzie się POŻEGANIE LATA. Rozpoczęcie o godzinie 16.30.

Plan lekcji zaktualizowany w całości dla klas

I, II, III, IV, V, VI Szkoła Podstawowa

oraz I, II, III Gimnazjum .

Nowy Rok Szkolny 2012/2013 rozpoczęty

Inauguracja
roku szkolnego 2012/2013

Dzisiaj w Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Szonowicach miało miejsce uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2012/2013. Dyrektor Danuta Cymerman uroczyście przywitała zgromadzonych gości, uczniów oraz nauczycieli.

Inauguracja roku szkolnego 2012/2013

Inauguracja
roku szkolnego 2012/2013

Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Szonowicach
zawiadamia, że rozpoczęcie
roku szkolnego 2012/13 odbędzie się 3 września:

-godz 11.00 msza święta /kościół w Modzurowie/
-godz 12.00 rozpoczęcie roku w szkole /obowiązuje strój galowy/

-dowóz: godziny odjazdu busów:

*Łany -10.15
*Przewóz - 10.25
*Miejsce Odrzańskie - 10.30
*Błażejowice - 10.35
*Ponięcice - 10.45
*Szonowice - 10.45 ulica przy szkole

*Gamów - 10.30
*Strzybnik - 10.30

*Jastrzębie - 10.30
*Wronin - 10.25
*Witosławice - 10.40
*Mierzęcin 10.30
*Łaniec - 10.35
*Grzędzin - 10.40

Uczniowie z kościoła do szkoły będą odwiezieni busami.

Pożegnanie klasy III GIM 2012

Pożegnanie
klasy III GIM

25 czerwca 2012 r. mury naszej szkoły uroczyście pożegnali trzecioklasiści: Ewa Banowska, Michaela Białek, Marzena Cynar, Radosław Gołembiewski, Izabela Kupka, Joanna Neblik, Anna Pradela, Michał Stępiński, Marcin Stais, Karolina Kowalik. Apel pożegnalny przygotowali uczniowie klasy I gimnazjum. Były to głównie scenki z życia szkoły oraz odczytanie zabawnych uwag, które „zarobili” nasi absolwenci w czasie całej kariery szkolnej. Do łez rozbawił zebranych pokaz ewolucji ucznia pospolitego.
Mimo że był to ciepły, wesoły czerwcowy dzień to żal ogarnął nauczycieli , iż to znów kolejne pokolenie, które idzie w szeroki świat.

Konkurs matematyczny "Mądra Głowa"-rozstrzygnięty

Konkurs matematyczny
"Mądra Głowa"-rozstrzygnięty

Dnia 15 czerwca 2012 roku odbył się VII Gminny Konkursu Matematyczny "Mądra Głowa". Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum rywalizowali o tytuł "Mądrej Głowy". Naszą szkołę reprezentowali Paulina Ciężkowska, Krzysztof Bednarek, Paweł Plottek, Anna Pradela, Dawid Wilczek oraz Michał Stępiński. Uczniowie zmierzyli się z zadaniami zamkniętymi jak również otwartymi. Rywalizacja była zacięta i wyrównana. Michałowi Stępińskiemu udało się wywalczyć III miejsce wśród gimnazjalistów, a Paweł Plottek zajął IV miejsce.

Najlepsi z najlepszych-nagrodzeni 2012

Najlepsi z najlepszych-nagrodzeni

26 czerwca 2012 r. w GCI w Rudniku zostały wręczone nagrody za szczególne osiągnięcia edukacyjne przez Wójta Gminy Rudnik mgr Alojzego Pieruszki. W gronie laureatów znalazło się dwóch uczniów naszej szkoły: Anna Pradela oraz Paweł Plottek.

Gratulujemy.

Gminny Konkurs „Piszę ładnie, bezbłędnie, ciekawie” 2013

Gminny Konkurs „Piszę ładnie, bezbłędnie, ciekawie”.

25 maja 2012 r. w ZSO w Grzegorzowicach odbył się VIII Gminny Konkursu „Piszę ładnie, bezbłędnie, ciekawie”.W konkursie brali udział również nasi uczniowie i tak: Klasa I : Maciej Zeman zajął II miejsce, opiekun mgr Gabriela Kallabis, klasę III reprezentowała Marta Neblik, która zajęła I miejsce, opiekun mgr Alicja Peikert.

Gratulujemy.

Konkurs matematyczny "Mądra Głowa"

Konkurs matematyczny
"Mądra Głowa"

Dnia 15 czerwca 2012 roku odbędzie się

Gminny Konkursu Matematyczny "Mądra Głowa

Konkurs Biblioteczny 2012

Konkurs Biblioteczny
"Z książką po wiedzę 2012"

Jak co roku Gminna Biblioteka Publiczna w Rudniku zorganizowała imprezę z książką po wiedzę. Hasło tegorocznej imprezy brzmiało "Rok Korczakowski".

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o Konkursie Bibliotecznym, kliknij w "Czytaj więcej"