Dzień Seniora 2011

Dzień Seniora 2011 rok

Dnia 2 lutego 2011 roku w naszej szkole odbył się Dzień Seniora, zorganizowany przez ks. Joachima Krolla oraz KGW. Jak co roku z zaproszenia skorzystało wielu mieszkańców Szonowic oraz okolicznych wiosek.

Święto rozpoczęło się o godz. 14.00 uroczystą mszą świętą w Kościele parafialnym w Modzurowie. Następnie wszyscy zaproszeni goście udali się na wspólne biesiadowanie do szkolnej świetlicy. W czasie, gdy seniorzy częstowali się pysznym kołaczem, kawą lub herbatą młodsi uczniowie naszej szkoły przedstawiali występy, które przygotowała pani Gabriela Kallabis. Jednak prawdziwym gwoździem programu okazał się spektakl „Czerwony Kapturek” w wersji śląskiej wyreżyserowanej przez panią Danutę Cymerman oraz panią Karolinę Krzybus-Fiegel. W przedstawieniu tym wystąpili zarówno uczniowie szkoły podstawowej, jaki i gimnazjum. Po zakończeniu występów wszyscy aktorzy oraz pedagodzy, który przygotowali część artystyczną zostali obdarowani przez ks. Joachima Krolla upominkami, a przez seniorów gromkimi brawami. Później nastała pora na wspólne śpiewy, żarty i biesiadowanie, a około godziny 18.00 została podana kolacja.

Świętowanie zakończyło się śpiewem pieśni wieczornych. Wszyscy zgromadzeni seniorzy rozeszli się w przyjemnej atmosferze, dobrych humorach i uśmiechach na twarzy.