Szkoła Podstawowa w Szonowicach

Powiatowy turniej tenisa stołowego


Powiatowy Turniej Tenisa Stołowego



Na zawodach powiatowych, które odbyły się 30 stycznia w Krzanowicach zawodnicy z Szonowic toczyli rywalizację z uczniami z Krzanowic, Pietrowic Wielkich, Krzyżanowic, Kornowaca i Nędzy. Po zaciętej walce, najlepsza wśród chłopców okazała się drużyna z Szonowic, która pokonała zawodników z Krzanowic i Nędzy.
Indywidualnie nasi chłopcy musieli uznać tylko wyższość Pawła Greli (Pietrowice Wielkie), który na co dzień gra zawodowo w lidze. Drugie miejsce w turnieju zajął Tomasz Urbanowicz, a trzecie Marcin Wilczek. Pozostałe miejsca naszych zawodników: Andrzej Mika 15 miejsce, Wojciech Rumpel 17 miejsce.
Wśród dziewczyn Szonowice wystawiły najmłodszą drużynę w turnieju. Dużo radości sprawiała Sandra Czekała odnosząc tylko jedną porażkę w turnieju i zajmując ostatecznie 2 miejsce.

p. Łukasz Strzeduła


Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o powiatowym turnieju tenisa stołowego, kliknij w "Czytaj więcej"

Fantazja w sztuce



Fotorelacja z Warsztatów pt. Fantazja w Sztuce




Dominacja Szonowic w Gminnym Turnieju Tenisa Stołowego


Dominacja Szonowic w Gminnym Turnieju Tenisa Stołowego



W dniu 29.01.2013r. odbył się Gminny Turniej Tenisa Stołowego w Szonowicach. Do rywalizacji przystąpili najlepsi gimnazjaliści z Szonowic, Rudnika i Grzegorzowi. Naszą szkołę reprezentowały dziewczyny w składzie Sandra Czekała, Marianna Wilczek, Jessica Larysz i Katarzyna Donat. Wśród chłopców wystąpiła 8 osobowa grupa naszych uczniów w składzie Tomasz Urbanowicz, Krzysztof Urbanowicz, Patryk Kampik, Andrzej Mika, Wojciech Rumpel, Daniel Szefler, Marcin Wilczek i Andreas Żydziak. Nasi zawodnicy stanęli na wysokości zadania i wygrali rywalizację drużynowo wśród dziewczyn i chłopców. Dzięki dobrej postawie już następnego dnia mogli reprezentować naszą gminę na szczeblu powiatowym w Krzanowicach.

p. Łukasz Strzeduła


Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o gminnym turnieju tenisa stołowego, kliknij w "Czytaj więcej"

Konkurs plastyczny

Konkurs plastyczny

Szkolny turniej tenisa stołowego 2012

Szkolny turniej tenisa stołowego


W poniedziałek 17 grudnia br. odbyły się Mistrzostwa Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w tenisie stołowym. Oto wyniki:

*SZKOŁA PODSTAWOWA

*GIMNAZJUM

- chłopcy:

- dziewczyny:

- chłopcy:

- dziewczyny:

1. Mateusz Ubranowicz

1. Julia Nowakowska

1. Krzysztof Ubranowicz

1. Sandra Czekała

2. Denis Hellebrandt

2. Marta Neblik

2. Tomasz Urbanowicz

2. Katarzyna Donat

3. Krzysztof Bednarek

3. Paulina Ciężkowska

3. Marcin Wilczek

3. Marianna Wilczek

4. Paweł Stępiński

4. Nikola Szklarz

4. Andreas Żydziak

4. Jessica Larysz

Mikołaj 2012

Mikołaj i u nas


Dnia 5.12.2012 w nasze szkole jak co roku zawitał Święty Mikołaj z workiem pełnym prezentów. Prezenty otrzymali wszyscy uczniowie, ale nie którzy "mniej grzeczni" uczniowie musieli wykazać, że zasługują na prezent od Mikołaja. Mikołaj zapowiedział, że za rok znowu naszą szkołę odwiedzi, na co z niecierpliwością czekamy.


Spotkanie opłatkowe 2012


Spotkanie opłatkowe


Jak co roku w naszej szkole ks. Joachim Kroll wraz dyrekcją oraz gronem pedagogicznym zorganizowali spotkanie opłatkowe. W czasie spotkania uczniowie grali na instrumentach kolędy oraz je śpiewali.

Fotorelację można zobaczyć tutaj

Wizyta w Schronisku w Raciborzu

Wizyta w Schronisku w Raciborzu

Dnia 11.12.2012 uczniowie wraz z opiekunami pojechali przekazać zebrane w miesiącu październiku i listopadzie karmy oraz koce dla podopiecznych raciborskiego schroniska.

Wszystkim uczniom i nauczycielom dziękujemy za zorganizowanie akcji.

Mistrz Dobrych Manier-Grudzień 2012


Mistrz Dobrych Manier
w miesiącu Grudzień 2012


Tytuł Mistrza Dobrych Manier w miesiącu Grudzień w kategorii klas 1-6 SP otrzymał Rafał Sonntag, a w kategorii klas 1-3 GIM otrzymał Mateusz Strzeduła. Osoby te wykazały się wzorową kulturą osobistą oraz wzorowym podejściem do obowiązku szkolnego.

Gratulujemy SU.

Mistrz Dobrych Manier-Listopad 2012


Mistrz Dobrych Manier
w miesiącu Listopad 2012


Tytuł Mistrza Dobrych Manier w miesiącu Listopad w kategorii klas 1-6 SP otrzymała Natalia Kuczer, a w kategorii klas 1-3 GIM otrzymała Sandra Czekała. Osoby te wykazały się wzorową kulturą osobistą oraz wzorowym podejściem do obowiązku szkolnego.

Gratulujemy SU.

Jestem Europejczykiem - konkurs 2012


Jestem Europejczykiem


Dnia 13.12.2012r. w ZSO w Rudniku odbył się gminny konkurs ,,Jestem Europejczykiem” dla klas drugich, trzecich i czwartych.

Konkurs ten w dwóch kategoriach wiekowaych wygrali nasi uczniowie. Klasę drugą reprezentowali Bruno Lassak, Maciej Zeman i Martyna Mańkiewicz. Natomiast klasę czwartą reprezentowali Marta Neblik, Dawid Kremzer i Paweł Stępiński.

Gratulujemy.

Wygenerowano w sekund: 0.03
5,898,275 unikalnych wizyt