Zakończenie Roku Szkolnego 2017/2018

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

W dniu 22 czerwca 2018 roku o godzinie 8 zebraliśmy się w kościele w Modzurowie, aby wspólnie pożegnać rok szkolny. Po Mszy wszyscy uczniowie zebrali się na sali gimnastycznej w naszej szkole. Pani Dyrektor z wychowawcami klas wręczali świadectwa oraz nagrody najlepszym uczniom naszej szkoły. Nagrody otrzymali również najlepsi sportowcy. Pozostali uczniowie otrzymali świadectwa po zakończeniu apelu w swoich klasach.

Wszystkim Uczniom życzymy wesołych wakacji i do zobaczenia we wrześniu!

Podziękowania uczniów kl. III Gimnazjum 2018

Podziękowania uczniów kl. III Gimnazjum w Szonowicach

Komers III klasy Gimnazjum w Szonowicach, był niestety ostatnim takim wspólnym spotkaniem z nauczycielami i kolegami, w tej szkole. Bowiem po wyjściu z niej staniemy się absolwentami. Każde z nas pójdzie w swoją stronę, wielu z nas tutaj zgromadzonych nigdy się już nie spotka. Po wakacjach każdy zasiądzie w nowej ławce, w nowej szkole otoczony nieznanymi twarzami zarówno nauczycieli jak i kolegów. Nie będzie już was – tych, których znaliśmy i tych, których lubiliśmy, a którzy czuwaliście nad postępem naszej nauki. Komers był okazją do wspaniałych wspomnień, jakie wynieśliśmy z naszej szkoły. Na pamiątkę pozostaną nam wspólne zdjęcia z wspaniałej zabawy.

Drodzy Nauczyciele, Kochani Wychowawcy! Chcemy Wam dziś podziękować. Podziękować z całego serce za trud włożony w nasze wychowanie, w nasza edukację, za niegasnącą cierpliwość i życzliwość oraz przede wszystkim za całą wiedzę, jaką nam przekazaliście.

Dziękujemy raz jeszcze!

Dzień Sportu 2018

Dzień Sportu

20 czerwca 2018 r. w murach naszej szkoły odbył się coroczny dzień sportu.

Uczniowie rozegrali mecze piłki nożnej i piłki siatkowej,

nie którzy po raz ostatni. Dzień minął szybko i w miłej atmosferze.

Nagroda Wójta Gminy RUdnik 2018

Nagroda Wójta Gminy Rudnik

Tradycyjnie na koniec roku szkolnego Wójt Gminy Rudnik przyznał nagrody dla najlepszych za wyniki w nauce oraz za osiągnięcia w konkursach i olimpiadach przedmiotowych w roku 2017/2018. Średnia ocen na świadectwie musi wynosić minimum 4,85. Punty z egzaminu gimnazjalnego muszą wynieść conajmniej 75% oraz wzorową ocena ze sprawowania.

W tym roku ten zaszczyt spotkał pięcioro naszych uczniów: Katarzynę Głombik, Julię Rzytki, Agnieszkę Wilczek, Dawida Kremzer i Marka Strzeduła. które osiągnęły wysokie wyniki w nauce oraz wysokie wyniki na egzaminie gimnazjalnym.

Gratulujemy.

Najlepsi Sportowcy w Gminie Rudnik 2018

Najlepsi Sportowcy w Gminie Rudnik

Wójt wręczył nagrody najlepszym sportowcom.

W tym roku miano na najlepszego sportowca naszej szkoły zasłużyli:

Nicola Larysz i Katarzyna Głombik.

Nagrodę otrzymały za sukcesy w tenisie stołowym.

Gratulujemy.

Finalista Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego 2018

Sukces Językowy Dominika Krybus

Uczeń II klasy gimnazjum Dominik Krybus został

Finalistą Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego.

Za ten sukces otrzymał nagrodę Wójta Gminy Rudnik.

Rejonowy Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych DACHL 2018

Sukces Językowy Pauliny Nosol

24 kwietnia 2018 uczennica naszej szkoły, gimnazjalistka Paulina Nosol, brała udział w

Rejonowym Konkursie Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych DACHL w Rudniku.

Pomimo silnej konkurencji uczennicy udało się zdobyć 3 miejsce i stanąć na podium.

Do konkursu Paulinę przygotowała pani Sybilla Lenard- Gurgul.

Paulina za ten sukces otrzymała nagrodę Wójta Gminy Rudnik. Gratulujemy.

Pożegnanie III Klasy Gimnazjum 2018

„Jeżeli nie wiesz dokąd płyniesz,

sprzyjające wiatry nie będą ci wiały” (Seneka)

W dniu 18 czerwca 2018 r. w naszej szkole odbył się komers III klasy gimnazjalnej. Po uroczystej mszy świętej uczniowie wraz z rodzicami udali się do szkoły. Tam absolwenci zatańczyli poloneza i wystąpili w przedstawieniu, wręczyli również kwiaty i statuetki Oscara swoim nauczycielom i pracownikom szkoły. Po wspólnym poczęstunku rozpoczęła się zabawa, która trwała do godzin wieczornych.

Wszystkim absolwentom życzymy wielu radosnych dni, spełnienia marzeń, przyjaciół, sytuacji i życiowych możliwości oraz wytrwałego dążenia do celu. Niech odpoczną po zasłużonym wysiłku i z nowymi siłami rozpoczną naukę w nowych szkołach.

Mury naszej szkoły uroczyście pożegnali: Dominik Barabasz, Kamila Buchta, Mikołaj Ciereszko, Marcel Czekała, Katarzyna Głombik, Krystian Kampik, Sara Kasek, Paulina Kępa, Dawid Kremzer, Dawid Krybus, Natalia Kuczer, Karolina Kuśmierska, Patryk Moskwa, Marta Neblik, Paulina Nosol, Julia Rzytki, Michaela Skazidroga, Paweł Stępiński, Marek Strzeduła, Mateusz Urbanowicz, Agnieszka Wilczek, Michał Zagoła.

Pokaz Umiejętności Piłkarskich

Fotorelacja z Pokazu

Umiejętności Piłkarskich

III Gminne zawody lekkoatletyczne Gminy Rudnik

Gminne Zmagania Lekkoatletyczne

W poniedziałek 28 maja odbyły się III gminne zawody lekkoatletyczne dla uczniów z Gminy Rudnik na hali sportowej Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu. W zawodach brali udział uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum w Gamowie, Szonowicach, Rudniku i Brzeźnicy. Uczniowie rywalizowali między sobą w następujących konkurencjach: bieg na 60 metrów, bieg na 300 metrów, bieg na 600 metrów (dziewczyny), 1000 metrów (chłopcy),pchnięcie kulą, skok w dal, skok wzwyż oraz sztafeta. Zawodnicy rywalizowali między sobą w następujących kategoriach wiekowych: klasa IV – V, klasa VI – VII i klasy IIG i III G. Każdy uczestnik mógł wystąpić maksymalnie w dwóch konkurencjach i sztafecie. Uczniowie naszej szkoły wykazali się wielkim duchem walki, nieprzeciętną sprawnością i siłą rywalizując o czołowe miejsca na podium, co zaowocowało ogromną ilością zdobytych medali. Poniżej znajduje się szczegółowy wykaz zdobytych medali w poszczególnych konkurencjach.

Miejsca naszych zawodników:

60 metrów: