Europejski Dzień Języków

5 października 2010 roku w naszej szkole odbył się Dzień Języków Obcych. W tym zdarzeniu wzięła udział większa część uczniów naszej szkoły.

Dzieci z klas młodszych przygotowały w języku niemieckim inscenizację bajki pt. „Czerwony Kapturek” – „Rotkäppchen” zorganizowała to pani Sybilla Lenard. Wszystkim występ się bardzo podobał, gdyż aktorzy bardzo komiczni. Następnym punktem programu by konkurs oparty na teleturnieju telewizyjnym „Jaka to melodia?” Roberta Janowskiego zastępował Łukasz Zawada. Konkurs był podzielony na dwa etapy dla klas I – IV SP i V – III g. W teleturnieju udział wzięli z klas starszych: Ewa Banowska, Wojciech Rumpel, Andrzej Mika, Joanna Bednarek, Aleksandra Wojtyna, Daria Halfar i Dawid Fojcik. Z klas młodszych: Denis Hellebrandt, Julia Nowakowska, Wiktoria Griner, Natalia Bułat, Jolanta Fojcik, Pascal Kranz, Sabina Kachel, Dawid Kremzer, Marcel Czekała i Rafał Sonntag. Nagrodami wyżej wymienionym konkursie były bony do sklepiku szkolnego o wartości: I miejsce 20zł, za II miejsce 10zł, które wygrali Daria i Dawid oraz Denis i Rafał. Po zakończeniu teleturnieju „Jaka to melodia?”
Pan Stefan Affa i pan Piotr Filec przygotowali Quiz językowy. Pan Affa wszystko upamiętnił na szkolnej kamerze.
Zabawa była super i wszystkim się podobało. Z niecierpliwością czekamy na kolejny taki dzień, który z pewnością zostanie zorganizowany w naszej szkole.

Joanna Neblik